Výsledky mládeže SK Horácká Slavia Třebíč

T ř e b í č - Kometa Úvoz, Kometa Group a Mladí Draci Šumperk. To byli soupeři třebíčského hokejového žactva o minulém víkendu. Bohužel ani jedno mužstvo Horácké Slavie nedokázalo naplno bodovat. Bez bodu skončili žáci čtvrté třídy, kteří oba zápasy vysoko prohráli. Velmi dobře si vedla pátá třída, která prokázala velké srdce v obou zápasech. Ten s Kometou Group dokonce skončil nevídanou hromadnou bitkou, ale také vítězstvím Třebíče. Pochvalu trenérů si vysloužil brankář Roman Šoustal a kapitán týmu Radim Ferda. Šestá třída nedokázala Mladým Drakům vstřelit jedinou branku, sedmá 6:3 prohrála. Osmáci uzmuli Šumperku bod za remízu 3:3, ovšem devátá třída se v posledních zápasech trápí, tentokrát znovu prohrála vysoko 1:6

• 4. Třída

SK HS Třebíč - Kometa Úvoz 1 : 8

(0:4, 0:2, 1:2)

Branky a nahrávky: Lupač (Caha)

Střely na branku: 17 : 22

Sestava: Doležal, Kružík - Svoboda, Dobrovolná - Přibyl, Kardoš - Pokorný, M. Hedbávný - Nejedlý, Caha, Lupač - Dvořák, Němec, Kučera - Kadrnožka, Jelínek

SK HS Třebíč - Kometa Group 3 : 12
    (1:3, 2:5, 0:4)

Branky a nahrávky: Kučera, Slabý, Nejedlý

Střely na branku: 19 : 29

Sestava: Kružík, Doležal - Erat - Svoboda, Dobrovolná, Valík - Dvořák, Kardoš - Nejedlý, Caha, Slabý - Lupač, Němec, Kučera

Když zhodnotím první polovinu soutěže, musím uznat, že vzhledem k tomu, že brankáři měli úspěšnost zásahů mírně nad 50%!! říkáme si 6. místem v tabulce z 14 účastníků o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Tým není špatný, ba naopak. Třeba proti Group jsme rozhodně nepropadli a místy byli vyrovnaným soupeřem, ale již zmiňováná blamáž s brankáři nám nedává šanci sehrát výsledkově vyrovnanější utkání, takže podoba konečných víkendových zápasů působí tragicky.

• 5. Třída

Třebíč – Kometa Úvoz 2 : 2

(1:1, 1:1, 0:0)

Sestava: Šoustal; Trnka – Sysel, Šarka – Erat, Nečas - Valík, Ferda - Novák - Vondráček, Mlynář – Bednář - Sikmund, Procházka – Březka - Slabý, Branky: Vondráček, Ferda (Trnka),

Branky: Sigmund (Mlynář), Sigmund (Mlynář),

Díky kvalitnímu soupeři, jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů této sezóny. Boje se přelévaly z jedné strany na druhou a tak mohl vyhrát jak soupeř tak my. Asi více brankových příležitostí měl soupeř, ale vynikající výkon Romana Šoustala v brance domácích podpořený kvalitním výkonem celého kolektivu znamenal spravedlivou dělbu bodů.

Třebíč – Kometa Group 4 : 3
    (1:0, 0:1, 3:2)

Sestava: Loubal; Trnka-Sysel, Šarka-Wasserbauer, Kabelka-Nečas, Ferda-Novák-Urban, Mlynář-Bednář-Sikmund, Michálek-Březka-Samuel

Branky: Michálek (Samuel), Sysel, Samuel (Michálek), Ferda (Urban)

