BNJ – TRE 0:2 – Bílé hvězdy dokázaly porazit šesté Benátky, navíc neinkasovaly ani gól

T ř e b í č - Horácká Slavia se na promrzlém stadionu v Benátkách nad Jizerou dostala po bezbrankové první třetině do vedení v čase 25:55, kdy se prosadil Richard Kristl. Stav 0:1 pro hosty vydržel až do padesáté třetí minuty, kdy navýšil vedení Bílých hvězd opět Kristl. Pavel Jekel ani jednou neinkasoval, Třebíč si připisuje další důležité tři body do tabulky WSM Ligy.

30.kolo, sobota 3.12.2016
BNJ BNJ
0:20:0, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 26. Kristl (Dolníček, Erat), 53. Kristl (Niko, Dolníček). Rozhodčí: Zubzanda – Coubal, Toman. Vyloučení: 1:3, navíc Ďurač (BNJ) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247. Střely na branku: 23:25. Průběh utkání: 0:2.
HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný – Mikliš, Kočí, Kolmann, Husa, Zeleňák, Havlín, Tržický – Hrníčko, J. Mikyska, A. Dlouhý – J. Havel, Hrabík, Chlapík – Ďurač, Volf, Vrbata – Prokeš, Janele, Da. Svoboda.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Kristl, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Psota, R. Zohorna, Kusko – Huňa, T. Havránek, Malec – Milfait.

Utkání mělo od prvních vteřin vysoké tempo. Obě mužstva šlapala naplno a hra se přelévala ze strany na stranu. První velká příležitost se naskytla hostujícímu mužstvu, ve 3. minutě Malec z pravého kruhu hledal Huňu číhajícího u levé tyče Novotného svatyně, ale hráč, jenž v uplynulé sezoně oblékal benátecký dres neztečoval kotouč do sítě. Postupně začala sílit parta trenéra Čelanského. Svoboda zavezl puk do třetiny, zprava objel třebíčskou obranu, z mezikruží posunul kotouč na najíždějícího Janeleho k bráně, ale z otočky nezametl puk do sítě. Zanedlouho poté Hrabík zachytil rozehrávku hostů, probruslil do útočné třetiny, vypálil od modré dělovku, Jekelovi vypadl kotouč, ale stihl ho přikrýt zavčasu, než se k němu dostal Mikliš. Jenže i přes značnou aktivitu Jekel držel. Stejně tak svůj tým podržel i Novotný, když na něj doráželi hráči Třebíče. První vyloučení utkání přišlo až v 17. minutě, kdy Ďurač dostal osobní trest, tudíž se pokračovalo ve hře 5 na 5. Žádná branka během prvního dějství nepadla, a tak se druhé třetiny šlo za nerozhodného stavu 0:0.

V prvních minutách druhé třetiny již se Benátky nevyhnuly oslabení. K Ďuračovi na trestnou lavici usedl Havlín, nicméně Třebíči se přesilovka nepovedla. Až k jejímu závěru si vytvořil dobrou palebnou pozici Mrázek, tvrdě vypálil z levého kruhu, Novotný však v přesunu puk vyrazil. Poté se kotouč k Mrázkovi dostal podruhé, ale tentokrát šla jeho střela těsně okolo pravé tyče. Nicméně jako první se přeci jen z gólu radovala Horácká Slavia. Ve 26. minutě ihned po vhazování se puku zmocnil Richard Kristl, najel si mezi kruhy a zamířil přesně do mezírky mezi levou tyčí a Novotným. Po třebíčské trefě nalezli hosté nové síly a Benátky měly značné problémy. V těžkých chvílích byl velkou oporou gólman Novotný, který se v bráně hbitě oháněl a další puk za svá záda nepropustil. Poté, co opadl tlak hostí, dostali se domácí opět ke slovu. Zatlačili Třebíč v jejich třetině a vybojovali alespoň faul. I když strávili Benátečtí velkou část přesilovky před Jekelem, neskórovali. Dobrou příležitost měl Vrbata, sjížděl k pravé tyči a chtěl zvednout puk do odkryté mezery u tyče, ale jeho pokus mu nevyšel. V koncovce druhé dvacetiminutovky mohl navýšit náskok Třebíčských Malec, ale jeho střela ztroskotala na levé tyči Novotného svatyně.

Třetí třetina byla z dosavadních odehraných částí nejklidnější. Její začátek byl vlažný a týmy si předávaly puk ze strany na stranu. Nicméně postupně se začaly mužstva znovu dostávat do tempa a hra se zrychlila. Jenže byla často kouskovaná mnoha zakázanými uvolněními. V 53. minutě přišel trochu kuriózní moment, avšak gólově úspěšný pro Třebíč. Niko vyslal lehké nahození na bránu, ztečoval ho Richard Kristl a puk přeplachtil přes Novotného záda až do benátecké svatyně. Vzápětí šli hosté do čtyř, nicméně Benátky nezužitkovaly početní převahu. Po skončení třebíčského oslabení ujel do brejku Mrázek, avšak v nájezdu na Novotného nedovedl pokus o bekhendový blafák k dokonalosti. Benáteckého brankáře si sice položil, ale již nezvedl puk do prázdné klece. Zhruba minutu a půl strávili domácí ve hře bez brankáře. Tlak si nevypracovali, naopak Třebíč zkoušela vstřelit ještě jeden gól. Nepodařilo se, poslední sekundy měli domácí ponechanou výhodu, nicméně Niko již na trestnou lavici usednout nemusel a Horácká Slavia odváží tři body.

Jiří Čelanský - HC Benátky nad Jizerou: Nehráli jsme dobře. Navíc jak zápas postupoval dál a dál, tak jsme byli ve větší a větší krizi. Byly tam věci, které normálně neděláme, ale nám chybí dva zkušení útočníci, které máme, tím nám padá trochu hra dopředu. Je to vidět, v posledních dvou zápasech jeden upachtěný gól, na ten se vyhrávat nedá. Myslím si také, že s postupem času se nám vytratila bojovnost, což jsem klukům vyčetl. Když nebudeme mít tvář a charakter týmu, který bojuje, tak nebudeme bodovat v téhle soutěži.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Na Benátky jsme se připravovali, protože jsme s nimi letos neudělali ani bod. Jsme rádi, že jsme jejich kouzlo odčarovali. Byl to zápas, ve kterém se čekalo na první branku. Jsem rád, že jsme ji po buly dali my. Bylo to po nějakém signálu, který kluci vymysleli. Poté jsme chtěli hrát z dobré obrany. Samozřejmě jsme nějaké chyby udělali. Ty ale nastanou vždy, protože máme mladý, nezkušený tým. Jsem rád, že jsme přidali druhou branku, kterou jsme vítězství potvrdili. V závěru jsme poslední dvě minuty odehráli zbytečně hekticky, chtěli jsme dát branku přes celé hřiště, místo toho jsme udělali zbytečné zakázané uvolnění. Přesně tohle jsou chyby z nezkušenosti. Za tři body jsme rádi. Nyní se musíme nachystat na dalšího soupeře, kterým je Havířov.