Dokáže Horácká Slavia Třebíč oplatit porážku Drakům z Šumperka?

Pozvánky na zápas
T ř e b í č -
Dalším soupeřem Horáků bude tým Salith Šumperk.. Půjde o důležitý zápas proti týmu, jenž je na tom v tabulce podobně jako Třebíč. První vzájemné měření sil v Šumperku zvládli lépe domácí po vítězství 4:1. Hokejisté Horácké Slavie tak mají v odvetě svému soupeři hodně co vracet. Oba soupeři budou chtít bodovat a do sestav se může promítnout probíhající reprezentační přestávka. Utkání začíná ve středu 9. listopadu 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Severomoravané jsou sice nováčkem soutěže, ale pro Horáckou Slavii nejde o soupeře neznámého. V předminulé sezóně hrál Šumperk 1. ligu a mnozí fanoušci si jistě ještě vzpomenou na velmi zajímavé souboje s tímto soupeřem. Šumperk skutečně není typickým nováčkem 1. ligy. První hokejovou ligu již v minulosti hrával a to v sezónách 1999/2000, 2000/2001, 2001/2002, 2007/2008 a naposled v ročníku 2009/2010. Jeho dres v minulosti oblékali hráči známí i z extraligy jako Pavel Zubíček, Petr Žajgla, David Nedorost či Radim Kucharczyk nebo Milan Ministr.

Již před začátkem tohoto ročníku bylo zřejmé, že mužstvo ze severní Moravy se zaměří především na udržení v soutěži. Severomoravané vstoupili do nové sezóny velmi dobře a v prvních čtyřech kolech dokázali hned třikrát zvítězit. V této minisérii Šumperk mimo jiné dokázal porazit Jihlavu i Chomutov. Určitá krize na tým dolehla v období mezi 9. – 13. kolem, kdy naopak přišla série pěti porážek. Severomoravané ji ale včas přerušili a pokračují ve sbírání prvoligových bodů. Zejména na domácím ledě jsou hokejisté ze Šumperka velmi nebezpeční. Na ledě soupeřů je to přeci jen o poznání horší. Aktuálně patří Šumperk v tabulce desátá příčka se ziskem 23 bodů ze 20 zápasů. Brankářskou jedničkou týmu je Tomáš Štůrala, příležitost ale dostává i mladý Roman Boška. V obraně patří k oporám především Aleš Holík, Tomáš Sedlák nebo Jan Tesařík. V útoku podávají spolehlivé výkony Daniel Vrdlovec, Jakub Hulva a Michal Velecký. Velmi dobře si vedou také nejzkušenější hráči týmu forvardi Roman Meluzín a Karel Plášek. Šumperk v této sezóně disponuje velmi kvalitním a věkově velmi dobře vyváženým týmem a proto je pro všechny soupeře nebezpečným týmem, kterého není radno podceňovat. První vzájemné měření sil mezi Horáckou Slavií a týmem Šumperka skončilo porážkou Horácké Slavie v poměru 1:4.

Třebíčští ztrácejí na svého soupeře v aktuální tabulce dva body a mají tak reálnou šanci jej v případě vítězství dostihnout. Půjde opět o zápas dvou týmů ze spodní části tabulky a znovu se tak bude bojovat vlastně o šest bodů. Velkou motivací pro celý tým je určitě odčinění nevýrazného výkonu z minulého zápasu proti Litoměřicím a odveta za porážku v prvním měření sil v Šumperku. Snadné to ale nebude, Šumperk v této sezóně disponuje kvalitním týmem a lze tedy spíše očekávat vyrovnaný duel, ve kterém mohou rozhodnout třeba i lepší přesilovky.

Připraven bude i tradiční on – line přenos z utkání.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Salith Šumperk:

Šumperk – Most 6:1 (0:1, 3:0, 3:0), branky: 2 Hulva, 2 Mičulka, Halík, Cink.

Litoměřice – Šumperk 4:3 (0:0, 2:2, 2:1), branky: Skoumal, Plášek, Holík.

Šumperk – Ústí 3:7 (2:3, 0:3, 1:1), branky: Meluzin, Ondráček, Holík.

První vzájemný zápas Horácké Slavie Třebíč a Salith Šumperk v sezóně:

Šumperk – Třebíč 4:1 (1:1, 1:0, 2:0), branky: Vrdlovec, Plášek, Holík, Velecký – Dolníček.

První vzájemné měření sil v sezóně se odehrálo na ledě týmu Salith Šumperk. Třebíčští šli do vedení již v 6. minutě, kdy se trefil David Dolníček. Za tři minuty však bylo srovnáno. Úvodní třetina přinesla vyrovnanou hru a již žádnou další branku. Ve druhé dvacetiminutovce byla aktivnější hokejisté Horácké Slavie Třebíč, v koncovce ale měli i smůlu v podobě nastřelených tyčí. Naopak domácí se jednou prosadili a dostali se tak do těsného vedení. Slávisté tak mohli stále pomýšlet na bodový zisk před závěrečnou třetinou. V ní se ale střelecky prosadili opět jen domácí hokejisté a to hned dvakrát. Třebíčští nepodali v utkání vůbec špatný výkon, ale na bodový zisk to nestačilo.

Kanadské bodování hokejistů Salith Šumperk:

Jakub Hulva – 19Z – 7G+7A

Daniel Vrdlovec – 19Z – 7G+6A

Karel Plášek – 18Z – 5G+8A

Hokejisté Salith Šumperk nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Štůrala - Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Křetínský, Tesařík, Pastor, Drtil - Plášek, Meluzín, Cink - Vrdlovec, Hulva, Brunec - Červenka, Hlinka, Haas - Vrána, Matějka, Mičulka.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Hrubec - Kania, Rangl, Sláma, Kadela, Dietz, Brož - Laš, Dolníček, Dočekal - Burian, Havlíček, Heřman - Čech, Stejskal, Kaut.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk začíná ve středu 9. listopadu 2011 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!