Tak tohle měl být zápas jak hrom. Druhý s prvním, hodně rodičů, atmosféra, prostě paráda. První třetina tomu odpovídala. Pustili jsme se do soupeře hned od první minuty a dlouho nepustili Kometu do naší třetiny. V této třetině jsme přestříleli soupeře 15:5 a paradoxně jsme vstřelili kuriozní branku, když ale další tři tutovky jsme nedali. Ve druhé třetině se hra vyrovnala, šance byly na obou stranách a z jedné z nich Kometa vyrovnala. Nástup do třetí třetiny byl výborný a hned v první minutě vstřelil Patrik Sysel branku. A pak to přišlo. Po velké chybě rozhodčích, když se dohadovali se soupeřem o vyloučeném hráči vhodili buly, kdy na ledě bylo jen naše mužstvo a pro něj nebyl žádný problém vstřelit branku. To rozlítilo soupeře (asi správně) a odešel do šaten. Po čtvrthodinovém diskutování se soupeř vrátil na led, rozhodčí vstřelený gól vzali zpět a pokračovalo se dál. Bohužel už zůstali na ledě emoce a kvalitní hokej se vytratil. My vstřelili branku na 3:1, ale vzápětí během minuty inkasovali dva góly a bylo 3:3. Vše tak vzal na sebe kapitán mužstva Radim Ferda, když ujel po křídle, natlačil se před branku a prostřelil brankáře. Pak jsme čtyři minuty bránili nejtěsnější vedení a statečně ho ubránili. Na závěr když hráči děkovali divákům, frustrovaní soupeři vyprovokovali hromadnou rvačku.
    Byl to prostě hokej se vším všudy. Musíme poděkovat celému mužstvu, ale přesto bychom vyzvedli jednoho hráče a to kapitána mužstva Radima Ferdu.

• 6. Třída

Šumperk – Třebíč 5:0

(0:0, 2:0, 3:0)

SESTAVA: Nováček – Wasserbauer, Kabelka, Dobeš, Pokorný, Válal, Paroulek, Caha, Michálek, Svoboda, Samuel, Komárek, Tůma, Paliga.

V nepříliš atraktivním utkání se slávisté soupeři vyrovnali pouze v úvodní třetině. Další dvě části duelu hosté začali propadat bruslařsky a ke konci zápasu jim ubývalo i fyzických sil. V tomto klání hostům chyběla bojovnost a jako již téměř tradičně, týmové pojetí hry.

• 7. Třída

Šumperk – Třebíč 6:3

(2:2, 0:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 14 – Balík (Matov), 20 – Balík, 38 – Urban (Mejzlík).

SESTAVA : Vejmelka, Svoboda – J.Dobeš, Šimka, Štveráček, Veškrna, Tůma, Mejzlík, Kajnar, Matov, Balík, Všetečka, V.Dobeš, Urban.

Do konce úvodní třetiny duelu ještě dokázali slávisté srovnat dvoubrankový náskok soupeře a druhou třetinu dokonce vyhráli 1:0. Jenomže ihned na začátku poslední části hry se dopustili několika nepochopitelných hrubých chyb, domácí se chopili nabídnutých příležitostí a zápas zcela otočili ve svůj prospěch.

• 8. Třída

Třebíč - Šumperk 3 : 3

(1 : 1, 0 : 0, 2 : 2)

Branky: Abrahám (Juráň), Mašek (Abrahám), Jahoda (Mašek)

Vyloučení: 5 : 7

Sestava: Bednář, Svoboda – Keselica, Neveselý – Tvarůžek, Matoušek – Moravec, Pyrochta - Donutil – Fortelný, Mašek, Bednář – Juráň, Abrahám, Burián – Jirák, Jahoda, Ondráček

Osmá třída se v prvním zápase po svátcích utkala s Šumperkem, který ji v prvním kole porazil. Do zápasu nastoupili všichni hráči s odhodláním uhrát dobrý výsledek. V první třetině šli domácí do vedení, které však do první sirény neudrželi. Druhé dějství nemělo vítěze. Ve třetí třetině hosté překonali vynikajícího domácího brankáře z brejku a posléze domácí vyrovnali. Po hrubé chybě v obraně šli hosté znovu do vedení a třebíčským se opět podařilo srovnat. Stav 3 : 3, který znamenal dělbu bodů svítil na ukazateli skóre i na konci zápasu. Po zápase trenér pochválil všechny hráče za zisk bodu se silným soupeřem.

• 9. Třída Třebíč - Šumperk 1:6
    (1:2, 0:3, 0:1)

Branka : Maštalíř (Kučera)

Sestava:Fučík,Caha - Pálka Švejda, Robotka Sedlář, Pelikán Fojta, Ošmera - Roupec Salák Outulný, Vondráček Marek Horký, Maštalíř Jelínek Kučera, Nechvátal

Domácí pokračovali ve velmi špatných výkonech z posledních utkání. Soupeř ze Šumperka dal třebíčským velkou lekci z bruslení, kolektivního pojetí, bojovnosti a zcela zaslouženě si odváží cenné body.