TRE - HBR 3:2pp - Bílé hvězdy rozhodly v neskutečném závěru utkání a v sérii vedou 3:0

T ř e b í č - Ve třetím čtvrtfinále se proti Horácké Slavii postavil opět tým z Vysočiny - HC Rebel Havlíčkův Brod. Domácí začali utkání zostra a hned po polovině první třetiny využili přesilovou hru díky Malenovi. Pak měli Třebíčští v průběhu hry další šance, ale Kacetl je zastavoval s ledovým klidem. Do třetí třetiny hosté vstoupili s odhodláním s utkáním ještě něco udělat. To se jim povedlo poprvé díky Ondráčkovi. Vzápětí se prosadil Berger, když nahodil puk na branku a domácí obrana si srazila puk do vlastní sítě. Domácí ihned vrhli vše do útoku, a když už vypadalo, že si hosté připíší první výhru v sérii, tak se prosadil Nahodil. To zbývalo do konce základní hrací doby 5 vteřin. Proto se i potřetí šlo v této sérii do prodloužení. V něm Třebíč hrála lépe a měla několik šancí. Jednu z nich využil po úniku Jakub Čuřík a rozhodl zápas. V zítřejším utkání může tato série skončit.

, středa 26.2.2014
3:2p1:0, 0:0, 1:2 - 1:0
HBR HBR
Branky a nahrávky: 13. Malena (Kaut), 60. Nahodil (Dočekal, Malena), 65. Čuřík (Nahodil, Šaur) – 44. Ondráček (Polodna, Kolafa), 47. Berger. Rozhodčí: Hejduk, Trombík – Lukš, Novák. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2130. Střely na branku: 51:30. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Šaur, Dietz, Přibyl, Peroutka – Dočekal, Dolníček, Laš – Čuřík, Nahodil, Fořt – Kadela, Kaut, Křivohlávek – Trojan, Čech.
BK Havlíčkův Brod: Kacetl – Kolafa, Drtina, Semrád, Vágner, Jank, Pohl, Zítka – Ondráček, Polodna, Milfait – Gengel, Kučera, Berger – Stach, Maliník, Kadlec – Chlubna.

Začátek zápasu byl velice opatrný a plný nepřesností. Větší branková příležitost přišla až po třech minutách hry, kdy našel Dolníček v předbrankovém prostoru Dočekala, ten však hostující branku minul. Havlíčkobrodští hokejisté ohrozili v této části hry Faltera snad jen nahozením ze středního pásma. Čuříkovo sólo lapil Kacetl. Po příhře Kadely na Kauta mohl skórovat Bilčík, toto ale Kacetl vychytal, stejně jako si poradil i s dorážkou Čecha. Tlak Třebíče následně gradoval, Kacetl ale náporu domácích, kteří se tlačili do branky, odolal.

Lašův bekhend z pozice za obranou havlíčkobrodský brankář vyrazil. Mezi Falterovy betony mířil z mezikruží Dvořáček, na třebíčského brankáře si však nepřišel. Po vyloučení Ondráčka hrála Horácká Slavia první přesilovou hru v utkání a početní výhodu dokázala po sedmnácti vteřinách zužitkovat. Po přihrávce Kauta vypálil od modré Rostislav Malena a jeho rána se otřela o tyč a skončila v síti – 1:0. Oslabení hráli i domácí po faulu Laše, dobře se však bránili a nedovolili hostům ani vystřelit. Po Čuříkově akci skončila tvrdá střela mimo. Na konci třetiny byl vyloučen Dietz.

Při dohrávané výhodě hostů Pohl minul. Po vyloučení Semráda neuspěli Dolníček, ani Křivohlávek. Překonat Faltera se pokusil objetím branky Ondráček. Neprosadil se ani Berger. Pozornost Kacetla prověřil Fořt. Nebezpečné bylo nahození Kolafy. Při další přesilové hře domácích Dočekal tečoval mimo. Hosté se pak znovu provinili proti pravidlům, následné oslabení však dobře odbránili a vyhazovali kotouče z obranného pásma. Z úhlu se zkoušel probít k brance Milfait. Při přečíslení dva na jednoho volil Kadela střelu, na Kacetla si ale nepřišel. Dalším vyloučeným hráčem byl Šaur, následná přesilová hra hostů zůstala opět nevyužita.

