Horácká Slavia Třebíč hostí ve středečním šlágru kola České Budějovice

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Třebíčské Bílé hvězdy narazí ve středu 26. listopadu 2014 na další kvalitní tým z horních pater tabulky ČEZ Motor České Budějovice. Jihočechům se v poslední době daří a usadili se v nejlepší čtyřce prvoligové tabulky. Oba týmy se v základní části utkaly již dvakrát. Bilance je příznivější pro Horáckou Slavii, která pro sebe vítězně rozhodla oba předešlé zápasy. V minulých kolech se ale výsledkově více dařilo hokejistům z jihočeské metropole. V minulém kole to potvrdili domácím vítězstvím 4:0 nad Jihlavou. Upevnili si tak v tabulce čtvrtou příčku. Horácká Slavia v minulém kole hrála na ledě Havířova, kde prohrála 3:5. Pro Bílé hvězdy to byla třetí porážka v řadě, ale stále drží druhou pozici v tabulce. Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Motor České Budějovice začíná ve středu 26. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

České Budějovice neměly právě nejlepší start do sezóny, z prvních šesti zápasů se radovaly z vítězství pouze dvakrát. Pak ale přišla výborná série šesti výher v řadě a Jihočeši se rázem dostali do popředí tabulky, kde se od té doby nacházejí stále. Momentálně drží čtvrté místo a také v Třebíči chtějí bodovat. České Budějovice si v posledních devíti kolech připsaly hned sedm výher za tři body. Díky tomu si upevnily čtvrtou pozici v tabulce se ziskem 50 bodů ve 27 zápasech. Hokejisté Motoru navíc ztrácejí jen dva body na třetí Litoměřice a tři body potom právě na druhou Horáckou Slavii Třebíč. Jihočeši již dokázali svým soupeřům nasázet rovnou stovku gólů, což je nejvíce v soutěži. Na druhé straně ale 76 branek inkasovali, což je z týmů první poloviny tabulky hned po Havířovu nejvíce. Českobudějovičtí mají na domácích zápasech severénně nejvyšší návštěvy v celé soutěži. Minulé kolo doma s Jihlavou přilákalo do ochozů více než šest tisíc fanoušků. To je vynikající návštěva i na extraligu.

Motor táhne s 45 kanadskými body kapitán týmu Josef Straka. Hráč, který v loňské sezoně působil i v týmu extraligového Chomutova v této sezóně patří k výrazným oporám týmu z jihočeské metropole. Českobudějovičtí se mohou spolehnout i na dalšího zkušeného útočníka, kterým je Tomáš Nouza. Ten má aktuálně na kontě také již 45 kanadských bodů. Oba tak zároveň jsou i na čele v kanadském bodování celé soutěže. To je samo o sobě dosti výmluvnou vizitkou. Mezi beky si velmi dobře vedou Dan Růžička, Roman Vráblík a zkušený Petr Punčochář. V bráně se pak Českobudějovičtí spoléhají na dvaadvacetiletého brankáře Ondřeje Bláhu, který zatím v sezóně odchytal sedmnáct zápasů s úspěšností 92,79 % a průměrem branek na zápas 2,32. Do devíti zápasů nastoupil brankář Hynek Kůdela. A dvakrát se do brankoviště zatím postavil dvacetiletý David Gába. Právě on ale v minulém kole dokázal svým výborným výkonem vynulovat hokejisty Jihlavy.

Třebíčským hokejistům se v posledních zápasech výsledkově příliš nevedlo. Především kvůli tomu, že se jim nedařilo střelecky. Horácká Slavia se v minulých dvou kolech představila na ledě soupeřů. V Ústí nedokázala skórovat a tak bylo těžko v tomto duelu pomýšlet na bodový zisk, třebíčské Bílé hvězdy následně sice v minulém kole na ledě Havířova dokázaly skórovat třikrát a nebyly daleko od bodového zisku, přesto musely nakonec odjet s prázdnou po porážce 3:5. V minulých dvou domácích zápasech Horácká Slavia také nebyla nijak zvláště produktivní. Dvě vstřelené branky sice ještě stačily na vítězství nad týmem Kadaně (2:1). Ale jediná vstřelená branka proti Benátkám stačila nakonec jen na bod za remízu v normální hrací době. Třebíčští budou potřebovat do náročného utkání proti rozjetým hokejistům Motoru zlepšit především střeleckou produktivitu. O tom, že Horácká Slavia na Motor zahrát umí svědčí její dvě vítězství z předchozích vzájemných duelů v sezóně. Přidat třetí úspěch proti stejnému soupeři ale nebude vůbec jednoduché. Navíc v Havířově dostal podivný trest ve hře od rozhodčího Hrubého Miroslav Holec, který po vhazování uprostřed kluziště nešťasně zasáhl holí do nohy čárového sudího vhazujícího buly. To bylo hlavním rozhodčím posouzeno, jako úmyslné seknutí a následoval už zmíněný trest ve hře.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Českých Budějovic:

České Budějovice - Jihlava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0), branky: 2 Mucha, Nouza, Vráblík.

