Předposlední kolo netradičně v pátek, Třebíč přivítá Ústí bojující o vyhnutí se baráži

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Po střelnici, kterou si Bílé hvězdy otevřely v Mostě (8:2), přivítají na svém ledě další tým ze severu Čech, Ústecké Lvy. Pro domácí je to poslední generálka na vlastním ledě před boji play-off, které vypuknou již 22. a 23. února 2014. Před posledními dvěma koly základní části mají Třebíčští, držící pátou pozici, pětibodovou ztrátu na čtvrtý Rebel, na šestém místě již je nováček z Havířova se čtyřbodovým odstupem. Stále je tedy o co hrát. První buly bude vhozeno v pátek 14. února, v tradičním čase 17:30 hodin.

Ústečtí sportovní cíl pro tuto sezónu nesplní

Ústečtí Lvi zažívají složitou sezónu. Cíl pro tento ročník byl jasný: ekonomická stabilizace klubu, neboť pobyt na prvoligovém výsluní bez posledního kroku, postupu do extraligy, je finančně velmi náročný. Tomu odpovídal i sportovní cíl, postup do play-off a udržení klíčových hráčů. Již před tímto kolem však bylo jasné, že minimálně sportovní cíle Ústečtí nesplní a naopak budou bojovat o zachování prvoligové příslušnosti.

V brankovišti Lvů si nejvíce času odbyl Michael Petrásek s úspěšností zákroků 92,37%, o něco málo hůře si vedl Jan Dlouhý. Nejlepším střelcem (20 branek) a zároveň nejproduktivnějším hráčem Severočechů je zkušený Jaroslav Roubík se 38 body, který do týmu nad Labem přišel před sezónou 2011/12 z Hradce Králové.

Poslední zápasy Lvů

Ústí nad Labem – Olomouc 1:4, branka Ústí: Roubík

České Budějovice – Ústí nad Labem 5:2, branky Ústí: Roubík, Dostálek

Ústí nad Labem – Havlíčkův Brod 3:2, branky Ústí: Pořický, Vávra, Roubík

V minulém kole nastoupili hokejisté Ústí nad Labem v této sestavě:

Dlouhý – Grin, Sklenička, Brož, Vobořil, Černý, Smetana, Vaněk – Přeučil, Meidl, Pořický – Baránek, Roubík, Rod – Videlka, Hanzl, Vávra – Dostálek, Merta, Kuchynka.

Poslední zápasy Horácké Slavie

Jihlava – Horácká Slavia 0:3, branky HS: Dolníček, Laš, Dietz

Horácká Slavia – Benátky nad Jizerou 3:0, branky HS: Dočekal, Laš, Nahodil

Most – Horácká Slavia 2:8, branky HS: Dočekal 2, Nahodil 2, Čuřík, Fořt, Laš, Křivohlávek

V minulém kole nastoupili hokejisté Horácké Slavie v této sestavě:

Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Valenta, Dietz, Přibyl, Peroutka – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Moučka – Čech, Kadela, Juráň.

Vzájemné zápasy příštích soupeřů v sezóně 2013/2014

Oba týmy se letos potkali již třikrát, přičemž domácí tým bral jen po bodu. Třebíčští vyhráli ve Zlatopramen aréně 2:1 po prodloužení a 3:0, stejným výsledkem z pohledu hostů skončilo i utkání na třebíčském ledě.

12. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 1:2pp

Branky a nahrávky: 37. Roubík (Pavlík) - 5. Malena (Laš, Dolníček), 63. Fořt (Dolníček).

Horácká Slavia dokázala zvítězit na ledě severočeského Ústí nad Labem. Brankově se prosadila již v páté minutě, kdy vypálil od modré nekompromisní ránu Malena. Domácí Lvi vyrovnali na konci sedmatřicáté minuty taktéž při početní výhodě. Třetí třetina žádnou branku nepřinesla, rozuzlení přišlo v prodloužení, ve kterém skóroval z bezprostřední blízkosti Tomáš Fořt.

25. kolo: SK Horácká Slavia Třebíč - HC Slovan Ústečtí Lvi 0:3

Branky a nahrávky: 4. Boháč (Smetana), 6. Alinč (Vávra, Vobořil), 19. Havlíček (Černý).

V první třetině byli domácí aktivnější, ale branky dávali hosté. Nejprve se prosadil Boháč, po něm v nájezdu i Alinč, těsně před první sirénou procedil skrze Faltera puk Havlíček. A hosté odcházeli do kabin spokojenější. Ve druhém dějství byli domácí aktivnějším týmem, ale ani přes množství přesilovek branku nedali. Ani ve třetí třetině branka nepadla, domácí se sice snažili s utkáním něco udělat, ale jistý Dlouhý jim nedovolil ani jeden přesný zásah.

38. kolo: HC Slovan Ústečtí Lvi – SK Horácká Slavia Třebíč 0:3

Branky a nahrávky: 18. Bilčík (Wasserbauer, Kaut), 20. Čuřík (Wasserbauer), 25. Kaut.

Hokejisté Horácké Slavie dokázali počtvrté v řadě zvítězit na stadionu soupeře. Po výhrách v Kadani, Berounu a Benátkách nestačili na Třebíč tentokráte Ústečtí Lvi. V první třetině se brankově prosadili Bilčík z mezikruží a Čuřík z brejku. Na konečných 3:0 zvýšil v čase 24:59 Kaut, notně mu ovšem pomohl ústecký brankář. Martin Falter udržel čtvrté čisté konto v sezóně.