BER - TRE 2:1 - Ani v pátém kole Třebíč nebodovala

T ř e b í č - Po herně vydařeném utkání s Havlíčkovým Brodem chtěli Třebíčští v Berouně už konečně bodovat. Jenže domácí proti nim nasadili do branky plzeňskou dvojku, zkušeného Altrichtera, a navíc šli Medvědi do dvougólového trháku brankami Balázse a Kicy. Červené světlo za Altrichterem dokázal rozsvítit jen Pavel Březina po příhře Viléma Buriana. Ani při power-play, která trvala 33 vteřin, už branka nepadla, a tak hráči i fanoušci Horácké Slavie museli spolknout další, v této sezóně už pátou hořkou pilulku. Už ve středu od 18:00 je doma čeká Kometa Brno.

5.kolo, pondělí 22.9.2008
BER BER
2:11:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 12. Balázs (Pavel), 24. Kica (Šinágl, Tvrzník) - 35. Březina (Burian V.). Rozhodčí: Hribik - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 7:10, navíc Šinágl (BER) 10 minut osobní trest. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 500. Střely na branku: 30:34. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Kameš, Vejvoda, Malý, Mazanec, Šafář, Vaněček, Čížek, Tvrzník, Šinágl, Kica, Šaffer, Slížek, Novotný, Kupec, Křesťan, Vlček, Balázs, Hlusička, Pavel, Sýkora.
SK Horácká Slavia Třebíč: Míča - Hrbáček, Sláma, Sedláček, Kaláb, Flamík, Koktan, Březina, Bulička, Čech, Zahradník, Obdržálek, Staněk, Nahodil, Vrba, Přibyl, Otčenáš, Sojčík, Burian V., Kundela, Burian J.

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně. První zákrok si připsal třebíčský brankář Míča, když vykopl střelu Kupce. Medvědi postupně převzali aktivitu na své hole. Největší šanci zmařil Míča Hlusičkovi, když se vrhl proti střele ke vzdálenější tyči a puk vytěsnil mimo tři tyče své branky. Při vyloučení Kundely vyrazil Míča teč Novotného, o chvíli později pálil Mazanec mimo.
Ve dvanácté minutě objel třebíčskou branku Pavel, s jeho střelou a dorážkou si Míča poradil, jenže trestuhodně nepokrytý David Balázs přece jen dostal kotouč do třebíčské klece – 1:0. Domácí vstřelená branka povzbudila a dále zkoušeli pozornost třebíčského gólmana. V 18. minutě jeli dva na jednoho Otčenáš s Přibylem, ale do zakončení se druhý jmenovaný nedostal díky faulu Vejvody. V přesilovce neuspěl proti Altrichtrovi Staněk ani Otčenáš v další přesilovce.

Do druhé části vlétli Třebíčští s pokynem více střílet. Domácí se dobře bránili a z protiútoku dali svou druhou branku. Šinágl přihrál zpoza branky volnému Petru Kicovi a ten Míču prostřelil – 2:0. Zanedlouho si Medvědi zahráli přesilovku pěti proti třem, vek teré Míča zneškodnil tutovku Slížkovi.
Od poloviny zápasu se aktivity ujali třebíčští hokejisté. Jiří Burian ještě Altrichtra nepřekonal. Za několik okamžiků se v obranném pásmu zmocnil kotouče jeho bratr Vilém, projel celé kluziště, puk se po jeho střele odrazil před Pavla Březinu, který snížil – 2:1. Třebíčským branka vlila krev do žil a nadále se tlačili do útoku, jenže si nebyli schopni vypracovat dobrou brankovou příležitost.

Třetí třetina přinesla obrannou taktiku Medvědů a pokračující bezzubost třebíčských hráčů v útoku. Když už se rýsovala nadějnější pozice hostující hráčů, dobře zasáhla domácí obrana. Ve 45. minutě dostal Beroun druhou příležitost zahrát proti třem Třebíčským v délce minuty a čtyřiceti vteřin. Berounští dobře vyšachovali hostující trojku, jenže střela Šaffera skončila jen na tyči zcela odkryté třebíčské svatyně. Horácká Slavia se po ubránění dlouhého oslabení vrhla do útoku, měla i přesilové hry, ale ani ty nepřinesly hostům branky. Třebíčským nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, takže i v pátém zápase odcházeli z ledu poraženi.

Kamil Pokorný

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: "V dnešním utkání bylo vidět, že se potkala dvě mužstva, která mají problémy se vstřelením gólu. Nám jakoby dnes po tom zápase s Brodem chyběl drive. Navíc jsme pak museli dohánět dvougólové manko. Dali jsme branku na 2:1 a to byl nadějný výsledek, protože rozdíl jednoho gólu v hokeji nic neznamená a může padnout kdykoli. Beroun měl ve třetí třetině dlouhou přesilovku pět na tři, kterou jsme ubránili. To pro nás mohl být impuls, ale nějakou větší šanci jsme si už nedokázali vypracovat. V power-play je třeba čistě vyhrát buly a tlačit puk před bránu. Nám to lítalo po mantinelech a branku jsme vlastně neohrozili."

Jindřich Setíkovský - HC Berounští Medvědi: "My jsme věděli, že Třebíč i když je poslední, tak že to pro nás nebude vůbec lehký zápas. Přijeli sem bránit a hrát na brejky což se nakonec potvrdilo. Kdybychom na začátku druhé třetiny využli přesilovku pět na tři tak by ten zápas byl už jasně vyhraný. Šance co měl Křesřan nebo Kupec by se měli dávat. Kontaktní gól samozřejmě dostal soupeře do hry a my se báli zbytečně o výsledek. Máme v obraně čtyři mladé hráče a tak nemůžeme hru nějak výrazně otevřít a hrát ofenzívní hokej. Proto to vypadá, že jsme pasívní. Až začneme dávat víc gólů tak to otevřeme, ale zatím to tak není, tak musíme hrát poctivě dozadu."