DOR - TRE-KOM 6:5 s.n.: Desetigólová přestřelka vítěze neurčila, rozhodnutí přišlo až v nájezdech

T ř e b í č - V tabulce čtvrtou Kometu Brno přivítali na svém ledě extraligoví dorostenci Horácké Slavie. Už po první třetině, která skončila 2:2, bylo zřejmé, že utkání bude velmi vyrovnané. Nakonec dramatický boj dospěl až do prodloužení, které však nerozhodlo a tak diváci měli podruhé v sezóně možnost vidět samostatné nájezdy. V těch byli domácí úspěšnější, když ani jednou nezaváhali Karel Kesner, David Vítek a Adam Zeman, který si v utkání připsal tři body za jednu asistenci a dvě branky. Vítězný nájezd byl pak připsán Karlu Kesnerovi. Leoš Mikulka v třebíčské bráně brněnské útočníky jednou vychytal a tak si Třebíčští do tabulky připsali cenné dva body a potvrdili, že na domácím ledě se jim daří. Smůlu však měl Tomáš Vondráček, ketrý se zlomeným zápěstím rozšířil již tak početnou marodku třebíčského dorostu.

25.kolo, čtvrtek 30.11.2006
6:5sn2:2, 0:1, 3:2 - 0:0
KOM KOM
Branky a nahrávky: 3. Jaroš(Zeman), 10. Jaroš (Klíma), 46. Zeman, 48. Klíma (Vítek), 60. Zeman - rozhodující nájezd - Kesner. Vyloučení: 7:7 Využití: 3:3 Rozhodčí: Polák - Hudáček, Kubičík Střely na branku: 39:31 Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:3, 5:4, 5:5 - 6:5
SK Horácká Slavia Třebíč: Mikulka - Brázda, Musil, Studený, Jaroš, Švaříček, Sobotka, Čtveráček, Vítek, Deveri, Kesner, Giz, Zeman, Němec, Vondráček, Krutiš, Klíma, Molák
HC Kometa Brno: Čiliak - Kousalík, Lysoň, Kořínek, Planěk, Hemala, Vozdecký, Hájek, Šidák, Mikule, Bednář, Komínek, Zemánek, Brzobohatý, Popolanský, Jarůšek, Březa, Stěpánek, Gregorovič, Čelechovský

Hned od začátku utkání nasadil sudí tvrdý metr a už v devatenácté sekundě zápasu musel za katr domácí kapitán Vítek za hákování. Toho Kometa dokonale využila ve a dvaačtyřicáté sekundě dala vedoucí branku, kterou zaznamenal Jakub Mikule po přihrávkách Březy a Brzobohatého - 1:0. Zanedlouho se však vylučovalo i na druhé straně a také domácí přesilovku využili. Ve třetí minutě vyrovnal na 1:1 Václav Jaroš, kterému asistoval Adam Zeman. V polovině první třetiny šli domácí do vedení a opět to bylo díky využité přesilovce, kterou zužitkoval opět Václav Jaroš, jemuž tentokrát nabíjel Jakub Klíma - 2:1. V první třetině se skóre měnilo ještě jednou a opět to bylo zásluhou využité přesilovky, tentokrát však brněnské. Vyrovnání na 2:2 zařídil dorážkou Kořínkovy střely od modré v osmnácté minutě Zemánek. První třetina tedy skončila remízou 2:2.

Do druhé části zápasu vstoupili lépe domácí hráči a roztočili kolem brněnské branky kolotoč, který skončil zakázaným uvolněním dezorientovaných hostů. Hosté do druhé třetiny naskočili značně nejistí a nekoncentrovaní, což potvrdila i jejich přesilovka, ve které měli problémy se zpracováním puku i přihrávkami a Leoše Mikulku v třebíčské brance vůbec neohrozili. Pěknou akci předvedl v osmé minutě třebíčský kapitán Vítek, který si prohodil puk pod padajícím bekem Komety a dostal se i ke střele. Tu však pozorný Čiliak zlikvidoval. Postupem času se Brněnští probrali a začali být nebezpeční. V polovině druhé třetiny šli i do vedení, když střelou do horního rohu překonal Mikulku Matěj Šidák po přihrávce Čelechovského 3:2. Do konce druhé třetiny viděli diváci ještě několik přesilovek, ale ani jeden tým nedokázal početní převahu přetavit v gól a tak se po druhé siréně šlo do kabin za stavu 2:3.

Třebíčští mladíci se ale s tímto stavem nemínili smířit, bojovali a to se jim vyplatilo. V důležitých okamžicích je navíc podržel dobře chytající Leoš Mikulka, jako například hned ve čtvrté minutě třetí třetiny, kdy musel likvidovat samostatný nájezd Matěje Šidáka. Pětačtyřicátá minuta znamenala srovnání stavu zápasu. To se po závaru před brankou Komety změnila hokejka Adama Zemana v „opakovačku - Henryovku“ a poslední z dorážek znamenala vyrovnávací branku domácího týmu - 3:3. Už o minutu a půl později bylo znovu veselo na třebíčské straně. Jakub Klíma totiž vsítil krásnou čtvrtou branku domácích a poslal je tak podruhé v zápase do vedení. Klíma společně s Davidem Vítkem předvedli krásnou, moderní hokejovou akci. David Vítek zatáhl puk po levé straně, přihrál nabruslenému Klímovi před bránu přesně na hokejku a Čiliak byl bezmocný - 4:3. Drama však pokračovalo. Čtyřicátá devátá minuta přinesla znovu vyrovnání, které po objetí branky zasunutím puku mezi betony brankáře zařídil Marcel Štěpánek, asistoval Zdeněk Čelechovský 4:4. Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny šli hosté opět do jednogólového vedení 5:4. Střelou z bezprostřední blízkosti překonal Leoše Mikulku Tomáš Komínek po přihrávkách Jarůška a Kořínka. S domácími to v tu chvíli vypadalo zle - nedobře. Ale to by v jejich dresu nesměl být všudybyl Adam Zeman. Domácí trenéři Roman Mejzlík s Karlem Vejmelkou si totiž v čase 18:50 vzali oddechový čas, po kterém brankář domácích zůstal na střídačce a Slavisté zkusili power-play. Dvacet vteřin šest domácích hráčů nepustilo Kometu z jejího obranného pásma a tento tlak završil vyrovnávací brankou na 5:5 opět Adam Zeman. Do konce třetí třetiny se již skóre nezměnilo a tak si po šedesáti minutách připsala obě mužstva po jednom bodu a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení.

V něm už byla na hráčích patrná únava z odehraných náročných šedesáti minut, přesto mírně aktivnější byli domácí, kteří v prodloužení vystřelili třikrát, zatímco hosté vyprodukovali střelu pouze jednu. Ani jedna z těchto střel však brankou neskončila a tak musely o vítězi utkání rozhodnout až samostatné nájezdy.

Ty zvládli lépe hokejisté Třebíče, když všichni tři hráči, Karel Kesner, David Vítek i Adam Zeman své nájezdy proměnili, zatímco Leoš Mikulka v brance domácího celku dovolil střelcům soupeře skórovat jen dvakrát.
Prémiový bod a celkově tedy cenné body dva si za výhru na samostatné nájezdy do tabulky připisují dorostenci Horácké Slavie.