Třebíč ztratila dvoubrankové vedení, přesto dokázala vyhrát v prodloužení

Třebíč - Ohlasy po utkání Třebíč - Beroun.
Horácká Slavia přivítala v prvním domácím mistráku sezóny 2005/06 Berounské Medvědy. Ti v minulém kole zdolali nováčka soutěže Prostějov. Třebíčští v prvním kole podlehli v Ústí 3:1, a tak se čekalo, jak se jim doma bude dařit. Naštěstí se dařilo a Třebíč si do tabulky připsala první body.

Ty body mohli být tři. Ještě na začátku padesáté osmé minuty vedli totiž domácí 2:0. Hosté ale nesložili zbraně a během dvou minut stačili vyrovnat na 2:2. Domácím divákům tak zmrznul na rtech úsměv, který v 57 minutě vyčaroval brankou na 2:0 Petr Zahradník. Právě Petra jsme se zeptali na několik postřehů k průběhu utkání a k brance, jíž byl autorem.
“Dva body jsou pro nás doré. Sice mohli být tři ale dopadlo to jak to dopadlo. Myslím, že v první třetině jsme byly lepší, druhá třetina patřila Berounu. My jako bychom přestali bruslit. Před třetí třetinou jsme si řekli, že to musíme ubojovat a nechybělo mnoho k tomu, aby se nám to povedlo:“ zhodnotil zápas Petr Zahradník.

A jak viděl Petr situaci, z níž padla druhá branka domácích?
“Bylo to v přesilovce. Oni chtěli vyhodit puk, ten se ke mně odrazil od Milana Přibyla. Já jsem to tam z jedničky narval a bylo štěstí, že to tam pod víko takhle spadlo. Milan Přibyl to ještě chtěl potvrdit doražením puku, ale nebylo to potřeba, protože červené světlo svítilo. Já jsem taky trochu váhal jestli to byl, nebo nebyl gól. Abych rozhodčímu trošku pomohl, tak jsem zvedl ruce, ale nabylo to potřeba. Gól to byl, takže spokojenost. Rozhodčí pak ke konci zápasu pustil pár zákroků, ale myslím, že na výsledek to nemělo vliv: „ popsal Zahradník.

Petr Zahradník byl v zápase velmi aktivní. Sladkou odměnou mu byla branka, kterou zvyšoval vedení domácích na 2:0

Druhý prémiový bod pro domácí zařídil v prodloužení jeden z nezkušenějších hráčů Třebíče - Jiří Oliva. Jak viděl utkání on?
“Je to škoda. Takovýto zápas, kdy v sedmnácté minutě vyhráváme 2:0, bychom měli vyhrát. Myslím si, že nám trochu hru rozhodilo to vyloučení. To pan rozhodčí nezvládl. Pak jsme udělali chybu a vlastně z toho vyplynulo i to vyrovnání. Ještě že se nám podařilo dát ten gól v prodloužení a získat druhý bod:“ myslí si Jiří Oliva.
Situaci, ze které padl rozhodující gól v prodloužení posal Jiří takto: “ Já jsem si zajel do rohu pro puk a chtěl jsem přihrát před branku na volného spoluhráče. Tam si to ale srazil buď gólman, nebo obránce. Ani přesně nevím, takže spíš štěstí.“

Vítězství důležité pro sebevědomí mužstva ocenili i diváci, kteří po zápase hráčům za bojovný a obětavý výkon poděkovali.