TRE - JIH 1:3 - Bílé hvězdy v posledním zápase kalendářního roku prohrály po boji s Duklou

T ř e b í č - Derby Vysočiny v posledním zápase tohoto roku vidělo v ochozech zimního stadionu Města Třebíče MANN+HUMMEL ARENY 3450 diváků. Hosté vstřelili rychlou branku ve druhé minutě z hole Štebiha a tím značně ovlivnili průběh zápasu. Domácí takový začátek zaskočil a když se již zdálo, že jsou na dobré cestě k vyrovnání, inkasovali podruhé. Ve druhém dějství se nejprve prosadil domácí Mrázek, dvoubrankové vedení vrátil ve 37. minutě Jihlavě Prokš. Třetí dějství zpestřil jen výpadek elektrické energie, nehrálo se cca 40 minut a domácí již do závěřečné sirény recept na Ritticha v jihlavské brance nenašli. Hosté tak odjíždí s výhrou 1:3.

35.kolo, sobota 21.12.2013
1:30:2, 1:1, 0:0
JIH JIH
Branky a nahrávky: 25. Mrázek (Wasserbauer, Raška) – 2. Štebih (Hubáček), 13. Hubáček (Důras), 37. Prokš (Zadražil, Čachotský). Rozhodčí: Hodek P., Jeřábek A. ml – Lukš K., Novák J.. Vyloučení: 5:7, navíc Laš (TRE) 10 min OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3450. Střely na branku: 37:21. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Dietz, Bilčík, Dlapa, Dujsík, Peroutka, Přibyl, Malena – Laš, Nahodil, Vondráček – Křivohlávek, Mikeska, Čuřík – Čech, Kaut, Kadela – Wasserbauer, Raška, Mrázek.
HC Dukla Jihlava: Rittich – Zadražil, Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čermák, Kaláb, Štebih – Hubáček, Vysloužil, Haluza, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Čachotský, Důras.

Velice rychle se prosadili v úvodu utkání hosté. Vůbec první střela zápasu v čase 1:05 z hole Štebiha skončila za Falterem. Po vyloučení Dujsíka se museli navíc domácí bránit ve čtyřech, tlak Dukly přinesl ovšem pouze takové střely, jež k Falterovi neprošly. Ritticha ohrozil navíc ve vlastním oslabení po příhře Mikesky Křivohlávek. Velecký po šťastném odrazu puku od mantinelu přestřelil. Také Vondráčkova rána skončila mimo. Třebíčští dobře stříleli po vyhraném buly v útočném pásmu. Tutovku spálil Čuřík po příhře Mikesky od zadního mantinelu.

Nebezpečná byla také rána Wasserbauera. Po faulu na unikajícího Mrázka hrála Třebíč přesilovou hru, úspěšná však nebyla. Po střele Mikesky dorážel Křivohlávek, kotouč za Ritticha ale nedostal. A hosté šli do dvoubrankového vedení. Radek Hubáček vpádu dorazil Falterem vyražený puk. Třebíčského brankáře pak prověřil Vysloužil, Ritticha naopak Nahodil s Dietzem. Do šance se tlačil Wasserbauer.

V úvodu druhé třetiny fauloval Prokš, Ritticha ohrozil Křivohlávek. Když pak propadli třebíčští obránci, dostal se do samostatného úniku Velecký, Falter ho ale vychytal pohotovým betonem. Důležitý zákrok se ukázal jako ještě důležitější. Wasserbauer z otočky vystřelil, když se vymotal zpoza branky, a Petr Mrázek trefil prázdný prostor – Rittich se nestačil přesunout – 1:2. Jihlavského brankáře pak ohrozili Vondráček bekhendem nebo Wasserbauer.

Perfektní ránu vyslal bezprostředně po buly od modré čáry Jaroš, Falter ještě lépe zasáhl a puk udržel. Po sérii zákroků na hraně ze strany Dukly byl vyloučen za sekání Laš. Třebíčští se dobře bránili a Jihlavu pustili k jediné střele, kterou vyrazil Falter betonem. Brankáře prověřili i Haluza, nebo Vondráček na straně druhé. Pak dokázal Prokš tečovat Zadražilem nahozený kotouč na bránu – 1:3. Po faulu na Vondráčka hráli domácí přesilovou hru, ta se jim však vůbec nepovedla.

Na začátku třetí dvacetiminutovky byla opět vyloučena Dukla, Třebíčští vyslali několik střel, neprosadil se ani probíjející Wasserbauer. Ani vyloučení dalšího jihlavského hráče gólovou radost nepřineslo. Ritticha ohrozila mladá brněnská formace. Zblízka minul úplně prázdnou bránu Kadela. O několik chvil později zhasla nečekaně světla a utkání muselo být přerušeno. Nakonec se začalo přeci jen hrát, duel se však už spíše jen dohrával, neboť Třebíč síly na zvrat neměla. Brankový stav už nezměnili ani třebíčský Vondráček, ani jihlavský Prokš. Zápas před slušnou návštěvou tří a půl tisíce diváků skončil porážkou Bílých hvězd 1:3.

Tiskovka po utkání Třebíč - Jihlava 1:3

Lukáš Nahodil po utkání Třebíč - Jihlava 1:3

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: Samozřejmě vstup do utkání byl špatný. Otevřeli jsme prostor na pravé straně úplně nesmyslně a soupeř to trefil. To nás srazilo samozřejmě dolů. Ale v celém zápase nám chyběla taková větší zarputilost a bojovnost. Nevím proč, myslel jsem si, že hráči se vydají do posledních sil. Bohužel soupeř tím, že byl ve vedení, tak tu hru kontroloval. My jsme neměli moc sil na to, abychom se dostali zpátky do zápasu. Gól na 1:2 byl pro nás samozřejmě povzbuzující, ale přišel ten laciný třetí a říkám, celý zápas mi přišlo, že prohráváme osobní souboje a neudržíme se na kotouči a to byl asi největší problém.

Petr Vlk - HC Dukla Jihlava: My jsme do toho utkání vstoupili velice dobře. Zaprvé ta branka, ale i celou první třetinu jsme měli výborný pohyb a zasloužili jsme si to vedení. Ve druhé třetině domácí zvýšili pracovitost, tlak, bruslení, důraz. Ta branka padla po naší fatální chybě, kdy jsme tam trefili brankovou konstrukci a odrazilo se to zpátky k hráči a samozřejmě se na to hůře reaguje. Myslím si, že snad kromě té šance, co tam měli do prázdné brány, tak tam nic velkého nebylo. I ten zbytek utkání jsme odehráli, co se týče taktiky, dobře a zaslouženě jsme vyhráli.