Dorost: TRE-KOP 15:0 - Patnáct gólů a čisté konto = podařená rozlučka dorostenců

Aktuální zprávy
Protože si třebíčští mladíci zajistili postup do extraligy už minulý týden, bylo hlavním heslem nedělního utkání proti Kopřivnici udržet stoprocentní úspěšnost před domácími fanoušky. Po pátečním vítězství 4:3 v Havířově nastupovali dorostenci na led s chutí a netajili se ani ambicemi vysokého vítězství. Na rozdíl od minulého týdne, kdy své obličeje vyzdobili bojovnými liniemi, tentokrát na počest svého postupu rozzářili své vlasy barvami duhy. To však nebylo přes přilby příliš patrné a diváci si mohli užít jejich pestrých účesů až po závěrečném hvizdu rozhodčího a při tradiční zdravici.

TRE-KOP1

1.třetina - 4:0
První gól padl ve čtvrté minutě, když se Dalibor Pálka natlačil před hostujícího brankáře Unzeitiga a protlačil puk za jeho záda. Asistenci si u tohoto gólu připsal Marek Laš. V šesté minutě se do první velké příležitosti dostali hosté. V závaru před třebíčským gómanem spálil šanci Daniel Hrubý po přihrávce Klemeše. O minutu později však zvyšoval na 2:0 Martin Kejda, který zužitkoval nahrávku Lukáše Dostála. V minutě deváté se ke slovu dostali znovu hosté, kdy nejdříve Gal nebezpečně zatopil před třebíčskou bránou a o minutu později stejný hráč spolu s Klemešem najížděli dva na jednoho, ale opět bezúspěšně, neboť brankář Ondrůj byl pozorný. V čase 13:14 mohli diváci shlédnout nádhernou hokejovou akci, v níž Pálka nahrál Lašovi a ten vyslal ideální přihrávkou do nájezdu Viléma Buriana, jenž si precizní kličkou položil Unzeitiga a zprava zasunul puk za jeho záda. Na 4:0 zvyšoval v šestnácté minutě Zbyšek Svoboda, když spolu s Dostálem využili chyby brankáře. První třetina byla ze všech nejvyrovnanější, přesto se hosté na gól nezmohli.

TRE-KOP2

2.třetina - 4:0
Dvěma rychlými góly ve 23. a 24. minutě, v pohodě hrající třebíčští mladíci, znovu zvýšli svůj náskok. Nejdříve po přihrávce Zbyška Svobody prostřelil brankáře hostů Martin Jánský a o chvíli později nastolil skóre 6:0 Vilém Burian, který kličkou proměnil i svoje druhé sólo, po přihrávce Dalibora Pálky. Tentokrát pukem zamíchal na druhou stranu a bekhendem rozvlnil síť. V čase 27:45 vymetl z pravé strany pavučinu Marek Laš a za přihrávku mohl poděkovat Vilému Burianovi. Po tomto gólu se hosté uchýlili k výměně gólmana. Do brány nastoupil Pavel Křenek. Domácí hráli nátlakovou hru a Kopřivnické vůbec nepouštěli do hry. Hosté se vůbec nedokázali prosadit přes důslednou a důraznou třebíčskou obranu a již vůbec ne přes pozorného Ondrůje. V 31.minutě vychytal čerstvý Křenek nájezd Marka Laše. Na 8:0 se skóre rozrostlo v čase 33:45, kdy po přihrávce Marka Laše nekompromisně pod víko zakončil Martin Jánský. V přesilové hře v závěru druhé třetiny rozpoutali Třebíčští před Křenkem hotové peklo a rozehráli karneval šancí, kdy si dávali při zakončení přednost jeden druhému. Nakonec jim štěstí nepřálo, přesto svého soupeře v této třetině jednoznačně přehráli.

TRE-KOP3

3.třetina - 7:0
Na góly nejbohatší třetí třetina se nesla především v duchu rychlého nástupu, kdy domácí dokázali přetvořit, během dvou a půl minut, tři šance ve tři branky. Už ve 42.minutě skóroval Lukáš Dostál po přihrávce Martina Kejdy. Po chvíli z prostoru mezi kruhy vystřelil Lukáš Nahodil, asistenci si připsal Lukáš Bartůněk. V čase 42:30 byl stav na ukazateli skóre již 11:0, to když Martin Jánský, po přihrávce Tomáše Jedličky prostřelil Křenka. Tím si na své konto připsal hattrick. Ve 45. minutě se skóre měnilo znovu, poté, co Jiří Burian nahrál zpoza brány Martinu Kejdovi, který nekompromisně zavěsil. Ojedinělé přečíslení hostujících Hrubého a Galy ke gólu nevedlo. Ve 48.minutě shlédli diváci hromadnou bitku, které se účastnili více než tři mladíci z každého mužstva. Rozhodčí spravedlivě rozdělil tresty a v pětiminutové přesilovce v čase 48:25 využil přihrávku Lukáše Nahodila Petr Vlašín, který nedal brankáři Křenkovi šanci. Poté hráli Třebíčští přesilovku 5:3, ale chybu domácí obrany nepotrestal Hrubý, jehož pokus vytlačil Ondrůj nad bránu. Jak se mají proměňovat šance ukázal soupeři Lukáš Nahodil, který využil přihrávku Petra Buriána a v přesilovce 5:3 zvyšoval na 14:0. V čase 53:44 přidal patnáctý gól Kamil Drdlíček za asistence Marka Laše. Přesilu dvou mužů v poli měli pět minut před koncem i hosté, ale domácí je téměř nepustili do pásma a bezradnému soupeři se čestný úspěch vstřelit nepodařilo. Závěr utkání se dohrál v poklidu a domácí si tak mohli vychutnat vysoké vítězství.

Poté, co dorostenci po zápase poděkovali fanouškům za přízeň, sešli se společně s vedením klubu, které jim všem na oplátku poděkovalo za předvedené výkony a za vybojovaný postup do extraligy dorostu.

Následně se hráči spolu s trenéry nechali jednotlivě vyfotografovat. Soubor jejich fotek připravujeme. Zde na snímku trenér Roman Mejzlík.

Ti, co nám vybojovali extaligu

Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici