Výsledky žákovských týmů Horácké Slavie

T ř e b í č - Tři body ztratili o víkendu žáci Horácké Slavie v utkáních s regionálním rivalem z Havlíčkova Brodu. Svá utkání vyhrála mužstva páté i šesté třídy. Sedmáci soupeři podlehli. Nejvyrovnanější duel sehráli osmáci, kteří se na domácím ledě rozešli s Rebely smírně 2:2. Pochvalu si tentokrát vysloužil brankář šesté třídy Roman Šoustal, který svůj tým výrazně podržel, a pomohl tak k těsné výhře 4:3.

5. třída

SK HS Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod 10:4
(2:0, 5:1, 3:3)

Branky a asistence: Slabý(Erat), Nejedlý(Dvořák), Bednář(Říha), Kučera(Bednář), Svoboda, Kučera(Slabý), Kučera(Slabý), Kučera, Bednář(Kučera), Bednář(Slabý)

Sestava : Doležal, Kružík, Erat, Říha, Dobrovolná, Svoboda, Přibyl, Pelikán, Slabý, Bednář, Kučera, Nejedlý, Bartes, Dvořák, Kadrnožka, Kardoš, Kain

Třebíčští páťáci v sedmém kole přivítali na svém ledě souseda v tabulce a regionálního rivala z Havlíčkova Brodu. Začátek utkání přinesl vyrovnanou hru a šance na obou stranách, s přibývajícím časem domácí začali Rebely přehrávat. Aktivita domácích vyvrcholila v povedené prostřední části zápasu, kterou především díky první pětce, vyhráli 5:1 a učinili rozhodující krok k první výhře na domácím ledě. V závěrěčné části Horáci častými vyloučeními umožnili soupeři třemi využitými přesilovkami snížit stav utkání, ale přesto utkání bezpečně dovedli do šťastného konce.

6. třída

SK HS Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:3
(2:0, 2:3, 0:0)

Branky a asistence: Mlynář (Novák, Sigmund), Novák (Mlynář), Sigmund (Ferda), Sigmund (Novák).

Sestava: Šoustal (Loubal) - Trnka, Valík, Sysel, Šárka, Strnad – Procházka, Svoboda, Ferda, Sigmund, Novák, Mlynář, Komárek, Březka

V 7. kole se utkala domácí Horácká Slavia s Rebely z Havlíčkova Brodu. Toto vyrovnané, ale jen průměrné utkání, dovedli do vítězného konce domácí a to především zásluhou výborně chytajícího brankáře Romana Šoustala.

7. třída

HC Rebe Havlíčkův Brod - SK HS Třebíč 5:3
(1:1, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Matov, 28.Tůma (Matov), 52.Hort

Sestava: Nováček, Brož - Šimka, Hort, Nahodil, A.Dobeš - Válal, Kajnar, Urban - Tůma, Matov, Samuel - Míchálek, Pokorný, Paliga

V úvodních dvou třetinách byli domácí lepším týmem, ale naděje třebíčského týmu držel svým dobrým výkonem slávistický brankář. Ve 45. minutě si hosté vybrali slabší chvilku a dvakrát inkasovali. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto, ale v 52. minutě překvapil Hort střelou od červené čáry domácího gólmana a snížil na rozdíl dvou branek. Třebíčští hráči ožili a zle zatápěli domácí obraně, ale i přes dobré šance se jim další branky již vstřelit nepodařilo.

8. třída

HC Rebel Havlíčkův Brod - SK Horácká Slavia Třebíč 2:2
(0:0, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky SK HS Třebíč: Všetečka (Tůma), Jirák (Pyrochta)

Vyloučení: 5:6

Sestava: Vejmelka – Obůrka, Pyrochta – Štveráček, Veškrna – Ondráček, Mejzlík, Jirák – Tůma, Fortelný, Všetečka – Dobeš V., Dobeš J., Hodek

K dalšímu mistrovskému zápasu zajížděli osmáci Horácké Slavie do Havlíčkova Brodu. Zápasy s tímto soupeřem bývají vždy velmi vyrovnané. Nejinak tomu bylo i tentokrát. Po bezgólové první třetině se dvěma slepenými góly dostali do vedení domácí. Třetí třetina přinesla po dvou pěkných akcích srovnání stavu, avšak závěrečný tlak hostů již kýžený gólový efekt nepřinesl. Zápas skončil zaslouženou dělbou bodů.