Horácká Slavia uzavře první čtvrtinu ligy v Benátkách nad Jizerou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Není to tak dlouho, co se všichni hokejoví fanoušci těšili, až začne sezóna, a teď už je před námi konec první čtvrtiny mistrovské soutěže. Los poslal Horáky k poslednímu zápasu první čtvrtiny 1. ligy 2012 – 2013 do města nad řekou Jizerou – Benátek. Třebíčští budou chtít na ledě průběžně jedenáctého týmu tabulky napravit nešťastné utkání se Šumperkem. Zápas v Benátkách nad Jizerou začíná ve středu 17. října v 17:30.

Třebíč si lebedí na čtvrtém místě, potřebuje však zlepšit produktivitu

Kdo by před prvním mistrákem sezóny řekl, že Horácká Slavia Třebíč se bude celou první čtvrtinu soutěže držet v první čtyřce? Tomu snad nevěřili ani největší optimisté. Třebíčským se ale velice povedl začátek soutěže, do vynikající formy se dostal brankář Čiliak, kterému pomáhá výborně pracující obrana a výsledkem je prozatím skvělé umístění. Snad jen proměňování brankových příležitostí je částí hry, na které musí Horáci zapracovat. Vždyť ani jednou se dosud slavistům nepovedlo vstřelit víc jak čtyři branky, naposledy proti Šumperku dokonce vyšli třebíčští střelci úplně naprázdno. To je zdvižený varovný prst do dalších zápasů.

Budou se po zápase v Benátkách radovat hosté, nebo domácí?

Benátky prožívají krizi, prodlouží ji Třebíč?

Benátky nad Jizerou, které jsou oficiální farmou libereckých Bílých Tygrů a jsou s tímto extraligovým klubem i majetkově propojeny nezačaly soutěž úplně nejlépe. Nutno ale uznat, že měly při startu ligy velmi těžký los. Přesto se Benátčanům podařilo alespoň občas bodovat. Jenže to neplatí o posledních čtyřech kolech. V nich si totiž hokejisté od Jizery nepřipsali ani bod a oficiální webové stránky středečního soupeře Horácké Slavie dokonce mluví o výsledkové mizérii. Benátky totiž nejprve podlehly v Šumperku 4:3, v Hradci Králové 3:0, doma s Kadaní 1:6 a v minulém kole si odvezly nakládačku z Jihlavy v poměru 0:4.

Pohled do statistik obou soupeřů

Benátky nad Jizerou

Podle odchytaných minut je jasnou brankářskou jedničkou liberecká dvojka, po dobu výluky v NHL až trojka, Tomáš Voškrda. Na tohoto gólman nemají horáci dobré vzpomínky. Pamatujete ještě na z třebíčského pohledu skvěle rozehranou čtvrtfinálovou sérii s Hradcem králové v závěru sezóny 2009 – 2010. Právě výkony Tomáše Vošvrdy, kterého vedení Hradce vytáhlo do posledních tří utkání jako tajný trumf, přispěly velkou měrou k tomu, že do semifinále postoupil právě Hradec Králové.
Kanadskému bodování obránců vévodí Jan Jaroměřský, který dokázal v osmi zápasech nasbírat čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek. Jaroměřský je také nejlepší v bodování +/-, kde má +5 bodů.
Bodování útočníků vede zkušený Lukáš Král, jenž v deseti zápasech nasbíral devět bodů za jeden gól a osm přihrávek. V bodování +/- je na tom stejně, jako kolega Jaroměřský, má tedy +5 bodů. Nejlepšími střelci jsou hned čtyři hráči – Tomáš Klimt, Jan Plodek, Antonín Dušek a Dalibor Bortňák.

Horácká Slavia Třebíč

Brankoviště Horácké Slavie má zatím jasného krále, je jím Marek Čiliak, který odchytal prozatím 690 minut s průměrem 1,74 gólu na zápas. Čiliakovi se navíc povedl skvělý kousek, když hned třikrát za sebou vynuloval střelce soupeřů a třikrát tak vychytal čisté konto. Jeho kolega Lukáš Dusík se do branky dostal zatím jen na čtyřicet minut, ovšem čas mladého talentovaného brankáře ještě určitě přijde.
Z třebíčských beků se dosud střelecky prosadili jen Rostislav Malena a Václav Čejka, kanadské bodování ale vede nenápadný, ovšem nesmírně pracovitý Jan Zdráhal, který má na svém kontě čtyři přesné přihrávky a +3 body v bodování +/-. Stený počet bodů v této u beků hodně ceněné kategorii má také urostlý Ondřej Dlapa.
Kanadskému bodování útočníků kraluje kapitán Horáků David Dolníček, který odehrál všech dvanáct utkání a nasbíral v nich devět kanadských bodů za čtyři branky a pět asistencí. Druhá pozice patří štírkovi Jakubu Čuříkovi, který ale musel pro zranění tři utkání vynechat. Přesto vstřelil dvě branky a na dalších šest gólů přihrál. V poslední době se začal prosazovat také druhý útok a v něm zatím nejlepší střelec slavistů David Ostřížek. tento dravec na bruslích nastřílel už pět branek , na tři přihrál a v bodování +/- má skvělých +7 bodů. Výborně si vede také jeho kolega z druhé lajny, Vilém Burian, který nasbíral stejný počet kanadských bodů, jen s tím rozdílem, že vstřelil tři branky a na pět jich nahrál. Rovněž Burian se může pochlubit výborným poměrem bodů v bodování užitečnosti, kde u jeho jména svítí číslo +6.

Zajímavý je také pohled na poměr vstřelených a inkasovaných branek obou týmů. Třebíčští nastříleli 27 gólů a 22 jich inkasovali. Benátečtí nastříleli 29 gólů, což je jen o dva víc než Třebíč, ovšem inkasovali jich hned 45, což je dvakrát víc, než počet inkasovaných branek na kontě Třebíče.

Tohle všechno jsou ale jen paírové předpoklady a čísla. Rozhodovat v zápase samotném bude naszení, bojovnost, šikovnost a také potřebné štěstí.

Zápas startuje v Benátkách nad Jizerou ve středu v 17.30. Pokud se nechystáte na utkání přímo na prochladlý stadion u řeky Jizery, pak můžete hráčům Horácké Slavie držet palce u tradičního ON – LINE PŘENOSU , který pro vás připraví redaktoři benáteckého oficiálního webu.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!