Vyhrát základní část? Je to obrovská motivace, ví Pavel Jekel

T ř e b í č - Horáci si poradili se Sokolovem 3:1 a jsou už jen kousíček od historického úspěchu v podobě vítězství v celé základní části. „Doufám, že letos si to udržíme a zůstaneme první,“ říká brankář Pavel Jekel, který si připsal proti Baníku 19 zákroků.

Sokolov jste v sezoně porazili pouze jednou, a to na nájezdy. Co se změnilo od předchozích utkání?
Zaprvé bych řekl, že něco udělala i marodka soupeře, zadruhé tam určitě zapůsobila domácí atmosféra. A zatřetí si myslím, že jsme v prvních dvou třetinách měli lepší pohyb na ledě, a to rozhodlo.

Co v zápase bylo důležité?
Pro mě osobně bylo hodně těžké udržet koncentraci, protože v první třetině na mě šly asi tři střely a ve druhé měli sice více šancí, ale až ve třetí třetině se nám dokázali vyrovnat – musel jsem krýt více střel.

Na soupeři bylo vidět, že hrál o všechno. Vnímal jsi to?
Sokolov má dobrý kádr, řekl bych, že na nás i celkem umí. Máme s nimi většinou vyrovnané zápasy, ale teď bylo vidět, že jejich tým postihla velká marodka, ale na to se v dnešní době nikdo vymlouvat nemůže, protože spousta týmů má marodku a musí se hrát.

Pouze jednou jsi inkasoval. Jak to tam vůbec propadlo?
Soupeř byl docela blízko branky, netrefil to úplně ideálně a já to jen škrtl lapačkou. Přeletělo mě to jako na potvoru před čáru a doklouzalo to tam…

Přesto jste ale slavili a Petr Vodička říkal, že vypsal snídani. Jak se na ni těšíš?
(směje se) Jestli vypsal snídani, tak to bude o domluvě… Tam je dalších asi deset snídaní a svačin, takže uvidíme.

Jste první v tabulce a do konce základní části chybí jen tři kola…
Určitě to bude těžké, dvakrát budeme hrát na venkovním ledě, takže se budeme snažit hrát svoji hru a zůstat na prvním místě tabulky.

První místo je velkou motivací, že? Když v sobotu získáte alespoň bod, poprvé v historii ovládneme základní část.
Motivace je tam obrovská, Třebíči se to ještě nepovedlo… Minulou sezonu to vypadalo podobně, ale nakonec jsme skončili třetí nebo čtvrtí, tak doufám, že letos si to udržíme a zůstaneme první.

V sobotu vás čeká utkání na ledě Vsetína, kde bývá bouřlivá atmosféra. Co od toho očekáváš?
Určitě to bude těžký zápas, mají tam spoustu šikovných hráčů. Oni se na nás dotahují vlastně celou sezonu, chvíli byli i před námi, takže to bude velký boj, ale pokud budeme hrát naši hru, tak bychom to tam měli zvládnout.