Gól po dvanácti vteřinách? Rychlejší jsem asi nedal, říká Psota. Za dva body je rád

T ř e b í č - Bílé hvězdy si z Chrudimi přivezly dva mistrovské body. Na vítězství 5:4 po samostatných nájezdech se velkou měrou podílel člen elitního útočného komanda Matěj Psota., Třebíčský šikula skóroval v zápase na východě Čech hned dvakrát.

Zápas v Chrudimi nabídl poměrně divoký průběh, kdy jste vedli, prohrávali a pak zase vedli. Bereš proto zisk dvou bodů, nebo se na to díváš optikou jednoho ztraceného bodu?
Zisk dvou bodů bereme. Pardubice jsou těžký soupeř, ale musím říct, že když jsme ještě minutu před koncem vedli, doufal jsem, že získáme tři body. Ale jak říkám... I dva body dobré. Byl to navíc atraktivní zápas pro diváky, ve kterém padlo hodně gólů.

Pro diváky atraktivní, pro trenéry už asi tolik ne, co?
Určitě, po první třetině jsme si v kabině říkali, že musíme začít hrát náš systém. Byly chvíle, kdy jsme se moc tlačili do útoku, z čehož plynuly obdržené góly.

Zápas jsi odstartoval gólem po dvanácti vteřinách. Skóroval jsi v seniorském hokeji někdy rychleji?
Nad tím jsem takhle nepřemýšlel, ale asi ne. Asi to byl můj nejrychlejší gól. Každopádně žádná náhoda. všimnul jsem si postavení jejich hráčů, odraz byl promyšlený. (usmívá se)

V závěrečných nájezdech jsi jel z třebíčských exekutorů jako první. Nenapadlo tě zkusit ještě druhý pokus?
Upřímně ne. Nájezd jsem jel už v přípravě, tam jsem ani nezakončil, v Chrudimi mi puk pro změnu přeskočil hokejku. I proto jsem si říkal, že už nepojedu a že si to radši pošetřím na jiný zápas. (usmívá se)

Proti Vsetínu se váš elitní útok neprosadil, naproti tomu s Pardubicemi jste zařídili tři góly ze hry, navíc Martin Dočekal rozhodl nájezdy. Odšpuntovali jste se?
Věřím, že jo. Se Vsetínem to byl takový nešťastný zápas. Nevyšla nám první třetina, pak jsme je dvě třetiny tlačili, ale nespadlo nám to tam. S Pardubicemi jsme měli i trochu štěstí, které nám proti Vsetínu chybělo. Snad to takhle bude pokračovat.

S pardubickou rezervou jste se dvakrát střetli už během přípravy. Byl včerejší zápas s těmi předešlými v něčem podobný?
Nesrovnával bych to. Mistrovské a přípravné zápasy jsou úplně o něčem jiném. Jasně, přípraváky vám můžou něco naznačit, můžou vám ukázat, jak se bude daný tým prezentovat, ale z vlastní zkušenosti vím, že i když se přípraváky snažíte brát stejně jako mistrovské zápasy, nikdy to není ono.

Obě úvodní kola Chance ligy provázelo velké teplo. Jak se ti v takových podmínkách hraje?
Zvolím typickou odpověď, ale opravdu je to stejné pro oba mančafty. Každý se s tím musí popasovat. Řekl bych, že nejtěžší to mají ledaří, kteří musí zajistit, aby se mohlo hrát. Z pohledu nás hokejistů je to, jak už jsem řekl, pro všechny stejné. Například musíte volit jiný styl přihrávek, protože puk při takových podmínkách většinou tolik neklouže, ale tak to zkrátka je.

Ve středu přivítáte doma Porubu. Od té se dá čekat útočný styl hokeje, že?
Uvidíme, letos jsme se ještě nepotkali. Každopádně čekám kvalitní zápas, všichni se na něj těšíme. Budeme hrát svoji hru a věřím, že uspějeme.

Loňské zápasy s Porubou byly poměrně dost vyhrocené, čekáš ve středu podobný scénář?
Čekám, už kvůli tomu, že je začátek sezony a nikdo si ho nechce nechat utéct. My se o to půjdeme porvat a oni určitě taky.