České Budějovice – Litoměřice 5:2 (2:0, 2:0, 1:2), branky: 2 Heřman, Rob, Švihálek, Straka.

Kladno - České Budějovice 5:3 (2:1, 2:1, 1:1), branky: Pajič, Kuchejda, Straka

Vzájemné zápasy obou týmů odehrané v sezóně:

Třebíč – České Budějovice 5:3 (1:1, 1:0, 3:2), branky: Holec, Erat, Burian, Dolníček, Vodný.

První vzájemné měření sil bylo odehráno na ledě Horácké Slavie a k vidění byl zajímavý duel s celkem osmi vstřelenými brankami. Jihočeši šli hned zkraje úvodní třetiny do vedení, když se trefil Tomáše Nouza. Třebíčská odpověď byla blesková, hned po dvou minutách srovnal Miroslav Holec. Svižné tempo zápasu z první třetiny vydrželo i ve druhé části. Ta přinesla změnu ve skóre jen jednou. Postaral se o ni domácí forvard Roman Erat. Pro výsledek celého zápasu pak byla dost důležitá dlouhá dvojnásobná přesilovka hostujícího týmu. Ten ji totiž nedokázal zužitkovat, což se i pro další průběh ukázalo jako velmi podstatné. Českobudějovický obránce Punčochář sice ve 47. minutě vyrovnal, domácí odpověď byla ale téměř okamžitá. Ještě v téže minutě poslal Bílé hvězdy do vedení Vilém Burian. Horácká Slavia navíc brzy získala klíčový dvoubrankový náskok. O ten se zasloužil David Dolníček. Hosté se nevzdali a kontaktní brankou se dostali znovu na dosah bodového zisku v 56. minutě. To se trefil Heřman. Při závěrečném power-play Motoru dal konečný výsledek zajímavému zápasu Michal Vodný. Zajímavostí utkání bylo, že hosté vstřelili všechny branky v přesilovkách.

České Budějovice - Třebíč 3:4 (1:0, 2:3, 0:1), branky: 2 Havel, Ostřížek, Bartoň.

Odveta na ledě Českých Budějovic přinesla opět divácky atraktivní hokej, který se musel líbit. Před pěti tisíci diváky se oba týmy prezentovaly bojovností a snahou udělat vše pro dobrý výsledek. O vítězství se znovu tvrdě bojovalo až do konce třetí třetiny. Tu první po vyrovnaném průběhu vyhráli 1:0 domácí hokejisté zásluhou velezkušeného útočníka Josefa Straky. Druhé část nabídla pět branek a podobný scénář, když na domácí góly našla Horácká Slavia vždy střeleckou odpověď. Do třetí dvacetiminutovky se tak vstupovalo za vyrovnaného stavu a začínalo se tak vlastně zase od začátku. Ve třetí části hra obou kolektivů poněkud upadla do nepřesností. Domácí nevyužili v této části tři přesilovky a znovu na to doplatili. V 58. minutě Jakub Bartoň převážil skóre ve prospěch Bílých hvězd. Domácí to poté ještě zkusili bez brankáře a měli dobrou šanci na vyrovnání, ale brankář Martin Falter byl proti. I podruhé v základní části tak v souboji s Motorem brala tři body Horácká Slavia Třebíč.

Kanadské bodování hokejistů Českých Budějovic:

Tomáš Nouza - 27Z – 17G+28A

Josef Straka - 27Z – 18G+27A

Martin Heřman - 27Z – 12G+17A

Hokejisté Českých Budějovic nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Gába – Punčochář, Vráblík, Mucha, Parýzek, Chmelíř, Semrád, od 21. navíc Žovinec – Kuchejda, Rob, Švihálek – Nouza, Jos. Straka, Heřman – L. Marek, Přibyl, Boháč - Vaniš.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Dusík – Malena, Bilčík, Šaur, Bartoň, Jaroš, Přibyl – Wasserbauer, Dolníček, Erat – Křivohlávek, Holec, Pekr – Čech, Raška, Čuřík – Kadela, Juráň, Paták - Beneš.

Utkání Horácká Slavia Třebíč – HC Motor České Budějovice začíná ve středu 26. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.