LTM - TRE 4:3 - Třebíč dotahovala náskok, vyhrála druhou třetinu, ale body neveze

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie, dobře naladěni po vítězství nad Přerovem, cestovali do Litoměřic, kde ale po první třetině prohrávali o dvě branky. Ve druhé dvacetiminutovce pak Třebíčští zabrali a vyhráli ji 3:2, což v celkovém součtu znamenalo, že po čtyřiceti minutách vedli domácí 4:3. To už v brance stál Dominik Svoboda, který po čtvrté trefě Kališníků vystřídal Pavla Jekela. Rozhodnout tedy měla třetí třetina. Jenže v té se už nikdo střelecky neprosadil, ačkoli opticky měli více ze hry hráči v bílých dresech. Závěrečnou power-play odehráli hosté téměř celou před brankářem Litoměřic Pavlem Kantorem, ale žádný puk za jeho záda neprošel. Ve středu před reprezentační přestávkou přivítá Třebíč na svém ledě Slavii Praha.

19.kolo, pondělí 30.10.2017
LTM LTM
4:32:0, 2:3, 0:0
Branky a nahrávky: 8. Jandus (Strejček, Kantner), 15. Bílek (Pavlas, Hanták), 25. Jeřábek (Miškář, Kantner), 26. J. Veselý (Pavlas, Bílek) – 22. T. Havránek (Vodný), 28. Kristl (R. Zohorna, Půža), 39. Dolníček (Vodný, Půža). Rozhodčí: Jechoutek, Kostourek – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:5, navíc Zohorna (TRE) 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 865. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:3.
HC Stadion Litoměřice: Kantor – Jeřábek, Pavlas, Smetana, L. Doudera, Strejček, Jandus – Komárek, J. Veselý, Bílek – J. Dvořák, Miškář, Kantner – Helt, Válek, Stříbrný – M. Havelka, Hanták, Jirásek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (26. Do. Svoboda) – L. Vágner, Nedbal, Půža, Hort, Spurný, Furch – Erat, Dolníček, Horký – T. Havránek, Kusko, Vodný – R. Zohorna, Jan Wasserbauer, Kristl – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Úvod odstartovali domácí výstražnou střelou Aleše Pavlase. V zastrašování Třebíče pokračovali dále a pouštěli se do ostřelování branky Pavla Jekela. Ten propustil v osmé minutě kotouč za své záda díky dostrčení Martina Janduse – 1:0. Kališníci nepolevili a prodírali se co mohli, do not jim přihrála přesilovka, ve které hru zvládli na výbornou. Důkazem toho je v patnácté minutě gól Vítězslava Bílka stojícího na hranici brankoviště a zároveň připraveného kotouč domést do kasy – 2:0. Dominanci ze strany Litoměřic zklidnilo až oslabení, kdy se Kantor musel začít činit a zprva slibné akce zarazit.

Dozvuk z první třetiny stále pokračoval a domácí se snažili v té druhé udržet hráče Třebíče. V dvacátédruhé minutě, tedy sekundu před koncem přesilovky se Horácké Slavii podařilo Stadion zlomit. Černá pryž se zatoulala pod betonem Kantora z hole Tomáše Havránka – 2:1. Domácí si toto nechtěli nechat líbit a tvrdě se zaryli do dalšího navýšení, po třech minutách hry zareagoval Radek Jeřábek, který puk poslal do odkryté branky ještě nevzpamatovaného gólmana po posledním zákroku - 3:1. Další minuta na ledě, kališníci byli opět v přesilovce a opět navýšili. Aleš Pavlas zamířil od modré na Jekela, ten puk vyrazil na Jana Veselého, který z brankoviště vyslal střelu za jeho záda – 4:1. Ve dvacáté sedmé minutě ale Horácká Slavia bleskově odpověděla, kotouč převzal Richard Kristl a nechal ho proletět nad lapačkou Kantora – 4:2. Hra začala být proměnlivá, v oslabení Třebíč začala lépe bránit a ke konci zasadila další ránu. Minutu a půl před koncem dějství se puk odrazil od Kantora a přistál na čepeli Davida Dolníčka, který ho okázale uklidil – 4:3.

Posledních dvacet minut odstrartovali kališníci opět v oslabení. Třebíčtí hráči pokračovali v ostřelování, na což Pavel Kantor okázale reagoval. K šancím se Stadion dostával zřídka, ale v oslabení se jim povedlo usídlit se v útočném pásmu, kdy měl občas Dominik Svoboda co dělat. Horácká Slavia nadále pokračovala ve snaze dorovnat stav. Jejich ostřelování, pro Pavla Kantora velmi náročné, nezměňuje celkový stav, který ukazoval výhru pro domácí.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnes jsme velmi zklamaní z přístupu hráčů k první třetině. Byla z naší strany bez pohybu, bez aktivity. Nechápu to, protože doma v zápase s Přerovem jsme hráli úplně jinak, aktivně, s napadáním a vše ve výborném pohybu. Dnes v Litoměřicích jsme začali hrát až za stavu 4:1, a to už bylo pozdě. Pavla Jekela jsme vystřídali, protože jsme chtěli dát týmu nový impuls, Pavel za inkasované góly v žádném případě nemohl. Druhou polovinu si myslím, že jsme byli lepší a za aktivitu v závěru bychom si vyrovnání i zasloužili. Ale to už je jen kdyby, na které se hokej nehraje. Zápas jsme si dnes prohráli přístupem k jeho začátku.

Miloš Říha (HC Stadion Litoměřice): Oproti předchozímu domácímu utkání s Frýdkem byl tento zápas z obou stran takový chladnější. Soupeř hraje spíše do obrany, takže pro diváky to není moc atraktivní utkání. Dnes jsme se těžko dostávali do zápasu, samozřejmě nám pomohly branky na 2:0. Pak jsme se do zápasu dostali a vedli jsme 4:1. Myslím si, že v následujících přesilovkách jsme svůj náskok mohli ještě zvýšit, ale místo toho přišlo z naší strany polevení. Soupeř si vytvořil dvě šance a dal z nich dva góly. Třetí třetina byla velice těžká, ale musím kluky pochválit zato, že to ubránili a že vše zvládli. Samozřejmě tam chvílemi byly chyby, ale důležité je, že jsme před derby dokázali vyhrát za tři body.