TRE - MOS 5:4 sn - Dramatický zápas perfektně rozhodl v nájezdech Nahodil

T ř e b í č - Domácí začali utkání aktivně a od počátku udávali tempo zápasu. V polovině prvního dějství otevřel skóre přesilovkovou brankou Burian, oba týmy poté přidaly každý po jednom zásahu a do šaten se odcházelo za stavu 2:1 pro domácí. Druhé dějství již nebylo tak pohledné jako to první. Domácí nejprve zvýšili svůj náskok brankou Vondráčka, poté však pohrdli dvě minuty trvající přesilovou hrou pěti proti třem i trestným střílením. Hosté se brankou Vrtka z 39. minuty vrátili do zápasu. Stejnou výhodu dvou hráčů v poli měli ve třetí třetině i hosté a dokázali ji využít Frolíkem. Domácí však zabojovali a v 53. minutě brankou Nahodila opět převážili skóre na svoji stranu. To však ještě nebylo dnes večer vše, dvě vteřiny před koncem základní hrací doby vyrovnal svojí tečí Divíšek. Jelikož prodloužení vítěze neurčilo, o majiteli bonusového bodu rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých měl nejpevnější nervy Lukáš Nahodil. Dva body za vydřené vítězství tedy zůstávají doma!

36.kolo, sobota 29.12.2012
5:4sn2:1, 1:1, 1:2 - 0:0
MOS MOS
Branky a nahrávky: 11. Burian (Ostřížek, Nahodil), 14. Vondráček (Kaut, Křivohlávek), 30. Vondráček (Kaut, Čech), 53. Nahodil (Dietz), 65. Nahodil - 13. Vrtek (Pavlů, Parýzek), 39. Vrtek (Rohan, Gengel), 43. Frolík (Vrtek, Pavlů), 60. Divíšek (Hora, Vrtek). Rozhodčí: Čech - Guth, Černý. Vyloučení: 5:8, navíc Čurilla (MOS) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1830. Střely na branku: 51:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Čiliak - Rangl, Malena, Zdráhal, Dietz, Sláma, Dlapa, Bilčík, Čejka - Káňa, Dolníček, Laš - Ostřížek, Nahodil, Burian - Vondráček, Kaut, Křivohlávek - Přibyl, Kadela E., Čech.
HC Most: Melichar - Pavlů, Parýzek, Rohan, Hora, Kabeláč, Tomeček, Smolka, Čechura - Frolík, Divíšek, Výrut - Čurilla, Vrtek, Rohan - Vaněk, Kuběna, Nedrda - Gengel, Hess, Skvortsov.

Do posledního utkání roku 2012 vstoupila Horácká Slavia aktivně, Melichara prověřil z prostoru mezi kruhy Laš. Velmi nebezpečná byla Kautova teč a Křivohlávkova dorážka těsně vedle. Další Kautem tečovaný kotouč mostecký brankář se štěstím udržel mezi betony. Jen do boční síťky mířil Káňa. Hosté se osmělili až při přesilové hře, jenže se střelou Frolíka si Čiliak bez potíží poradil. Melicharovu pozornost prověřili Přibyl a zejména Dolníček z mezikruží. Čiliak zasahoval po střelách Pavlů a Kuběny.

Výhodu o jednoho hráče v poli měla i Třebíč a v její druhé minutě ji zužitkovala. Ostřížek nabil Burianovi, jenž zamířil k tyči. Melichara prověřili i Kaut a Čejka. Most velice rychle vyrovnal. Pavlů přihrál do jízdy Vrtkovi, který s nabídnutou příležitostí nepohrdl. Hosté se ale neradovali příliš dlouho. Kaut přihrál na brankovišti Vondráčkovi a bylo by velmi trestuhodné netrefit odkrytou část branky – 2:1.

Mostečtí mohli rychle vyrovnat při přečíslení dva na jednoho, jenže Skvortsova vychytal bravurně rozštěpem Čiliak, aby pak v pozici rychle stojícího zneškodnil i do horní poloviny branky mířící dorážku Rohana. Svůj den mělo jednoznačně duo Kaut – Vondráček, efektivně si vyměnili v útočném pásmu kotouč a dvakrát zaměstnali Melichara. S tvrdou ranou Maleny si Melichar poradil. Jen do brankáře hostí mířil z prostoru před brankou Nahodil. Další zákrok si připsal Melichar po střele Vondráčka.

