HAV – TRE 4:1 – Vyrovnaný zápas, ale na jednu vstřelenou branku se nevyhrává

T ř e b í č - Další vyrovnaný zápas sehrála Horácká Slavia v Havířově. Na branku čekali diváci až do pětatřicáté minuty, kdy se poprvé v utkání prosadili domácí. Osm vteřin před druhou sirénou navýšili svoje vedení. Třebíčští našli recept na brankáře Laca až v padesáté sedmé minutě, kdy skóroval Richard Kristl. Namísto závěrečného náporu přišla ovšem po šestadvaceti vteřinách rychlá branka Havířova a bylo rozhodnuto. Vítězství pečetili domácí při power-play Třebíče.

18.kolo, středa 26.10.2016
HAV HAV
4:10:0, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 35. Pechanec (Bahounek, Štumpf), 40. Kalus (Štumpf, Pechanec), 57. Hlinka (Bednář, Dvořáček), 60. Pořízek (Gřeš, Krisl) – 57. Kristl (Dolníček). Rozhodčí: Přikryl – Reich, Rampír. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1498. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
AZ RESIDOMO Havířov: M. Laco – Lenďák, Horák, Bahounek, Krisl, Korím, Petran, Dudek – Kotala, Haas, Maruna – Štumpf, Pechanec, Kalus – Dvořáček, Hlinka, Bednář – Gřeš, Anděl, Pořízek – Ollender.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Zdráhal, Niko, Bartejs, Lojek, Čejka, Koch, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – Kusko, Raška, Mrázek – Dymáček, T. Havránek, Psota – Jan Wasserbauer, Milfait, R. Zohorna – Huňa.

Od začátku se hrálo ve vysokém tempu a oba týmy si vytvářely šance. První z nich měl po Eratově přihrávce hostující Kristl, ale nepodařilo se mu dobře zpracovat puk a tak jeho střelu Laco chytil. Ve 3. minutě mohlo udeřit na druhé straně, když Gřeš hledal překvapivou přihrávkou spoluhráče, ale ten ji nečekal a tak puk proklouzal kolem odkryté branky Třebíče.

V polovině třetiny si AZet vytvořil tlak, velké šance měli Pechanec, který mířil jen do Vejmelky a Krisl, jenž těsně minul bránu hostí. Z protiútoku zahrozil Bartejs, jehož rána rozezvučela tyč Lacovy branky. V 17. minutě Gřeš hledal před brankou Dvořáčka, na kterého zívala odkrytá branka, ale puk těsně minul čepel hole domácího útočníka a tak i tato šance zůstala nevyužita.

V dalším průbehu první třetiny už se nic mimořádného nestalo a na světelné tabuli po dvaceti minutách hry svítil stav 0:0.

Ze začátku druhé části hry byli aktivnější domácí hráči, nejprve vyslal pumelici těsně vedle Vejmelkovy branky Krisl a o chvíli později se hráči AZetu dostali do přečíslení tří na jednoho, které zakončoval Kalus, jenže Vejmelku nepřekonal. Pak se však Třebíč zlepšila v obraně a místo hokejové krásy byl k vidění tuhý boj.

Hosté se občas dostali do rychlého protiútoku, ale svou nepřesností se o šance připravovali. Když se zápas přehoupl přes svou polovinu, hrálo se nahoru dolů, ale bez vyložených šancí. První branka utkání padla až ve 35. minutě, kdy Antonín Pechanec překonal Vejmelku kuriozně střelou zpoza brankové čáry, puk se odrazil od Vejmelky do sítě.

Vstřelený gól dal zápasu nový náboj, hra se ještě zrychlila a přišly další šance. Nejprve měli domácí přečíslení tří na jednoho, ale Gřešovu přihrávku na volného spoluhráče zastavil obránce Horácké Slavie. O minutu později přišla podobná šance Třebíče, tu však zhatil obránce AZetu Krisl. Už se zdálo, že se nic nestane, když přišlo další přečíslení Třebíče. To však zhatil Pechanec, který posunul puk na Štumpfa, ten vyslal na steč Marka Kaluse, jenž se štěstím prostřelil Vejmelku. Do konce druhé třetiny v tu chvíli scházelo osm vteřin, podruhé do šaten se tak šlo za stavu 2:0.

Na začátku třetí třetiny mohl přidat třetí gól AZetu Dvořáček, který se zbavil obránce a vypálil na Vejmelku, ale gólman hostí se překonat nenechal. Krátce na to přišla vůbec první přesilovka zápasu, tu si zahráli hráči Třebíče. I když ji hosté nesehráli úplně špatně, branku z ní nevytěžili. Velkou šanci na snížení měl hostující Wasserbauer, který prošel přes dva bránící hráče, ale Laca bekhendem nepřekonal.

I poté byli hosté aktivnější, ale Havířov se dobře soustředil a Třebíč do velkých šanci nepouštěl. V 53. minutě si zahráli přesilovku i domácí hokejisté, ale tu nevyužili. Největší šanci měl Bednář, který v dobré pozici nebezpečně pálil, jenže se netrefil mezi tyče. V 57. minutě Třebíč dokázala snížit, když Dolníček našel před odkrytou brankou Richarda Kristla. Radost hostí ale netrvala dlouho, už po 25 vteřinách se do přečíslení dostali Bednář a, po jeho přihrávce zakončující, Michal Hlinka.

V závěru třetiny zkusila Třebíč hru bez brankáře, ale byla z toho další branka AZetu, kterou vstřelil Radek Pořízek, jehož rána z vlastní modré čáry se odrazila od tyče do branky Horácké Slavie. Tím stanovil konečné skóre na 4:1. Havířov si tedy po velmi dlouhé době připsal vítězství za tři body a mohl si užít povedenou děkovačku spokojených hráčů i fanoušků.

Martin Janeček - AZ Havířov: Dnes byl zápas rozdělen do několika fází. V první třetině se hrálo hodně opatrně a byli jsme na můj vkus dost zakřiknutí. Do druhé třetiny jsme šli s tím, že ji chceme jednoznačně vyhrát a to se i povedlo. V té třetí jsme čekali, že se soupeř více vytáhne a začne napadat. My jsme však nehráli vůbec dobře. Přestože jsme ji vyhráli, tak s ní nejsem vůbec spokojen. Toto si musíme s hráči rozebrat. Je to asi tím, že se musíme dostat ze současné nedobré situace.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas plně korespondoval s našimi předchozími. Hrozně se natrápíme na vstřelení gólu. Naše snížení přišlo velmi pozdě, přesto jsme se snažili aktivitou o vyrovnání. Soupeř však z protiútoku vstřelil další gól. Do Havířova jsme jeli s tím, že budeme hrát z pevné obrany, což se nám dařilo. Bylo to takové čekání na první gól. Ten dal soupeř a to dalo ráz celému zápasu.