Pátá třída: Výhra nad Pelhřimovem podtržená sedmi góly

T ř e b í č - Domácí nastoupili do tohoto utkání s odhodláním konečně prolomit střeleckou smůlu a připsat si první vítězství v sezoně. To se jim nakonec povedlo, když svého soupeře přehráli především ve druhé třetině. Na výhře se velmi dobrým výkonem a hattrickem podílel Filip Pyrochta.

5.kolo, neděle 29.10.2006
7:42:2, 3:0, 2:2
PEL PEL
Branky SK HS Třebíč: 6., 19. a 26. T.Balík, 12., 29. a 32. F.Pyrochta (na první T.Balík), 35. O.Urban (M.Mejzlík) .
SK Horácká Slavia Třebíč: K.Vejmelka, D.Svoboda - T.Hodek, M.Štveráček, J.Dobeš, A.Oburka, F.Pyrochta, V.Dobeš, - O.Urban, J.Abrahám, M.Mejzlík - R.Bartůněk, J.Tůma, J.Válal - J.Jahoda, T.Balík, P.Matov
HC Lední Medvědi Pelhřimov:

Již v 6. minutě T.Balík dobře napadal soupeřovu rozehrávku, v rohu odebral váhajícímu obránci puk, vyjel před bránu a pěknou střelou pod horní tyčku otevřel skóre utkání - 1:0.
Domácí dál pokračovali v rychlé hře a svým důrazem nepouštěli hosty do žádné vážnější šance. Ve 12. minutě vyhrál v útočném pásmu buly T.Balík na F.Pyrochtu, který střelou od modré překonal pelhřimovského brankáře podruhé - 2:0. Jenomže domácí namlsání dvoubrankovým vedením zapomněli bránit a hosté během jedné minuty srovnali. Nejprve hned po buly měli třebíčští obránci útočné choutky a nechali hostujícího útočníka samotného postupovat na svého brankáře, který se zřejmě také ještě radoval ze vstřeleného gólu - 2:1.
Půl minuty nato hostující hráč lehce projel kolem levého mantinelu až před třebíčského brankáře, jeho střelu ještě domácí gólman vyrazil, ale na dorážku již nestačil - 2:2. Do konce třetiny již gól nepadl a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé části vlétli lépe domácí hráči a vysílali na pelhřimovskou bránu jednu střelu za druhou. V 19. minutě T.Balík zachytil ve středním pásmu chybnou rozehrávku soupeře, vjel do třetiny a střelou přes obránce nedal gólmanovi šanci - 3:2. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale bez gólového efektu. Hosté měli šanci na vstřelení branky, ale domácí brankář bravurně zlikvidoval sólo pelhřimovského útočníka. O změnu stavu utkání se postaral opět T.Balík, který ve 26.minutě obkroužil pelhřimovskou bránu, vyjel si na kruhy a pěknou střelou zvýšil na 4:2. V 29. minutě domácí vyhrávali již o tři branky. F.Pyrochta vyvážel puk z obranného pásma, hostující obrana se před ním rozevřela, a tak domácí hráč jel přímo až k pelhřimovskému gólmanovi a lehce jej překonal - 5:2. Ve 32. minutě vstřelil F.Pyrochta v oslabení svoji třetí branku, když ve vlastním oslabení projel z vlastního obranného pásma až před brankáře hostí - 6:2. Ve 35. minutě to již bylo 7:2 - O.Urban dorazil pod padajícího gólmana střelu M.Mejzlíka. Poté domácí hráči polevili a dovolili hostům zkorigovat výsledek na pro ně přijatelných 7:4, když obě branky vstřelili během jedné minuty.

Do konce utkání již žádný tým branku nevstřelil a tak si třebíčští hráči připsali první vítězství v sezoně.