„Chyběl nám i kousek štěstí,“ smutní po zápase s Berounem Martin Sobotka

Ohlasy po utkání
T ř e b í č – Čtyři odehraná kola, jeden bod, předposlední místo v tabulce. Horácká Slavia nezačala další prvoligovou sezonu vůbec dobře. Mezi fanoušky se horlivě diskutuje, co je na výkonech jejich milovaného týmu špatně. V utkání s Berounem se Třebíč dostala do vedení po brance Martina Sobotky. To ale ztratila, sice vyrovnala, ale na třetí branku Medvědů již odpověď nenalezla.

Mladý obránce Martin Sobotka se vrátil do mateřského klubu po zkušené v nejvyšší soutěži juniorů v dresu Liberce. On i jeho spoluhráči na Medvědy vlétli a dostali je pod mírný tlak. „Začali jsme dobře, hráli jsme hodně do těla. Bylo tam hodně střelby, ale chybělo nám stěstí,“ začal hodnocení zápasu 172 cm vysoký obránce.

Z převahy vytěžili Horáci první branku utkání. Uklidnění však na třebíčské hole nepřinesla. „První branka nám měla určitě pomoct, ale nějak nám to nepomohlo. Chtěli jsme tento zápas vyhrát, ale nepovedlo. Musíme jít dál,“ burcuje dvacetiletý bek.

Byl to právě on, kdo načal v 6. minutě brankový účet zápasu. Ihned po vhazování se opřel do puku, který doletěl až tam, kde ho chtějí všichni fandové Třebíče vidět co nejčastěji – v brance soupeře. „Kauly (Tomáš Kaut) vyhrál buly na mě. Ono se to ke mně odrazilo a já jsem to tam z první napálil. Ani nevím, jak se to odrazilo do brány, ale bylo to určitě od nějakého hráče,“ popsal svou branku šťastný střelec.

Ve druhé třetině úřadoval rozhodčí Hejduk, který hodně vylučoval. Domácím hráčům udělil v této části hry pět menších trestů. Třebíč však všechny přesilovky Berouna ubránila a dokonce v jediné své početní výhodě druhé periody dala gól. „Bylo tam hodně vyloučení, ale ubránilo jsme to. Měli jsme tam zabrat a dát nějaký gól,“ komentoval druhou dvacetiminutovku nejmladší bek mezi Pokorného svěřenci. Ve třetí třetině měl vyrovnání na holi Vilém Burian, jenže trefil pouze tyčku Furchovy svatyně. „Jak říkám, chybělo to štěstí, smutně povzdechl Sobotka.

V sobotu cestuje Horácká Slavia na led Dukly Jihlava. Hráče tam čeká bouřlivé prostředí. Navíc vojáci nalákali diváky dobrým vstupem do sezony a zejména výhrou v Litoměřicích v poměru 7:2. Podle Martina Sobotky nepojede Třebíč derby odklouzat. „Potrénujeme a pořádně se na to připravíme, ale uvidíme. V Jihlavě to bude určitě těžké, ale chceme tam něco urvat,“ hlásí odhodlaně třebíčská pětadvacítka, která touží se svými spoluhráči přihodit další bodíky na konto tradičního klubu z města se třemi kápěmi ve znaku.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž