Hráči ztratili respekt ze soupeře, asi nevěděli proti komu hrají, hřímá Kamil Pokorný

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Hodně hořkou pilulku museli spolknout diváci i hráči na třebíčském zimním stadionu v šestadvacátém kole první ligy. Kadaň totiž dokázala doslova vstát z mrtvých a stav 5:1 dokázala zvrátit ve své vítězství 7:6 po nájezdech. Dvě třebíčské branky, druhou a čtvrtou v zápase zaznamenal Martin Čech. Po utkání mu ale do řeči příliš nebylo. Tahle prohra totiž bude hráčům Horácké Slavie ležet v hlavě ještě hodně dlouho. Těžce se utkání hodnotilo i kouči Horácké Slavie, Kamilovi Pokornému.

Další hodně silnou kávu připravili hokejisté Horácké Slavie svým fanouškům. Podruhé v řadě totiž ztratili čtyřbrankové vedení.
V minulém kole v Hradci Králové vedli 4:0, nakonec vybojovali v prodloužení dva body za výhru 5:4, v zápase s Kadaní vedli v šestadvacáté minutě už 5:1, přesto nakonec opouštěli hrací plochu se sklopenými hlavami. Kadani totiž umožnili pro ni fantastický obrat.

Martin Čech

Martin Čech

Jestliže dva body z ledu Hradce Králové byly i po divokém průběhu zápasu určitě ziskem, pak v zápase s Kadaní se jedná o jednoznačnou ztrátu.
O to horší, že přišla v zápase před vlastními fanoušky, s týmem, který byl jednoznačně k poražení a v utkání, po němž se Třebíčští mohli posunout v tabulce o další příčku výš.

“Vedli jsme 5:1, měli jsme dobře nakročeno, jenže zase to bylo podobné, jako v Hradci. Všichni jsme začali útočit, hnát se dopředu a oni potrestali naše chyby, využili přesilovku pět na tři. Ve třetí třetině jsme dali na 6:3 a už jsem myslel, že jsou zase pod tlakem, vedli jsme o tři góly. Zase se tam ale z naší strany objevily chyby a Kadaň vlastně každou z nich potrestala gólem. Pořád jsme ale ještě vedli 6:5. Pak přišla power-play, pětatřicet vteřin do konce, buly u nás ve třetině a stejně nám dokázali ten vyrovnávací gól dát.
Strašně těžko se to popisuje, protože člověk v té chvíli mohl dělat co chtěl,“
se sklopenou hlavou hodnotí utkání se dvanácti brankami a sedmi asistencemi nejproduktivnější hráč Horácké Slavie.

Trenér Kamil Pokorný na tiskové konferenci hodnotil zápas podobně. Hráčům však vytýkal podcenení sopupeře a nekoncentrovanost. Nepomohl ani oddechový čas a domluva hráčům.

Kamil Pokorný

“My jsme hráli dobře půl zápasu, pak nám, hlavně hráčům soupeř ukázal, že hokej hrát umí. Naši hráči za stavu 5:1 neměli ze soupeře vůbec respekt, mysleli si, že z něho ještě udělají nějaké šašky. Nevážili si vedení, nerespektovali sílu soupeře a ten jim to ukázal. Pak nastane to, že se hráči po sobě jen dívají a jestliže si naši mladí hráči dovolí v obranné třetině to, co naši obránci, tak neví proti komu hrají. Kadaň má zkušené hráče, výborné na puku, a když my jim tohle nabídneme, tak oni to samozřejmě neodmítnou. Proto jsme ztratili body. Měli jsme hrát zodpovědně, měli jsme bruslit a mít respekt ze soupeře. Ten jsme ale neměli, začali jsme si najednou nesmyslně přihrávat, vyšperkovávat akce do prázdné branky. Pak jsme neproměnili přesilovku pět na tři, soupeř ji využil a tam se zápas začal otáčet.“

Protějšek domácího kouče Milan Černý byl samozřejmě mnohem spokojenější, ovšem jen s výsledkem. Hru svého týmu rozhodně chválit nemohl a ani nechválil.

Milan Černý

„Pro nás samozřejmě spokojenost. Po tom vývoji utkání, v němž jsme vstali doslova z mrtvých, což každý viděl, musím ocenit víc než hru morál našeho mužstva, které nesložilo zbraně ani za nepříznivého stavu. Dokázali jsme se neuvěřitelně zvednout a ty penalty, to už není třeba hodnotit. My si vítězství samozřejmě vážíme, ale i v tomto utkání máme spoustu výhrad k naší hře, především k obranné činnosti. To nesmíme přehlížet. Uznávám, že pro Třebíč, která hrála dobře a dávala pěkné góly, je ten výsledek krutý, ale my jsme samozřejmě o to radši.“

Levé křídlo první třebíčské formace ale odmítá, že by došlo k podcenění soupeře.

“Nemyslím si, že jsme soupeře podcenili. Spíš najednou chtěl každý dát gól a objevily se tam i zbytečné fauly," hledá a pojmenovává příčiny nezdaru ve velmi dobře rozehraném utkání Martin Čech.

Že ani čtyřbrankový náskok v hokeji neznamená jistotu vítězství a soupeře může "nakopnout" třeba i jedna dobře sehraná a využitá přesilovka, dodává čtyřiadvacetileté třebíčské křídlo vzápětí.

"Kadaň hrála přesilovku pět na tři, kterou využila. To je nakoplo a hráli pak líp. My jsme je prakticky polovinu zápasu k ničemu nepustili, ale pak přišla ta přesilovka, dali gól zvedli se a každou chybu, kterou my jsme udělali, potrestali gólem.“

Hned dvakrát rozjásal Martin Čech domácí diváky. Jednu v patnácté minutě gólem na 2:1 a hned v první minutě druhé třetiny, kdy zvyšoval už na 4:1.

“Při tom prvním gólu mě pěkně našel Tronča (Marek Trončinský – pozn. red.). Já jsem si poodstoupil od gólmana a snažil jsem se rychle zakončit, naštěstí to propadlo brankáři mezi nohama. Druhý gól, to byla práce Petra Zahradníka, který mi to naservíroval do prázdné branky. To kluci sehráli dobře,“ chválí Martin Čech oba hráče, kteří mu u branek asistovali.

Hodně těžcí soupeři, mužstva ze druhé, třetí a čtvrté příčky aktuální tabulky čekají v následujících třech kolech třebíčské hokejisty. Z toho dvakrát (do Chomutova a do Vrchlabí – pozn. red.) pojede Horácká Slavia na led soupeře.

“Určitě musíme hrát odzadu a nebláznit směrem dopředu. Právě jsme viděli, že když začneme hrát hodně dopředu, tak soupeř každou chybu potrestá. Naši příští soupeři mají hodně zkušená mužstva, takže by se nám to mohlo zle nevyplatit. V posledních zápasech se nám docela daří dávat góly, takže když budeme dobře bránit, podaří se nám ujet a dát nějaké góly, mohli bychom s nimi hrát vyrovnaná utkání.“

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž