Třetí čtvrtina základní části Třebíčským příliš nevyšla, přesto stále mají reálnou šanci na postup do play-off

Pohled do historie
T ř e b í č - Pouhé čtyři body dokázali vybojovat hokejisté Horácké Slavie ve třetí čtvrtině základní části 1. hokejové ligy. Mužstvo ve většině zápasů této části sezóny trápila zejména špatná střelecká produktivita, což se logicky muselo projevit na dosažených výsledcích. Během vánoční přestávky pak došlo ke změnám v hráčském kádru. Důvod byl jasný – oživit útočnou fázi hry a navázat na lepší části sezóny. I přes současnou nepříjemnou sérii porážek však Třebíčští stále mají reálnou šanci vybojovat play-off. Musejí ale velmi rychle zlepšit koncovku a začít pravidelně bodovat.

23. kolo: Třebíč – Havlíčkův Brod 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)

Třetí čtvrtinu základní části zahájili Třebíčští hokejisté na domácím ledě atraktivním soubojem s Havlíčkovým Brodem. Úvodní třetina přinesla domácím hned několikrát výhodu přesilové hry, ani v jednom případě ji ale nedokázali využít, což se ukázalo jako velmi důležité pro další průběh hry. Hosté byli v několika případech velmi nebezpeční i ve vlastním oslabení a dokázali se i v této situaci dostat do šancí. Druhá dvacetiminutovka přinesla odlišný obraz hry, Rebelové si dokázali postupně vynutit mírnou převahu a navíc těsně před odchodem do šaten před závěrečným dějstvím se dostali do vedení zásluhou zkušeného Hodka. Také poslední třetina přinesla zajímavý hokej a výborný výkon brankáře Rebelů Jaroslava Suchana, na kterého domácí hráči nakonec ani jednou nevyzráli. Naopak hosté přidali ve 47. minutě pojišťovací gól zásluhou trefy Kreuzera. Havlíčkobrodští tak Horácké Slavii oplatili porážku 0:7 z prvního vzájemného zápasu sezóny.

24. kolo: Hradec Králové – Třebíč 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Úvodní část utkání přinesla rychlý hokej a šance na obou stranách. Domácí si postupně vynutili převahu a tu také zúročili ve 12. minutě vedoucím gólem v podání Domina. Také v prostřední dvacetiminutovce mohli Třebíčští spoléhat na výborný výkon brankáře Michala Nedvídka. Stav 1:0 vydržel až do 46. minuty, kdy domácí vstřelili druhý gól. Třebíčští bohužel nedokázali odpovědět kontaktní brankou. Hradečtí naopak byli v proměňování svých šancí ještě dvakrát úspěšní, a tak si mohli připsat zasloužené vítězství a tři body do tabulky.

25. kolo: Třebíč – Mladá Boleslav 1:4 (0:0, 0:2, 1:2), branka: Přibyl.

Utkání proti jednomu z favoritů soutěže se Třebíčským příliš nevydařilo. Herně vyrovnaný zápas v úvodní třetině branku nepřinesl. V dalším průběhu ale hosté potvrdili, že jsou velmi zkušeným mužstvem, které dokáže tvrdě trestat chyby. V polovině prostřední třetiny vedli Středočeši již 2:0, čímž položili dobrý základ pro konečný zisk tří bodů. Třebíčští hokejisté sice ve 43. minutě utkání dali zásluhou Milana Přibyla kontaktní branku, ovšem hosté o další dvě minuty později opět vedli o dva góly a toto vedení ještě zvýraznili v poslední minutě zápasu čtvrtým gólem. Domácí tak opět přišli o body především kvůli neproměňování svých šancí a nevyužitým přesilovkám.

26. kolo: Most – Třebíč 1:4 (0:0, 0:3, 1:1), branky: 2 Dibelka, Oliverius, Zahradník.

Třebíčští dokázali na severu Čech přerušit nepříjemnou sérii porážek a konečně naplno zabodovat. O všem podstatném rozhodla druhá třetina zápasu, kterou Horácká Slavia vyhrála vysoko 3:0. Na tento úder domácí nenašli odpověď. Podařilo se jim nakonec vstřelit v poslední části jen čestnou branku. Dvěma góly přispěl k velmi důležitému vítězství útočník Lubor Dibelka.

27. kolo: Třebíč – Chomutov 3:4 (0:1, 2:1, 1:2), branky: Zahradník, Šúrek, Nahodil.

Do Třebíče zavítal poprvé v této sezóně tým Chomutova, tedy nejlepší mužstvo skupiny západ. Hosté potvrdili svoji pozici lídra soutěže a nakonec po dramatickém průběhu dokázali vybojovat všechny tři body. Třebíčští však byli favoritovi téměř v celém utkání zcela vyrovnaným soupeřem. Úvodní třetinu sice vyhráli hosté, v té druhé však byla o gól lepší Horácké Slavia. V poslední části to vypadalo, že se v normální hrací době nerozhodne a bude se hrát prodloužení. Toto ale nakonec odmítl hostující útočník Jeslínek, který v 58. minutě rozhodl o zisku tří bodů pro Chomutov. Pro domácí hokejisty bylo pozitivním zjištěním, že dokáží sehrát vyrovnanou partii i s aktuálně nejlepším týmem soutěže.

