KLA - TRE 2:1 - Oslabená Třebíč na Kladně srdnatě bojovala, podlehla však o jediný gól

T ř e b í č - Ve značně kombinované sestavě zajížděli třebíčští hokejisté do Kladna. V jejich sestavě chyběli ze zdravotních důvodů čtyři obránci základní sestavy, konkrétně Čejka, Kaláb, Mikyska a Nedbal. Navíc nemohli použít ani nejproduktivnějšího útočníka, zkušeného Romana Erata, čímž se prakticky rozpadla i sehraná první formace. Přesto odehráli Červenobílí na ledě favorita vyrovnané utkání, a to nejen herně. Dlouho i vedli po brance Radima Zohorny. Favorizovaní Rytíři nakonec vyrovnali v přesilovce, dokázali skóre otočit na svou stranu a o jednu branku zvítězit. Hosté se ale nemají vůbec za co stydět, odehráli velmi dobré utkání. V sobotu doma vyzvou Přerov.

17.kolo, středa 25.10.2017
KLA KLA
2:10:1, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 22. Svedlund (P. Hořava, Kaut T.), 46. J. Strnad (Kehar, Štindl) – 6. R. Zohorna (T. Havránek, Mlynář). Rozhodčí: Přikryl, Dědek – Malý, Šimán. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1584. Střely na branku: 29:21. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Rytíři Kladno: Cikánek – Štich, Zelingr, Kehar, Štindl, P. Hořava, F. Matula – J. Strnad, R. Přikryl, Pekr – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Zikmund – Kubík, Svedlund, Bláha.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Vágner, Furch, Půža, Hort, Spurný, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček, Horký – R. Zohorna, Mlynář, T. Havránek – Vodný, Kusko, Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: První třetinu jsme sice vyhráli 1:0, ale naše hra v této části utkání nebyla dobrá, byli jsme takoví ustrašení. Výrazně nás v ní podržel Pavel Jekel. Druhá třetina byla naopak z naší strany nejlepší z celého utkání. Měli jsme tam několik šancí, přečíslení, tyčky. Jenže jsme za špatné střídání hned na začátku druhé třetiny byli vyloučeni a domácí to potrestali vyrovnávací brankou. My jsme naopak své šance neproměnili. Ve třetí třetině po vedoucí brance Kladna už nebyla síla na otočení stavu utkání. Ve složení, v jakém jsme sem jeli, hlavně v obraně, je pro nás tento výsledek "dobrý", ale nemáme z toho žádný bod, což nás mrzí. Hlavně obrana dnes byla přetížená a asi to ani nevypadá, že by se někdo z marodů rychle vrátil.