CEB – TRE 0:3 – Bílé hvězdy berou z cizího kluziště opět plný bodový zisk

T ř e b í č - Horácká Slavia dokázala už po páté za sebou zvítězit na venkovním ledě. Během této série navíc inkasovala pouhé tři branky a třikrát neinkasovala. Čisté konto z duelu v Českých Budějovicích si připsal Filip Novotný, jenž posílil Třebíč v pátek. Branky Bílých hvězd vstřelili Čuřík, jemuž přihrával do sestavy navrátivší se David Dolníček, Vondráček a Laš.

41.kolo, sobota 18.1.2014
CEB CEB
0:30:1, 0:1, 0:1
Branky a nahrávky: 13. Čuřík (Dolníček, Malena), 33. Vondráček (Mikeska, Fořt), 59. Laš (Přibyl). Rozhodčí: Hejduk – Štětina D., Štětina J.. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4032. Střely na branku: 25:30. Průběh utkání: 0:3.
ČEZ Motor České Budějovice: Kůdela – Kasík, Vráblík, Kotaška, Chmelíř, Platil, Prokop, Kříž – Kotalík, Rob, Melka – Vaniš, Pajič, Boháč – Kuchejda, Šachl, Ondřej – Bárta, Skuhravý, Ferebauer – Kňazev.
SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Malena, Bilčík, Čejka, Dietz, Dlapa, Miller, Peroutka – Laš, Kaut, Čuřík, Fořt, Mikeska, Vondráček, Čech, Kadela, Přibyl, Křivohlávek, Dolníček, Juráň.

Hned na začátku utkání si oba celky vypracovaly několik střeleckých příležitostí. Nejprve hostující Čejka prověřil Kůdelu a poté Kotalík vyzkoušel pozornost Novotného. Domácí se často dostávali před bránu Třebíče, nýbrž hostujícího gólmana nepřekonali. Budějovičtí si největší šanci vypracovali při svém oslabení. Daniel Boháč unikl třebíčské obraně a jel sám na Novotného, ale hostujícího gólman jeho zakončení vystihl a udržel kotouč před brankovou čárou. O pár minut později měl také Kůdela mnoho práce po střelách Čecha, Čuříka a Laše. Ve 13. minutě padla první branka utkání, kterou zaznamenali hosté. David Dolníček poslal přihrávku před bránu Jakubu Čuříkovi, který se v zakončení nemýlil a prostřelil Kůdelu a hosté se ujali vedení – 0:1. Budějovičtí se oklepali a začali ostřelovat Novotného, ale všechny pokusy hostující gólman dokázal pochytat. Hosté vedli zaslouženě po první třetině, poněvadž měli na kontě třináct střeleckých pokusů, Motor naopak jen pět. Oba týmy šly do kabin za stavu 0:1.

Druhá část nám ukázala vcelku vyrovnaný hokej, Jihočechům se ale vyrovnat nepodařilo. Naopak ve 33. minutě hosté navýšili svůj náskok zásluhou Tomáše Vondráčka, který prostřelil Kůdelu nádhernou střelou a završil počet třebíčských branek v sezóně na sto - 0:2. Budějovičtí se dál snažili ohrozit třebíčskou svatyni, ale Novotný opět všechny střely Motoru pochytal. Jihočeši v závěru třetiny vytvářeli tlak na soupeře, jenže gól nepadl ani po ráně Chmelíře, která orazítkovala břevno. Kouč Třebíče Pokorný si dokonce vybral za účelem otupení budějovického tlaku v závěru třetiny oddechový čas. Poměr střel byl po druhé třetině 30:9 ve prospěch hostů. Hynek Kůdela dokázal pochytat mnoho střeleckých příležitostí, po konci druhé části svítilo na časomíře skóre 0:2.

Budějovičtí se ihned po začátku poslední části tlačili před třebíčskou klec. Právě Kuchejda se tlačil do brankoviště Třebíče, Novotný se musel zapřít o tyč, aby zabránil puku v cestě do brány. O pět minut později Kuchejda znovu prověřil Novotného, ten však jeho pokus opět vykryl. Za chvíli Tomáš Prokop vyzkoušel Novotného, ale hostující gólman pokus jihočeského týmu opět zneškodnil. Domácí si vytvářeli nadále tlak a hosté se vysvobozovali vyhozením kotouče na zakázané uvolnění. Další střela mířila z hokejky Jan Platila, ale trápení Motoru pokračovalo. Přes velkou snahu Motor nevstřelil žádnou branku. Dvě minuty před koncem utkání si trenér Petr Rosol vzal time-out, ale třebíčské vítězství pečetil gólem do prázdné brány Marek Laš - 0:3.

Jihočeši tak nezvládli utkání s Třebíčí a prohráli v poměru 0:3. Ani jeden střelecký pokus budějovických neprošel za Novotného záda, naopak Třebíč Kůdelu překonat dokázala. Nutno říci, že domácí gólman podal stejně jako jeho protějšek dobrý výkon a jako jeden z mála domácích hráčů nezklamal. Třebíč v zápase zaznamenala stý gól sezóny, gólman Filip Novotný pak při své premiéře v dresu Bílých hvězd zazářil a připsal si čisté konto.

Petr Rosol - ČEZ Motor České Budějovice: „Je to pořád stejná písnička. Když nebudeme dávat góly, nikdy nevyhrajeme. Můžeme dva nebo tři dostat, ale aspoň čtyři vstřelit. Je to jednoduchá rovnice - nedáváme branky, nezískáváme body. Naše potence je žalostná.“

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: „Po naší vysoké prohře v Olomouci si kluci sedli o samotě, my jsme s nimi také mluvili. Výsledek byl ten, že se mužstvo dneska prezentovalo způsobem hry, jaký předvádíme na venkovních kluzištích. I když soupiska Budějovic je na jména silná, zápas se nám podařilo zvládnout. Potřebujeme každý bod, abychom se dostali do play-off. Kluci zápas odmakali a splnili všechno, co jsme od nich chtěli. Drželi se systému, hráli s nasazením a obětavě. Zvítězili jsme zaslouženě.“