Oslabená Třebíč podlehla Kadani, ve středu se doma představí proti Frýdku-Místku

T ř e b í č - Na ledě Kadaně se Horácké Slavii už delší dobu nedaří, a to se potvrdilo i v sedmatřicátém kole WSM Ligy. Třebíčští odjížděli k zápasu ve značně oslabené sestavě, na marodce mají hned osm hráčů. Po jednom tréninku se k týmu připojil a hned naskočil i do utkání útočník Robert Havlát, ale ani jeho služby tentokrát k zisku bodů nevedly. Třebíčští prohrávali od třetí minuty utkání, vyrovnání zařídil o minutu později Lukáš Paták. Domácí pak brankami Kůse a Hejcmana utekli do dvoubrankového vedení, což se ukázalo jako rozhodující moment zápasu. Červenobílí stihli už jen snížit na konečných 3:2 brankou Silvestera Kuska (na fotografii). K vyrovnání nevedla ani více než dvouminutová power-play, v níž měl nejblíže k vyrovnání Tomáš Mlynář. Stínem zápasu bylo velmi nešetrné naražení kadaňského hráče na Radima Ferdu, který musel led opustit za pomoci lékaře a spoluhráčů.

37.kolo, sobota 6.1.2018
KAD KAD
3:22:1, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 3. Szathmáry (Kůs), 12. Hejcman (Trefný, Kůs), 21. Kůs (Wágner, Trefný) – 4. Paták (Hort, Kusko), 24. Kusko (Čejka, Mlynář). Rozhodčí: Luczków, Kostourek – Malý, Tvrdík. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 283. Střely na branku: 23:27. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.
SK Kadaň: Spěšný – R. Černý, Trefný, Šesták, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Cestr – Krejčiřík, Kůs, Wágner – J. Müller, Hejcman, O. Procházka – Rezek, Rindoš, Tupý.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Jiří Wasserbauer, Nedbal, Čejka, Hort, Půža, Spurný – Erat, Dolníček, P. Kratochvíl – Kusko, Mlynář, Paták – Ferda, Süss, D. Horký – Havlát, Matěj Novák.

Trhači v minulém kole schytali debakl ve Vsetíně, a tak měli před domácím publikem co napravovat. A do utkání nevstoupili vůbec špatně! Již ve třetí minutě se do puku na modré čáře opřel Šimon Szathmáry a poslal Kadaň do vedení. To ovšem nemělo dlouhého trvání, neboť hosté za necelou půlminutu vyrovnali. Spěšný nedokázal udržet Kuskovu střelu a z následné dorážky ho překonal Lukáš Paták

Po divokém úvodu se tempo hry zklidnilo a hrálo se především ve středním pásmu. To se změnilo až ve dvanácté minutě. kdy se domácí znovu ujali vedení. Po Kůsově výzvě z levého křídla se s pukem neunáhlil Darek Hejcman, počkal si na ideální moment a prostřelil Jekela - 2:1. Kůs se poté objevil v roli zakončovatele, v dobré pozici ovšem minul. V závěru první třetiny si vytvořil slibnou šanci Hejcman, jeho rána si ale cestu k brance nenašla.

Stejně jako do úvodní, i do druhé periody vstoupili Kadaňští parádně. Již po dvanácti vteřinách naservíroval Wágner puk Jaroslavu Kůsovi, jenž ranou z úhlu zvýšil už na 3:1. Ale i na tento gól našli hosté odpověď. Ve 24. minutě napřáhl v mezikruží Silvestr Kusko a trefil se přesně do horního růžku - 3:2. Trhači mohli záhy odskočit opět o dvě branky, nicméně Hejcmanovu střelu zastavila tyč. Neujal se ani pokus Trefného, který po Kůsově přihrávce přestřelil. Ve 33. minutě měl vyrovnání na holi Půža, Spěšný si s jeho nebezpečným výpadem poradil.

Také do závěrečného dějství vstoupila Kadaň aktivně, pohotová rána Kůse se ovšem mezi tři tyče nevešla. Za Třebíč odpovídal Kratochvíl, kterému se v nebezpečné pozici nepodařilo ideálně trefit kotouč a Spěšného vůbec neohrozil. Následně na Horkého zívala prázdná branka, Spěšný ale bleskurychle vymrštil beton a zneškodnil i Horkého dorážku. V 54. minutě našel Krejčiřík před brankou Wágnera, na poslední chvíli jej odzbrojila hostující defenziva.

Třebíč se v závěru snažila o vyrovnání, Trhači ale houževnatě bránili a nedovolovali , aby si soupeř vytvořil tlak. Hosté tak odvolali Jekela již dvě a půl minuty před koncem. Všechny pokusy Třebíče ovšem zlikvidoval pozorný Spěšný a Trhači svůj těsný náskok uhájili.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Bohužel jsme v první třetině udělali hned několik zbytečných faulů, které soupeř potrestal. Neuhlídali jsme hráče a s takhle trefenou střelou ani gólman nemohl nic dělat. Stihli jsme ještě vyrovnat, ale první třetinu jsme i tak prohráli 2:1. Na začátku druhé třetiny jsme navíc dostali rychlý gól na 3:1. Na ten jsme reagovali snížením. Pak se hra vyrovnala, ve třetí části jsme měli víc ze hry, hráli jsme i přesilové hry, ale vyrovnat jsme už nedokázali. Dnešní zápas se rozhodoval v přesilových hrách, které jsme zvládli hůř než domácí.

Miroslav Buchal - SK Trhači Kadaň): Myslím si, že to bylo kvalitní utkání z obou stran. Měli jsme jen tři lajny, takže jsme byli rádi, že jsme tým složili. Přišel ještě další junior z Varů. Kluci k zápasu přistoupili velmi dobře po tom debaklu ve Vsetíně, který jsme zahodili rychle za hlavu a řekli jsme si: pojďme ukázat, že umíme hrát hokej. Myslím, že to bylo neskutečně ubojované utkání a ty body jsme si zasloužili.