28. kolo: Beroun – Třebíč 6:4 (3:2, 2:2, 1:0), branky: Dolníček, Šúrek, Obdržálek, Hrbáček.

Utkání bohaté na branky nakonec pro sebe rozhodli domácí Středočeši, kterým se zatím příliš nedaří. Třebíčským k bodovému zisku nestačily ani čtyři vstřelené branky. Berounští sice v průběhu zápasu neustále udržovali těsné vedení a Třebíčští tak byli stále ve hře, nakonec ale domácí získali velmi důležité tři body. Definitivní podobu výsledku dala až poslední minuta třetí třetiny, ve které domácí Šinágl svojí druhou brankou v zápasu rozhodl o dvoubrankovém vítězství pro Beroun.

29. kolo: Třebíč - Vrchlabí 0:1 (0:1, 0:0, 0:0).

Málokdo mohl tušit, že o výsledku zápasu rozhodne již 18. minuta první třetiny, kdy hosté z Vrchlabí šli zásluhou přesné trefy Tvrdka do vedení. Stav 0:1 se potom až do konce utkání nezměnil a nováček soutěže si z Třebíče odvezl cenné vítězství. Východočeši si ale v soutěži, i přesto že jsou nováčkem, vedou velmi zdatně, což potvrdil i tento zápas. Třebíčští si sice vypracovali více šancí, opět ale doplatili na špatnou koncovku. Domácí tým zkusil v závěru poslední třetiny i hru bez brankáře, ani tato snaha však nakonec nevedla k zisku ani jednoho bodu.

30. kolo: Kadaň – Třebíč 2:1 PP (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0), branka: Dolníček.

I v Kadani se Třebíčští bohužel potýkali se stejným problémem jako v předchozích zápasech, tedy proměňováním svých šancí. Po úvodní bezbrankové třetině se čekalo na gól do 25. minuty, kdy se dokázal prosadit David Dolníček. Horácká Slavia si dlouho udržovala tento těsný náskok, domácí vyrovnali a vynutili si tak prodloužení až na konci poslední dvacetiminutovky. O zisku dvou bodů pro tým Kadaně rozhodl v prodloužení obránce Poživil. Nakonec zisk jednoho bodu označil za úspěch po zápase i trenér Třebíče Josef Horešovský.

31. kolo: Kometa – Třebíč 5:2 (0:1, 2:0, 3:1), branky: Obdržálek, Dolníček.

Třebíčští sice již v této sezóně dokázali na ledě Komety získat tři body, ale podruhé se jim nepodařilo získat ani jeden bod. Až do poloviny zápasu to přitom pro Třebíčské vypadalo velmi slibně. Horácká Slavia vyhrála 1:0 úvodní třetinu a vedení držela až do 27. minuty, Kometa potom přidala v prostředním dějství druhou trefu a vedení si pohlídala až do závěrečných vteřin. Konečné vítězství 5:2 pro domácí tak bylo nakonec vcelku zasloužené. Zápas ovlivnilo také velké množství vyloučených a to na obou stranách.

32. kolo: Třebíč – Olomouc 0:4 (0:1, 0:2, 0:1).

Poslední mistrovský zápas roku 2007 Třebíčským hokejistům herně ani výsledkově nevyšel. Hosté z Olomouce potvrdili svoji formu a herní vyspělost. Hanáci šli do vedení v polovině úvodní třetiny a rozhodli o svém vítězství v době okolo poloviny zápasu vstřelením dalších dvou branek. Třebíčští hokejisté se opět trápili v koncovce a nedařili se jim ani přesilovky. Neproměnili v utkání ani jedinou z mnoha svých šancí. Průběh utkání hodně ovlivnila i častá vyloučení a to na obou stranách.

33. kolo: Jihlava – Třebíč 3:1 (0:0, 2:1, 1:0), branka: Čech.

Ani třetí derby Vysočiny této sezóny Třebíčským nevyšlo a nedokázali bodovat. Po bezbrankové úvodní třetině začaly padat góly až v prostřední dvacetiminutovce. Jako první udeřila sice Horácká Slavia, ve 32. minutě zakončil útočnou akci Martin Čech, ale Dukla ještě v téže třetině dvěma trefami otočila skóre ve svůj prospěch. Když potom na začátku poslední třetiny přidal další gól domácí obránce Tomáš Ficenc, bylo víceméně o výsledku rozhodnuto. Třebíčští sice nesložili zbraně, překonat obranu domácích se jim již do konce zápasu nepodařilo.