Zadělali jsme na drama, ale ubojovali jsme to, je spokojen zkušený bek Rostislav Malena

T ř e b í č - Zatím jen výsledky vyvedené v zelené barvě značící vítězství svítí u zápasů Horácké Slavie Třebíč. Nic na tom nezměnilo ani derby v Jihlavě, kde bývá už tradicí velký tlak ze strany diváků, kterému i tentokrát podlehl hlavní sudí Kopeček. Ve třetí třetině udělil hostům celých deset trestných minut, domácím dvě. Vyloučení v power – play, kdy Jihlava hrála v šesti proti třem, pak bylo jen pověstnou třešničkou na dortu. Tu ale sezobl třebíčský Vilém Burian, který střelou do prázdné na 2:4 uťal jakoukoli šanci vojáků na bodový zisk.

Kvůli fotbalovému přenosu se začátek derby v Jihlavě musel posunout na netradičních 14:30. Přesto, že je takto brzký začátek hokejové bitvy o Vysočinu velmi nezvyklý, do hlediště si našly cestu téměř dva a půl tisíce diváků, z toho bylo 280 fanoušků třebíčských Bílých hvězd.

Utkání bylo dvě třetiny jasně v režii hostů, na drama zadělaly dvě branky z jihlavských holí na začátku třetí periody.

“Zápas jsme začali velmi dobře, dali jsme dva góly a zápas jsme měli pod kontrolou. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že po nás domácí půjdou a bude to těžké, což se potvrdilo. Už ve druhé třetině s námi začali srovnávat krok a bylo škoda, že jsme na začátku třetí části dostali ty rychlé góly. Na drama bylo zaděláno,“ shrnul první dvě třetiny třebíčský odchovanec, pro něhož mají zápasy s Jihlavou zvláštní příchuť, neboť i dres týmu z krajského města Vysočiny několik sezón oblékal.

Začátek třetí části zápasu byl opravdu infarktový, domácí dokázali během pár sekund dvakrát skórovat a najednou jich byl plný led. K tomu nějaká ta přesilovka… To ale nebylo nic proti závěru zápasu, kdy se hosté museli bránit ve třech proti šesti.

“Myslím, že jsme to pak ubojovali, dali jsme pojistku na 4:2 a tou bojovností jsme zaslouženě vyhráli. Dostali jsme na začátku třetí třetiny rychlý gól v oslabení, pak rychle druhý. Byl to takový menší výpadek, to se někdy stane. Nakonec to všechno dobře dopadlo, takže dobrý, ne…“ usmívá se spokojeně nejzkušenější člen třebíčské defenzivy.

Zkušený hokejový harcovník zná nejen ty povedené zápasy, ale i ty, kdy jak se říká, by na člověka i záchod spadl. Jeden takový si Rostislav Malena prožil hned ve druhém kole, kdy se Bílé hvězdy utkaly s Českými Budějovicemi. V tom utkání se dvakrát odrazil puk do třebíčské svatyně od Malenovy hokejky a aby toho nebylo málo, utržila třebíčská devadesát šestka tvrdou bombu pukem přímo do tváře, po které celá třebíčská aréna ztichla v očekávání a také strachu, zda bude hráč v pořádku.

“Tak jako je jiný každý soupeř, tak je jiný i každý zápas, i takové zápasy, jako s Motorem přijdou. Já se ale soustředím na každý zápas stejně. Jednou to vyjde, pak třeba zas jednou ne, takový je život, takový je hokej. Jsem hlavně moc rád, že jsme to dneska zvládli a vyhráli jsme,“ oddechl si jeden z nevytěžovanějších a nejoceňovanějších beků celé soutěže.

Ránu ze zápasu s Budějovicemi už na tváři Rostislava Maleny připomíná jen jizva na dolní čelisti, všechny zuby jsou tam, kde být mají.

“Dostal jsem to při té smůle jak nejlíp to šlo, do nejlepšího místa, takže všechny zuby zůstaly na svém místě. Spravily to vlastně jen tři stehy,“ vysvětluje ještě nešťastnou událost jeden z hrdinů sobotního vítězného derby Rostislav Malena.

Kvalitě zápasu příliš neprospěla kvalita ledu. Ta v Jihlavě na začátku soutěže bývá tradičně slabší. Tentokrát bylo navíc dusné a vlhké klima, venku pršelo, nad ledem se vznášela mlha a tvořily se louže.

“To je pravda, nebylo to opravdu nic lehkého, hráli jsme spoustu oslabení a jsem moc rád, že jsme to zvládli a vyhráli jsme,“ vykládá Rostislav Malena, který si jako zkušený bek ve třetí třetině vybral velký ice time a byl na ledě ob střídání.