TRE - BER 5:1 - Třebíč zkrotila Medvědy i počtvrté, nasázela jim bůra a má jisté play -off

T ř e b í č - V první únorovém domácím zápase přivítala Horácká Slavia na svém ledě Medvědy z Berouna. Po ospalé první třetině, kterou domácí vyhráli o branku, se hosté vrhli dopředu a srovnali krok. Třebíč pak zvýšila obrátky a dvěma brankami si vzala vedení zpět na svou stranu. Ve třetí periodě si Bílé hvězdy komplikovaly život zbytečnými vyloučeními, ale dokazály vstřelit další dvě branky a dovedly zápas k jasné výhře 5:1. Ve středu jede Horácká Slavia k derby na led jihlavské Dukly.

47.kolo, pondělí 3.2.2014
5:11:1, 2:0, 2:0
BER BER
Branky a nahrávky: 5. Laš (Kaut, Dolníček), 32. Dolníček (Dočekal), 39. Křivohlávek (Kadela, Mrázek), 51. Laš (Malena, Dolníček), 59. Kadela (Mrázek, Křivohlávek) – 25. Marek (Strnad, Hrdel). Rozhodčí: Doležal – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1130. Střely na branku: 64:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Novotný – Bilčík, Malena, Valenta, Čejka, Přibyl, Dietz, Peroutka – Laš, Dolníček, Dočekal – Fořt, Nahodil, Čuřík – Křivohlávek, Kaut, Mrázek – Čech, E. Kadela.
Medvědi Beroun 1933: Šimboch – Jebavý, Matějka, Kolařík, Sklenička, Kučný, Chalupa, M. Novák, Růžička – Marek, Hrdel, Strnad – Třetina, Babka, Petruška – Půlpán, Kubeš, Machač – Hrouda, Malý, Markulinec.

Ačkoliv bychom mohli označit úvod zápasu za poměrně opatrný z obou stran, poměrně brzy jsme se v Třebíči dočkali první branky v zápase. Horáci hráli v 5. minutě v početní převaze a k jejímu využití stačilo hráčům pouhých dvaadvacet vteřin. V nezvyklé pozici, na modré čáře se s kotoučem ocitl Marek Laš a povedenou, tvrdou ránou otevřel skóre zápasu, brankář byl prakticky bez šance takhle dobře umístěnou střelu jakkoliv zachytit.

Obraz hry byl i po vstřelené brance obdobný, stále to bylo z obou stran spíše o tom neudělat chybu, která by nahrála soupeři. Horáci sehráli v úvodní třetině ještě další přesilovou hru a nutno říci, že i přes to, že Horácké Slavii chyběl přesilovkový dirigent Mikeska, byla početní výhoda v podání domácích hráčů sehrána pohledně, ovšem tentokrát bez gólového efektu.

Do šance se ještě v závěru třetiny snažil propracovat navrátilec Dočekal, který přehrál soupeře a najel si s kotoučem do útočného pásma mezi kruhy, kde však byl jeho pokus zablokovaný a mezi tři tyče se nevešel.

Úvod prostřední periody se nesl opět v duchu přesilové hry pro Třebíč, ale znovu chyběl brankový efekt. Poté se připomněli brankáři Novotnému také Medvědi, kteří toho do ofenzivy doposud příliš nenabídli, konkrétně zkoušel štěstí Matějka, ale neuspěl.

Někdy stačí i jedna větší šance ke vstřelení braky. To platilo ve 25. minutě, kdy využil nepřehledné situace před třebíčským brankovištěm Jakub Marek a srovnal. To už se Třebíč musela obejít bez bojovníka Čuříka, který chvíli před inkasovanou brankou inkasoval holí úder snad do oblasti hlavy a do utkání již nezasáhl.

Třebíč sice byla herně lepší, snažila se rychle odpovědět, ale při střeleckých pokusech se rána mnohdy domácím hráčům úplně podle představ nepovedla. Důkazem toho byla 32. minuta, kdy byla ovšem nepovedená střela nakonec ku prospěchu. Mezi kruhy se dobře uvolnil Dočekal a snažil se zakončit. Kotouč se mu ale svezl po holi a rána mu nesedla, odrazila se pouze od betonu zasahujícího brankáře. Naštěstí pro Třebíč stál na správném místě kapitán David Dolníček, který dokázal odkrytou klec trefit neomylně a vrátil domácím Bílým hvězdám vedení.

O minutu později to mohlo být už o dvě branky, když se ve výborné pozici na levé straně mezi kruhy ocitl Křivohlávek. Ke smůle Horáku trefil pouze stojícího brankáře, který si proti jeho pokusu dobře povyjel.

Jak se ale později, konkrétně ve 39. minutě ukázalo, nakonec to nemuselo domácí hráče mrzet. Dokonce to byl znovu Jan Křivohlávek, který se prosmýkl s kotoučem na holi mezi obránci a zasunul kotouč mezi brankářovi betony.

Ani ve 3. třetině domácí nepolevili, stále se tlačili do příležitostí. Nejprve tečoval ve 47. minutě Malenovu střelu od modré Dolníček a poté, v 50. minutě, se jen těsně mezi tři tyče nevešel pokus Nahodila.

O minutu později už to domácím vyšlo. Střelu Maleny od modré čáry šikovně tečoval Marek Laš. Chvíli poté ještě za hostujícím gólmanem zazvonilo břevno po střele kapitána Dolníčka.

V závěru, v 59. minutě, se po bojovnosti celé formace prosadil ještě střelou mezi betony Eduard Kadela, který tak korunoval povedené utkání Horácké Slavie na domácím ledě.

Tiskovka po utkání Třebíč - Beroun 5:1

Marek Laš po utkání Třebíč - Beroun 5:1

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Souhlasím s tím, že se hráči snažili dodržovat taktické pokyny. Beroun nás zkoušel napadat, my jsme s tím měli určité problémy. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme za stavu 1:1 nezpanikařili a dostali jsme soupeře pod tlak, pak jsme dali branku. Důležitá věc byla, že jsme následně ubránili soupeřovu přesilovku, protože Beroun početní výhodu nehraje špatně. Pak jsme přidali ještě jednu branku, to si myslím, že byly rozhodující momenty utkání. V poslední třetině jsme přidali dvě pěkné branky a dovedli jsme to do vítězného konce, za to je potřeba hráčům poděkovat. Jakub Čuřík má zhmožděné oko, ráno jde na oční a potom se dovíme více. Michal Mikeska se po zápase v Litoměřicích rozhodl, že chce pauzu. Pomohl nám do play off, svoji misi splnil, my mu děkujeme. Kdyby chtěl naskočit ještě do nějakého zápasu, rozhodně bychom byli rádi.

Petr Novák - Medvědi Beroun: Myslím si, že Třebíč vyhrála zaslouženě. Rozdíl byl asi v tom, jak domácí plní taktické pokyny. Naši hráči ty pokyny slyší, ale nepřevedou je z kabiny na led. Udělali jsme nějaké chyby, ať co se týče taktiky, nebo osobního přístupu. Dva nováčci v kádru, Kučný a Třetina by nám měli pomoci uklidit mladé hráče, ale dnes se nám to nějak nepovedlo. Je těžké, ale snad to nějak zvládneme. Občas se nám to do půlky zápasu daří, ale potom začneme dělat ty taktické chyby.