BNJ – TRE 1:2 – Další zápas o pomyslných šest bodů pro Třebíč

T ř e b í č - Dvaadvacáté kolo první hokejové ligy zaválo Horáckou Slavii do Benátek nad Jizerou, chtěla-li Třebíč zůstat v horní polovině tabulky a neztratit kontakt s lépe postavenými celky, musela bezpodmínečně bodovat. Krok k vítězství udělali Třebíčští dvěma brankami ve druhé třetině, kdy se prosadili Nahodil a Kundela. Ke třem bodům pak napomohl také bezchybný výkon Jakuba Lva, který pustil za svá záda jediný kotouč. Výborný zápas odehrál i veterán Marcel Hrbáček, pro něhož to byl prvoligový zápas v dresu Třebíče číslo 580!

22.kolo, sobota 21.11.2009
BNJ BNJ
1:20:0, 0:2, 1:0
Branky a nahrávky: 54. Mrkvička (Urban, Jech) - 29. Nahodil (Obdržálek, Laš), 34. Kundela (Přibyl, Zahradník). Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 4:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 348. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2.
HC Benátky nad Jizerou: Stejskal - Drábek, Ton, Kajínek, Mrkvička, Kolmann, Pavlů, Holub - Bárta, Hudíček, Skořepa, Weiss, Nevyhoštěný, Kazatel, Krupka, Pabiška, Jech, Kica, Loskot, Urban, Kopic.
SK Horácká Slavia Třebíč: Lev - Kempný, Koktan, Sláma, Kania, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Dolníček, Čech, Laš, Nahodil, Obdržálek, V. Burian, Ostřížek, Krätzer, Přibyl, Zahradník, Kundela.

První třetina mnoho vzruchu nepřinesla. Hrálo se povětšinou ve středním pásmu a šancí před oběma brankami nebylo k vidění mnoho. Až v 16. minutě se k první velké příležitosti propracoval třebíčský Krätzer, ale na jeho dorážku si počíhal gólman Stejskal. Až v poslední minutě třetí třetiny se pořádně jiskřilo před hostující klecí. Postaral se o to třetí benátecký útok. Dobře hrající útočné trio ve složený Urban, Jech a Bárta notně zatopilo zadákům z Třebíče, jenže Lev v brance znamenal jistotu. Jech totiž našel Urban, který se kličkou zbavil hned dvou protivníků, naservíroval kotouč volnému Bártovi, před nímž už stál jen gólman Horácké Slavie. Útočník, který v současné době pravidelně nastupuje také v extraligovém Liberci, však nabídnutou šancí pohrdl a branku přestřelil. Po první části hry se tak do kabin šlo za bezbrankového stavu.

Nejaktivnější benátecká formace v čele s vytáhlým Tomášem Urbanem dál zaměstnávala Lva i ve druhé třetině. Ve 23. minutě měl dobrou příležitost Ctibor Jech. První jeho pokus ještě stačil obránce Sedláček srazit. Druhou střelu už musel povedeným zákrokem hasit Jakub Lev a nutnou dodat, že se mu to povedlo na jedničku. Ve 29. minutě ale Třebíč z ojedinělého útoku skórovala. Marek Laš našel rozjetého Lukáše Nahodila, který nabral rychlost a vystřelil přes obránce. Nepříliš prudká střela překvapila gólmana Stejskala a se štěstím pro hosty se zastavila až v síti - 0:2. Benátky se snažily o brzkou odpověď. Blízko k ní byl sjíždějící bek Drábek, ale ani nadvakrát nedokázal dotlačit puk za jistého Jakuba Lva. Ve 34. minutě se celek z Horácka dostal k protiútoku a opět z toho byla branka. Přibyl se nerozpakoval a vypálil směrem na Stejskala. Benátecký brankář jeho pokus vyrazil přímo na hůl Marka Kundely, jenž bez problémů vrátil touš do poloodkryté klece - 0:2. Ve 38. minutě mohlo přijít snížení, jemuž však skvělým zákrokem zabránil Jakub Lev. Když už se zdálo, že Pabiška svůj blafák do bekhendu gólově zakončí, vytrčil ležící Lev do vzduchu svou lapačku a kotouč do ní fantasticky skryl.

Vstup do třetí třetiny mohli Třebíčtí okořenit rychle vstřelenou brankou. Stopku jim ale vystavil gólman Stejskal, jenž již po patnácti vteřinách hry vychytal unikajícího Káňu. Ve 43. minutě byl podruhé v zápase vyloučen gólman Lev. Nejprve nešetrně srazil ujíždějícího Nevyhoštěného a podruhé vyhodil kotouč z vlastní obranné třetiny mimo hrací plochu. Benáteckým se však přesilovky v tomto utkání hrubě nedařily a ani při Lvově vyloučení tak branka nepadla. Padla až v čase 53:02. Tomáš Mrkvička od modré čáry spíše nahazoval do chumlu hráčů na teč a kotouč k překvapení všech skončil až za zády Lva - 1:2. Domácí rázem polila živá voda a nepustili hosty už prakticky ke slovu. Blízko k vyrovnání byl například Marek Pabiška, ale Lev vyrážečkou vyrazil puk do ochranné sítě. Ani závěrečná power-play už k žádné brance nevedla a šťastnější Třebíč tak mohla oslavit důležitý tříbodový zisk.

Jaromír Šindel - SK Horácká Slavia Třebíč: "Odehráli jsme dnes dobrý zápas s dobrým pohybem a dobrým bruslením. V podstatě jsme průběh zápasu kontrolovali a hráli jsme s přehledem. Menší komplikace přišla až když domácí snížili na 1:2. Jsem dnes spokojen i s obranou hrou mužstva, všechna oslabení jsme odehráli dobře. Martin Čech v prvním útoku nahradil Martina Bartoše a odehrál jedno ze svých lepších utkání, ale uvidíme, jak to bude dál."

Milan Černý, HC Benátky nad Jizerou: "Dnes hráli útočníci, kteří nevystřelili ani jednu střelu na bránu. Pak góly padají těžko. Nemyslím si, že soupeř byl až tak kvalitní, ale samozřejmě hrál dobře do obrany. Měli jsme několik šancí z bezprostřední blízkosti, jenže nedokážeme přesně zacílit. Zodpovědnost v koncovce hráčů by měla být daleko větší. Podobně jako ve středu v Kadani jsme šance spálili. Soupeř vytěžil z minima maximum. Ve třetí třetině jsme z tlaku dali jen jednu branku. Zužovala nás svázanost nebo laxnost. Mám výhrady třeba i k většímu nasazení."