Robert Holý: Bod z tohohle zápasu by byl zlatý

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Velkým favoritem zápasu 47. kola první ligy mezi domácí Horáckou Slavií Třebíč a HC České Budějovice byli hosté z jihu Čech. V jejich sestavě sice chyběl brankář Roman Turek a obránce Stanislav Neckář doléčující zranění, nicméně kádr Budějovic i tak připomínal spíše extraligový tým.
Domácí Slavisté bojující o holé přežití v soutěži však zbraně nesložili a s favoritem odehráli dobré, i když poněkud smolné utkání. Prohráli sice 0:1, ale z ledu mohli odcházet se zdviženými hlavami. O zhodnocení utkání jsme požádali Roberta Holého, člena první útočné řady domácí Horácké Slavie.

Je třeba přiznat, že Budějovice byly v průběhu utkání lepším týmem a kdyby vyhrály větším gólovým rozdílem, nikdo by se asi nedivil. Domácí ale ukázali, že jejich morálka je hodně vysoko a po celý zápas hostům jejich úlohu hodně znepříjemňovali. Možná i to bylo příčinou toho, že Jihočeši neměli klid při zakončování i těch nejvyloženějších šancí, a tak zápas dospěl ke svému konci s nejtěsnějším vítězstvím favorita v poměru 1:0.

"Takováhle prohra a s takovým soupeřem nás samozřejmě hodně mrzí," přiznal po zápase se smutkem v očích Robert Holý.

Nejpovedenější třetinou ze strany domácích byla třetina poslední, což také muž s přezdívkou Holas potvrdil.
"My jsme se na to utkání dobře připravovali. Věděli jsme, že soupeř je velice silný. V podstatě je to suverén téhle soutěže.
Té prohry je škoda o to větší, že soupeř měl samozřejmě velké množství šancí, ale zdálo se nám, jako by se ve třetí třetině už tolik nenutil do útoku a trochu se stáhnul dozadu. Jako by Budějovice měly trochu strach o výsledek. Z toho vyplynuly i naše šance."

Kdyby Horácká Slavia nebyla v té pozici, v níž se momentálně nachází, dalo by se říci – 0:1, to je dobrý výsledek. Jenže Třebíč si nemůže dovolit hrát na dobré výsledky. Musí sbírat body, aby se vyhnula nevyzpytatelné baráži. Tohoto faktu si je vědom i zkušený útočník Horácké Slavie.
"Bohužel se nám nepovedlo některou ze šancí využít. Největší jsme měli v přesilovce pět na tři. Bohužel tohle utkání rozhodla jedna jediná chyba. My se teď musíme dobře nachystat na těch posledních pět zápasů a minimálně čtyři z nich vyhrát, pokud se baráži chceme vyhnout."

Ve třetí třetině měli Třebíčští dvě velmi dobré šance na srovnání skóre.
Jednou z nich byl samostatný nájezd Jiřího Berouna, jenž skončil neúspěšnou střelou na horní roh Cháberovy branky.

Tu druhou měla právě první lajna v přesilovce pět na tři. Robert Holý celou situaci viděl následovně.
"Budějovice to oslabení hrály tak, jak jsme my potřebovali. To znamená dva nahoře / u modré čáry – pozn. autora/ a tím se nám uvolnil prostor před bránou.
Škoda, že Radek Míka ten puk neposunul ještě na mě, protože já už bych to dával přímo do prázdné brány. Radek se ale rozhodl pro střelu.
Opravdu nás tahle prohra mrzí, protože s Budějovicemi by bod byl zlatý.

Myslím, že diváci dneska viděli, že se nebojíme a jdeme do toho naplno, a my jim děkujeme za podporu.
Budeme je hodně potřebovat i v těch dalších zápasech,"
uzavřel hodnocení utkání Robert Holý.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž