ČF1: SLA – TRE 3:2 – V prvním čtvrtfinálovém zápase byli šťastnější domácí

T ř e b í č - Čtvrtfinále play-off WSM Ligy bylo pro Horáckou Slavii zahájeno v neděli v pražském Edenu. Domácí se dostali díky dvěma využitým přesilovým hrám, na konci první i druhé třetiny, do dvoubrankového vedení. Utkání se mohlo vyvíjet zcela jinak, kdyby proměnil Radim Zohorna trestné střílení. Takhle museli Třebíčští dotahovat a prosadili se až na začátku třetí třetiny, kdy vykřesal naději pro hosty Richard Kristl (na fotografii). V jednapadesáté minutě se radovali ze třetí vstřelené branky domácí. Bílým hvězdám se podařilo ještě v čase 57:31 zásluhou Zohorny snížit, vyrovnat už ovšem hráči třebíčské Slavie nedokázali.

, neděle 26.2.2017
SLA SLA
3:21:0, 1:0, 1:2
Branky a nahrávky: 19. Pohl (Knot), 40. Šafránek (Jankovský, Kubica), 51. Rys (Šagát, M. Kadlec) - 41. Kristl (Zdráhal, Milfait), 58. R. Zohorna (Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Kopeček, Kašík – Reich, Měkýš. Vyloučení: 9:7, navíc Dolníček (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1856. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
HC Slavia Praha: Frodl – Kolařík, Knot, Pohl, J. Novák, J. Holý, A. Růžička, Bača – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Šmerha – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, D. Mikyska, Hort, Přibyl, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Kristl – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Psota – Malec, T. Havránek, Paták – Kusko, Milfait, Huňa – Juráň.

Rozhodčí zvedá obě ruce nad hlavu a nařizuje trestné střílení ve prospěch hostující Třebíče. Domácí fanoušci nespokojeně pískají, Knot ovšem po unikajícím Zohornovi opravdu sekl, a tak se nedá nic dělat. Zohorna se staví ke kotouči a proti němu stojí v brance Pražanů Dominik Frodl. Hostující útočník zkouší mířit mezi betony mladého gólmana, ale ten si mezírku mezi nohama pohlídal a tribuny vyvolávají jeho jméno. Tak nějak vypadal jeden z nejdůležitějších momentů úvodní dvacetiminutovky, ve které se Frodl zapotil více než jeho sok v protější brance. Přesto ale otevřeli skóre domácí. Jan Pohl vypálil v přesilovce od modré čáry a trefil jednoho z třebíčských obránců, od něhož se puk odrazil až za záda Jekela.

Po přestávce pokračovali vršovičtí hokejisté v tlaku, jenže ne a ne dostat kotouč do hostující sítě. Pletka mířil do protipohybu Jekela, jenže minul tyčku o pár centimetrů. Kadlec se dostal k puku mezi kruhy, ale nedokázal chybu v obraně Třebíče využít. Šafránek ujel podél levého mantinelu, objel obránce a pálil z mezikruží, trefil ovšem jen rameno horáckého brankáře. A aby nebylo střelecké smůly málo, přestřelil Beránek o pár milimetrů odkrytou Jekelovu klec. Třicet čtyři sekund před sirénou se však Pražané přeci jen dočkali. Po Kubicově nahození se strhla na brankovišti Třebíče mela, v níž se nejlépe zorientoval David Šafránek a poslal kotouč k levé tyči.

Jenže Horácká Slavia přišla ihned po startu třetí periody s odpovědí. Richard Kristl se po nepřesnostech v rozehrávce červenobílých dostal před Frodlem k dorážce a neomylně snížil na 1:2. Domácí brankář se musel i v následujících minutách hodně ohánět. Třebíč tlačila, jenže gól nevsítila a na řadu přišli opět domácí.

A šlo o exkluzivní kombinaci, kterou Pražané rozebrali obranu soupeře. Kadlec našel před brankou volného Šagáta. Ten už měl velmi dobrou pozici ke střele. Ještě ale celou situaci vylepšil, když přistrčil kotouč na Jiřího Ryse, jenž se nemýlil a poslal puk do odkryté sítě. O chvíli později se hnali do přečíslení Beránek se Šafránkem. První jmenovaný vzal situaci na sebe, ale střelou pod vyrážečku na Jekela nevyzrál.

A tak přišlo opět snížení. Wasserbauer získal mezi kruhy kotouč a křížem jej poslal na levou stranu k Radimu Zohornovi, jenž měl lehkou úlohu a zadělal na pořádné drama. Sešívaní si ale poslední minuty zápasu pohlídali a ujali se vedení ve čtvrtfinálové sérii.

Martin Sobotka po utkání Slavia - Třebíč 3:2

Milan Razým - HC Slavia Praha: „Utkání bych zhodnotil pozitivně. Oba mančafty hrály velmi dobře, předvedly bojovný výkon, nasazení bylo na obou stranách. Bylo vidět, že už jsme v play-off. Myslím, že k tomu pomohla i hojná návštěva, která dorazila. Povedlo se nám zužitkovat dvě přesilovky. Třebíč dala kontaktní branku na začátku třetí třetiny. Dokázali jsme znovu odskočit krásným gólem, ale soupeř se opět dostal na dostřel. Musím kluky pochválit za poslední střídání, které jsme odehráli v útočném pásmu a nepustili jsme hosty do hry bez gólmana. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli.“

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: „Myslím, že dnešní zápas rozhodly přesilové hry. Soupeř nám v nich dal dva góly v závěrech třetin. Do dalších utkání musíme hru v nevyrovnaném počtu hráčů zlepšit. Celkově nám taky chyběl důraz před brankou. Musíme se víc cpát do gólmana a za odraženými puky. Jinak ale nemám klukům co vytknout, odehráli jsme slušný zápas. Pořádně se vyspíme, zregenerujeme a budeme doufat, že se nám povede v pondělí vyrovnat sérii na 1:1.“