BER - TRE 3:2sn - Třebíčští vezou z Berouna bod, prokletí nájezdů trvá

T ř e b í č - Proti Berounským Medvědům nastoupili Třebíčští opět s Jakubem Lvem v brance a v útoku s Romanem Pšurným. Dvakrát hosté v utkání vedli. Nejprve po příhře Milana Přibyla skóroval Aleš Staněk v sedmnácté minutě, domácí vyrovnali v minutě třicáté páté. Podruhé poslal slávisty do vedení Roman Pšurný, když využil přesilovou hru, po asistencích Martina Havrana a Daniela Rákose. Vyrovnávací branku Berouna vstřelil Jiří Novotný, který tři minuty po druhém gólu hostí srovnal skóre rovněž v přesilové hře. V prodloužení měli velkou šanci třebíčští Havran s kapitánem Čechem, ale Altrichter zachránil. V nájezdech byli úspěšnější domácí a rozhodující gól byl připsán Besserovi.

34.kolo, středa 17.12.2008
BER BER
3:2sn0:1, 1:0, 1:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 35. Nedvěd (Kubica), 50. Novotný (Šinágl, Šmach), rozhodující nájezd Besser - 17. Staněk (Přibyl), 47. Pšurný (Havran, Rákos). Rozhodčí: J. Dvořák - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 600. Střely na branku: 32:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2 - 3:2.
Medvědi Beroun 1933: Altrichter - Kameš, Braniš, Malý, Šmach, Vaněček, Nedvěd, Martinec, Besser, Podlešák, Pavel, Horčička, Šinágl, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Besonov, Křesťan, Sakrajda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Hrbáček, Trončinský, Sedláček, Kaláb, Framík, Havran, Bulička, Sláma, Čech, Zahradník, Obdržálek, Burian, Nahodil, Stejskal, Pšurný, Rákos, Sojčík, Staněk, Vítek, Přibyl.

Beroun vstoupil do zápasu trochu aktivněji. Podlešák prověřil Lvovu pozornost, na druhé straně se zahřál Altrichter při pokuse Rákose. Ve třetí minutě se dostal do brejku Sakrajda, ale na Lva kličkou do forhendu nevyzrál. Třebíčští si zahráli první přesilovku v zápase. Při vyloučení Braniše pálil od modré čáry Hrbáček a za pár chvil Sedláček. Pak ale ztratil kotouč na útočné modré Kaláb, do samostatného úniku se vydal Besser, jenž chtěl akci vyšperkovat přihrávkou do druhé vlny na najíždějícího Podlešáka, jenže tento úmysl zmařil vracející se obránce hostí.
V polovině třetiny zahrozil Rákos, ale touš za berounského brankáře neprotlačil. Přesilovku Berouna při vyloučení Vítka Horácká Slavia s velkým přehledem ubránila. Krátce po tom, co naskočil Vítek na led, přistrčil Přibyl kotouč Aleši Staňkovi, jenž se vydal před couvajícími beky před branku domácích, odkud střelou přes beka překvapil Altrichtera – 0:1.
Pár sekund před první sirénou mohl vyrovnat Šinágl, ale do přihrávky Novotného se netrefil podle svých představ. Úvodní dvacetiminutovku vyhráli hosté.

Beroun začal lépe i druhou periodu. Lev chytil do lapačky střelu Podlešáka, ustál výpad Kubici a vyrazil ránu Nedvěda hned po vhazování. Ve 29. minutě vyrazil Lev Martincovu střelu z nájezdu vyrážečkou. Medvědi nadále hýřili aktivitou a třebíčská obrana si začala pomáhat zákroky překračující hokejové zákony. Vyloučení Přibyla ještě hosté přežili bez úhony, ale další prohřešek Kalába již byl potrestán. S dělovkou Martince si ještě Lev poradil, za několik okamžiků přihrál Kubica na modrou Jaroslavu Nedvědovi, jehož rána prolétla klubkem hráčů a puk skončil až v síti – 1:1.
Ve 37. minutě vyrobili Třebíčští obrovskou hrubku před vlastní brankou, ale Besonov ani Novotný kotouč do sítě nedostali. Minelu udělali před svou brankou i domácí, ovšem Zahradník také netrestal. V poslední minutě druhé části centroval před branku Přibyl, bohužel pro Horáckou Slavii spoluhráče nenašel. Po čtyřiceti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:1.

Ve třetí třetině se oba týmy snažily převážit misky vah na svou stranu. Hra se přelévala ze strany na stranu, brankáři měli dost práce. Medvědi ubránili oslabení po faulu Křesťana, ale po dalším nedovoleném zákroku Šinágla inkasovali. Kotouč se dostal od Rákose přes Havrana až na hůl Romana Pšurného. Třebíčský útočník si najel mezi kruhy a střelou k tyči vrátil Horácké Slavii vedení – 1:2.
Hosté svou nedisciplinovaností nabídli Berounu dlouho přesilovou hru pět na tři. Šinágl přihrál Jiřímu Novotnému, pro něhož nebyl problém zasunout touš do Lvovy svatyně – 2:2.
Stav utkání se do konce normální hrací doby nezměnil. Obě mužstva měla možnost rozhodnout. Čechovu střelu vyrazil Altrichter ramenem, Zahradník berounského brankáře neprostřelil. Na druhé straně pálil Kubica mimo. Rákos servíroval přihrávku Pšurnému, ale domácí obrana ho do zakončení nepustila. Poslední možnost ve třetí třetině měl Trončinský. Zastavil útočnou akci Medvědů, vrhl se do protiútoku, ale Altrichtera nepřekonal.

Prodloužení nabídlo jednu velkou šanci. Dělovou ránu Havrana od modré čáry dorážel Martin Čech. Altrichter předvedl výtečný zákrok a dorážku pokryl.
Na řadu přišly samostatné nájezdy. Ani pošesté v sezoně Horácká Slavia tuto disciplínu nezvládla. Za domácí uspěli Podlešáka a Besser, za hosty pouze Nahodil.
Třebíč si veze domů bod za porážku 2:3 po nájezdech.

Jindřich Setikovský - HC Berounští Medvědi Beroun: „My jsme měli v nohách těžký zápas v Porubě a k tomu ještě náročné cestování, a tak ten dnešní výkon nebyl z naší strany takový, jak jsme si představovali. To samozřejmě ale není žádná výmluva. Dneska musíme být rádi za dva body, protože soupeř měl dost šancí k tomu, aby si odvezl všechny tři body. V některých momentech zápasu nás přehrával a mohl vyhrát.“
Kamil Pokorný

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: „Odehráli jsme dnes dobré utkání, na hráčích bylo vidět, že chtějí navázat na domácí výhru z minulého utkání. Zápas to byl vyrovnaný se solidními výkony obou gólmanů. My jsme šli dvakrát do vedení, podruhé zvýšenou aktivitou ve třetí třetině. Řeknu to tak, jak to cítím. Rozhodčí se doslova zalekl našeho vedení a nesmyslně nás poslal do tří, čehož domácí využili ke srovnání. V prodloužení jsme byli aktivnější, měli jsme šance, ale domácí podržel brankář Altrichter. V nájezdech jsme sice hned první proměnili, ale pak už dávali góly jen domácí a tak vyhráli. Naší hře by dnes ovšem slušely dva a klidně i tři body."