BNJ - TRE 4:1 - Třebíčští si vylámali zuby na výborném Willovi, z Benátek jedou bez bodu

T ř e b í č - Po vítězství nad Českými Budějovicemi zajížděli Třebíčští na led nebezpečných Benátek nad Jizerou. Ty sice neměly před tímto utkáním na kontě výrazný bodový zisk, nicméně jejich výsledky nebyly vůbec zlé. Navíc šly do utkání posíleny o několik hráčů A týmu, tedy Liberce, včetně brankáře Willa, který ještě loni usiloval o angažmá v NHL. Hosté odehráli velmi dobré utkání, ale výtečný Will zastavil i jejich vyložené gólové šance. Když už ho podruhé za sebou překonal Matěj Psota při skóre 1:1, čili hosté by šli do vedení 2:1, necitlivý zásah rozhodčího, který zmateně přerušil hru, jim gól i vedení sebral. Domácí pak v oslabení udeřili, když využili zaváhání Červenobílých na útočné modré a z rychlého protiútoku dali oni gól na 2:1. Třebíčští i pak měli několik velmi dobrých příležitostí, ale do většího tlaku je už nepustilo několik mnohdy sporných vyloučení. Domácí pak pečetili výsledek v power-play. Nejlepším hráčem Třebíčských byl brankář Dominik Svoboda, který podal v zápase vynikající výkon. Další utkání čeká Horáckou Slavii v sobotu, kdy na svém ledě hostí AZ Havířov.

4.kolo, středa 14.9.2016
BNJ BNJ
4:11:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 18. Pyrochta (Plutnar, Musliu), 38. Hrníčko (Kolmann), 59. Plodek (Lakatoš, Krejčí), 60. Ordoš – 34. Psota (Schejbal, Erat). Rozhodčí: Hlinka – Coubal, Toman. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 235. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
HC Benátky nad Jizerou: Will – Krejčí, Kolmann, Plutnar, Pyrochta, Mikliš, Kočí, Havlín – Hrníčko, Plodek, Prokeš – Lakatoš, J. Mikyska, Vlach – Ordoš, Hrabík, Víšek – Ďurač, Volf, Bittner – Musliu.
SK Horácká Slavia Třebíč: D. Svoboda – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, Přibyl – R. Zohorna, Dolníček, Erat – T. Vondráček, Milfait, Kusko – Psota, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Kristl, Čech.

První dějství nabídlo velmi vyrovnaný duel, ve kterém se hra přelévala z jedné strany kluziště na druhou. Ve čtvrté minutě se dostal za domácí obranu Paták, ale Will byl pozorný a poradil si i s následujícím pokusem Romana Erata, který benáteckému brankáři poslal pozdrav zpoza modré čáry. Na druhé straně hledal Plutnar křižnou přihrávkou Jaroslava Vlacha, avšak Svoboda dokázal jeho nepříjemnou teč ztlumit na své hrudi. Hra byla opravdu svižná, bohužel kotouč si občas dělal, co chtěl. V půli třetiny dostal nabito mezi kruhy třebíčský Milfait, ale ve výborné pozici netrefil puk. Na druhé straně mohl strhnout vedení na stranu domácích Ordoš, který se dostal k puku při špatné rozehrávce hostí, ale ani jeho kotouč neposlechl. Domácí tribuny rozjásal tři minuty před koncem Filip Pyrochta, jenž projel obranným pásmem jako nůž máslem, objel branku a zasunul kotouč k tyčce. V poslední minutě musel ještě zachraňovat Will hubený náskok špičkou svého betonu po střele jednoho z hostujících hráčů.

Druhá dvacetiminutovka přinesla mnoho nepřesných pokusů z obou stran. Prvních několik minut se diváci nedočkali žádného většího ohrožení jedné z branek. Benátečtí si více zakombinovali při přesilové hře, ale dvoubrankový náskok byl prozatím v nedohlednu. Naproti tomu hosté z Třebíče roztočili kolotoč před brankovištěm Benátek. Trojice Erat-Dolníček-Zohorna si několikrát velmi rychle vyměnila puk, ale do branky jej nedostala. Hosté se dočkali vyrovnání ve 34. minutě, kdy vyslal rychlou střelu zápěstím Matěj Psota a vymetl růžek nad lapačkou benáteckého brankáře. Čtyři minuty před koncem byla signalizována výhoda pro hosty, při které se již Třebíč radovala z gólu, ale rozhodčí poté svůj verdikt odvolal. V následující přesilovce však přišel další zásah Benáteckých. Při vlastním oslabení ujel Dominik Hrníčko a zakončil svůj nájezd střelou ke vzdálenější tyči.

V poslední třetině Třebíčští zabojovali a vytvořili si několik slibných příležitostí. Benátecká obrana v čele s brankářem Willem však byla pozorná. Oba celky se snažily o rychlé protiútoky, které však ve většině případů skončily na hokejkách druhého týmu. Více práce měl ze začátku třebíčský brankář, ale stav se dlouho neměnil. Domácí nevyužili ani přesilovku 5na3, která přišla v půlce třetiny. Třebíč mohla vyrovnat ve chvíli, kdy se puk volně povaloval kolem domácí tyčky, ale nikdo jej nedokázal dostat za brankovou čáru. Dvě minuty před koncem přišel drtivý tlak domácích. Nejprve trefil Jan Plodek brankovou konstrukci, ale po přihrávce Dominika Lakatoše již zamířil přesně. Na konci zkusila Třebíč ještě hru bez svého maskovaného muže, ale gól do benátecké sítě již nepadl. Sedm sekund před koncem pečetil výsledek 4:1 střelou do prázdné branky Jan Ordoš.

Martin Sobotka po utkání Benátky - Třebíč 4:1

Antonín Nečas - HC Benátky nad Jizerou: Přijel vysoce organizovaný tým. Podobný tomu našemu, dva mladé mančafty s dobrou organizací hry. Myslím si, že celý zápas byl o detailech, o malé chybě, kdy mohl rozhodnout jakýkoliv tým. Důležité pro nás bylo ustání třebíčských přesilových her a my jsme naopak v nich rozhodli.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Nemyslím si, že by to z naší strany bylo nepovedené utkání. Předvedli jsme tu slušný výkon. Myslím si, že bychom si i nějaký bodík zasloužili. Takhle to ale v hokeji chodí, můžete odehrát dobrý zápas, přesto prohrajete. V prvních deseti minutách nás Benátečtí zatlačili. Poté jsme se zvedli a byli vyrovnaným soupeřem. Měli jsme nějaké šance, ale bohužel nám to tam nepadlo. Dle mého názoru byla zlomovým momentem tohoto utkání naše branka na 2:1, kterou rozhodčí nejprve uznal, poté ji odvolal. Těžko soudit, nechci to ani příliš komentovat. Podle mě to byl regulérní gól. Pokud rozhodčí pískl, tak se upískl, takže to byla chyba rozhodčího. Místo vedení jsme při naší přesilovce inkasovali branku na 1:2. Ve třetí třetině jsme neměli štěstí v koncovce. Soupeř nás potrestal brankou v přesilové hře, tu další dal do prázdné brány. Musím kluky pochválit. Odehráli dobrý, bojovný zápas. Soupeř nebyl lepší, avšak šťastnější.