Čtvrtfinále se stěhuje do Třebíče a Horácká Slavia chce doma se sešívanými srovnat!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - A je to tady! Po delší pauze se do Třebíče vrací hokej! Po roční pauze se Bílé hvězdy znovu utkávají s těmi nejlepšími ve vyřazovacích bojích. Ve čtvrtfinále na Horáckou Slavii Třebíč padla ta Pražská. Do Edenu si jeli Třebíčští pro jeden zápasový bod, mohli mít i dva, nakonec však nemají ani jeden. Úvodní čtvrtfinálové zápasy v pražském Edenu byly nesmírně vyrovnané a v obou zápasech rozhodovaly maličkosti, které se nakonec ukázaly jako klíčové. Do Třebíče se série přesouvá za stavu 0:2 pro soupeře, což není ideální, ale rozhodně není třeba skládat zbraně! Přijďte ve čtvrtek a v pátek od 17:30 na obvyklou adresu podpořit Horáckou Slavii Třebíč, která si to za své výkony v úvodních zápasech rozhodně zaslouží!

Jak se říká, play off je nová soutěž, veškeré statistky se mažou a začíná se od nuly. I proto je pozvánka na domácí dvojutkání zaměřená spíše na poznatky z pražských zápasů které, i když nedopadly podle představ Třebíčanů, rozhodně stálo za to vidět.

Zápas první: Dvě gólovky Bílých hvězd v první třetině a nepovedené přesilovky

Takže pojďme postupně - neděle a utkání číslo jedna. První třetina patřila rozhodně Horácké Slavii, ve které mohli Třebíčští vstřelit dvě branky. Nejprve po závaru, kdy se kotouč pohyboval na hraně brankoviště a orazítkoval snad i tyč a poté, když se k nařízenému trestnému střílení postavil Radim Zohorna, který chtěl trefit nejspíše mezi betony, ale brankáře Frodla nepřekvapil. I když byla Třebíč lepší, na konci třetiny inkasovala, a to při přesilovce soupeře.

Právě přesilovky rozhodovaly, hosté využili dvě, kdežto Třebíč měla problém se do šance vůbec propracovat, a to že početních výhod měli Bílé hvězdy hned devět! Druhou část pak poznamenalo pár zajímavých trestů, načež jeden z nich byl ostřeji okomentován kapitánem Dolníčkem, který vyfasoval desítku. V závěru třetiny pak přidali Pražané druhý zásah.

Raketový start v podobě branky Kristla nestačil, hosté znovu odskočili na rozdíl dvou branek, a když v závěru, konkrétně v 58. minutě, snižoval Zohorna, bylo už pozdě, sešívaní si závěr zápasu pohlídali a Třebíč k ničemu nepustili ani v power - play.

Zápas druhý - pondělí: Zase ta produktivita…

I když jsme branku viděli dříve než v neděli a opět z hole domácího borce, zápas byl znovu nesmírně vyrovnaný. Na obou stranách jsme viděli hodně šancí. Po šedesáti minutách asi objektivně zasloužená remíza. To už se ale nedalo říci o prodloužení, kdy byla Třebíč lepším týmem. Půl minuty před koncem desetiminutového prodloužení, které se hrálo ve čtyřech hráčích, měli Třebíčští dokonce možnost přesilové hry, ale nepomohl ani Sobotkův time out, šlo se na nájezdy.

Po ledabylé úpravě ledu, se šlo na věc. Nájezdy se nevedly optimálně nikomu, ani na jedné straně. O vítězi rozhodl ve čtvrté sérii tvrdou ranou Václav Pletka.

I když bylo na Třebíčských vidět velké zklamání, tým je, podle posledních zpráv z úterního tréninku dobře naladěn a sérii chce doma jednoznačně srovnat. To i díky skvělým fanouškům, kteří svému týmu po oba dny připravili skvělou kulisu a prostředí!

"Chtěli bychom my trenéři i hráči poděkovat všem fanouškům, kteří nás tady v Praze podporovali ať v neděli, nebo i dnes v pondělí. Moc si toho vážíme a věříme, že doma přijdou ve velkém počtu a pomůžou nám v obou domácích zápasech k co nejlepším výsledkům," pronesl po druhém pražském utkání lodivod třebíčské lavičky Martin Sobotka.

Pražská utkání ve statistikách

ČF 1: HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 19. Pohl (Knot), 40. Šafránek (Jankovský, Kubica), 51. Rys (Šagát, M. Kadlec) - 41. Kristl (Zdráhal, Milfait), 58. R. Zohorna (Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Kopeček, Kašík – Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:7, navíc Dolníček (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1856. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání:2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

ČF 2: HC Slavia Praha - SK Horácká Slavia Třebíč 2:1 s. n. (1:0, 0:1, 0:0- 0:0)

Branky a nahrávky: 10. M. Kadlec (Knot, Rys), rozhodující samostatný nájezd Pletka – 28. Kristl (Erat, Zdráhal). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Sestavy obou soupeřů

Horácká Slavia Třebíč Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, D. Mikyska, Hort, Přibyl, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Kristl – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Psota – Malec, T. Havránek, Paták – Kusko, Milfait, Huňa – Juráň.

HC Slavia Praha Frodl – Kolařík, Knot, Pohl, J. Novák, J. Holý, A. Růžička, Bača – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Šmerha – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.

Závěrem…

Série je stále otevřená, vždyť vzpomeňme na semifinále proti Mladé Boleslavi v sezoně 2012/2013, kdy se Třebíči taky podařilo srovnat v domácích zápasech krok s favoritem. Podle toho, co jsme viděli v Edenu, to rozhodně je v silách všech hráčů. Bez podpory fanoušků to ovšem nepůjde, takže ještě jednou ve čtvrtek 2. a v pátek 3. března od 17:30!

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!