Se štěstím zachytil Falter v úvodu třetí třetiny střelu Maliníka. Kacetla ohrozili Bilčík s Čuříkem. Po střele Nahodila ukryl havlíčkobrodský brankář kotouč do lapačky. V čase 43:20 hosté vyrovnali. Po souhře Kolafy s Polodnou se dostal puk až k Ondráčkovi, který prostřelil Faltera. Rebelové tlačili a Falter musel udržet kotouč před brankovou čarou. Když si ale nahození Jana Bergera srazil jeden z třebíčských obránců do branky, vedli v Třebíči rázem hosté. Vstřelit branku chtěli i Kolafa, nebo Fořt. Vyrovnat nedokázali ani Nahodil s Kautem. Také přečíslení hostů skončilo neúspěchem.

Přehodit beton Kacetla nedokázal zblízka Čuřík. Poslední minuty utkání přinesly tlak Bílých hvězd, které se hnaly za vyrovnáním. Po příhře Dočekala střílel Dolníček, jeho pokus ale Kacetl kryl. Třebíčští pak vsadili všechno na jednu kartu. Vzali si time-out a poslali do hry šest bruslařů. A to přineslo kýžený úspěch. Lašova rána nadělala Kacetlovi velké problémy, ale havlíčkobrodský brankář udržel puk před brankovou čarou i po dorážce Dolníčka. Pět vteřin před sirénou se při tlaku do branky prosadil nadvakrát Lukáš Nahodil a obrazně za vteřinu dvanáct poslal zápas do prodloužení.

V něm se zrodila výraznější příležitost až po pěti minutách a ukázalo se, jak byl Nahodilův gól důležitý, neboť trefa Jakuba Čuříka, jenž nahodil puk na Kecetla, znamenala vítězství Bílých hvězd.

Tiskovka po utkání Třebíč - Havl. Brod 3:2pp

Lukáš Nahodil po utkání Havl. Brod - Třebíč 3:2pp

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Typický play-offový zápas. My jsme šli v přesilovce do vedení. Pak jsme hráli tu naši hru. Nemyslím si, že bychom ji hráli špatně, ale chtělo to se trošku více udržet na kotouči, ve druhé třetině přidat druhý gól. Protože jsme tam měli dvakrát puk v brankovišti a ten by nám nesmírně pomohl. Bohužel jsme ho nedali. Ve třetí třetině jedna z mála chyb ve středním pásmu a hosté to trefili. Pak přišla taková ta typická play-offová branka, kdy to tam hráč nahodí do houšti těl, tam to změnilo směr. Samozřejmě Brod šel do vedení, nebyli jsme v lehké situaci, ale play-off je tak atypické, že prostě tam padají góly pár vteřin před koncem. Dneska se to ukázalo. Prostě jsme tomu neustále věřili a tak dlouho jsme tu bránu dobývali v šesti lidech, že jsme nakonec ten gól dali. Určitě to nakoplo i diváky. A ten gól, individuální akce, dobře rozjetá, „Čůrovi“ šly nohy, natočil se tam z úhlu a trefil to. Jsme strašně rádi za výhru a teď potřebujeme rychle zregenerovat, odpočinout a zítra jdeme do boje znova.

Richard Cachnín – HC Rebel Havlíčkův Brod: Do třetice všeho dobrého zlého, se říká. Do třetice všeho dobrého zlého se domácím podařilo zlomit prokletí. Když to nebylo v penaltách, tak dneska v prodloužení. Hokejový Bůh stojí někde jinde, ale to ke sportu patří. Pět vteřin před koncem jsme si nechali dát gól, který potom domácí v prodloužení nakopl k tomu vítěznému. Já si myslím, že jsme odehráli dneska od půlky zápasu skvělou partii. Dobře jsme bruslili, forčekovali jsme domácí už od začátku. Hokejový Bůh není asi teďka momentálně při play-off v Havlíčkově Brodě, ale já bych chtěl klukům poděkovat za nesmírný a obětavý výkon podpořený výborným brankářem Kacetlem. Série nekončí, zítra se sem vracíme. Doufám, že to ještě vrátíme do Havlíčkova Brodu.