Jen do hostujícího brankáře mířil v úvodu druhé periody Burian. Přibylova střela skončila jen na tyči. Po vyloučení stejného hráče ohrozil Čiliaka Frolík, po ráně Pavlů od modré zazvonila tyč. Kabeláčovu střelu schoval Čiliak ve výstroji. Při přesilové hře ostřelovali Třebíčští branku hostů, nejpilnějším snajprem byl Dolníček. Dietzova tečovaná střela skončila v náruči Melichara. V polovině utkání přihrál Kaut mezi kruhy, kde stál Vondráček, který již věděl, co s pukem – 3:1.

Domácí šli do čtyř, ale hosté byli de facto bezzubí. Také Třebíčští si zahráli přesilovou hru a roztočili kolotoč, pak se dokonce provinili Mostečtí dvakrát proti pravidlům a čekala je dvouminutová hra ve třech. Melichar zneškodnil pokusy Rangla i Maleny, více Třebíč nevyprodukovala. Pak se proháčkoval Káňa a po faulu jej čekalo trestné střílení, to ale zazdil. Poté hosté utkání zdramatizovali. S první ranou si Čiliak ještě poradil, vyrazil i Rohanovu střelu, na dorážku Vrtka už ale nestačil – 2:3 z pohledu hostů. Do lapačky pak ještě schoval třebíčský brankář kotouč z hole Divíška.

V úvodu třetí třetiny ohrozil Čiliaka Gengel, s tečovanou střelou Čurilly si třebíčský brankář poradil. Pak putovali domácí na dvě minuty do tří a hosté rychle vyrovnali. Vrtek přihrál Frolíkovi a ten vystřelil nad ležícího Čiliaka – 3:3. Jen milimetry chyběly další Vrtkově střele. Trefil se mezi betony Čiliaka, puk však zamířil mimo tři tyče… Třebíčský brankář poté vychytal před ním číhajícího Frolíka a musel udržet pozornost i po nahození hostů z rohu při vlastním oslabení. Na ledě se znovu bojovalo, příliš nechybělo Slámovu obtočení kolem branky. Čiliaka prověřil Rohan a pak ho znovu velmi ohrozil Vrtek. Další střela hostů se dokonce otřela o tyč, Lašovu ránu schoval Melichar do lapačky.

1830 přítomných diváků rozjásal Lukáš Nahodil, když vystřelil z mezikruží mezi betony Melichara – 4:3. Při přečíslení dva na jednoho pak tentýž hráč z úhlu lehce přestřelil. Hostujícího brankáře ohrozil i Křivohlávek. V další akci domácích byli Burian s Nahodilem, Melichar jejich myšlenku ustál stejně jako dvě střely Kauta. Hosté však ještě nesložili zbraně a 2,1 vteřiny před koncem základní hrací doby svůj tlak korunovali vyrovnávací brankou. Divíšek tečoval Horovu střelu od modré a zcela změnil dráhu letícího puku – 4:4.

V následném prodloužení se neprosadili Burian, Hora, Ostřížek, Vondráček, Rohan, Malena ani Parýzek, musela tak rozhodnout dovednostní soutěž – samostatné nájezdy. Kautův bekhendový blafák Melichar vychytal, Frolík minul. Burianovu střelu schoval Melichar do lapačky, Vrtek naznačil střelu, blafák pak Čiliak zneškodnil. Dolníček ani Divíšek taktéž neuspěli. Gengel si Čiliaka položil a pak skóroval, Nahodil však zamířil mezi betony Melichara a vynutil si pokračování. Gengel znova blafákem neuspěl, Nahodil pak ukázal, jak se mají provádět trestná střílení – prohodil si kotouč mezi bruslemi a vystřelil do šibenice.

Lukáš Nahodil po utkání Třebíč - Most 5:4sn

Tiskovka po utkání Třebíč - Most 5:4sn

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Divoký zápas. Hráli jsme dobře dopředu, kombinačně, ale vůbec jsme nerespektovali sílu soupeře do kontrů. Přitom jsme se na to připravovali. Kdybychom dali branky, bylo by všechno v pořádku, jenže šance jsme nedali. Kdykoli soupeř zahrozil, byl z toho pro nás problém. Klíčová byla naše nevyužitá přesilovka pět na tři. Proměnili jsme ji v předchozích pěti možnostech v minulých utkáních, ale dneska se to nepovedlo. Dalším zlomem byla neproměněná penalta. Pak gól do kabiny na 3:2, naprosto zbytečný, kdy jsme opět nerespektovali sílu soupeře v útočné fázi, která je u něj dobrá. Za stavu 3:3 se nám ještě povedlo odskočit, ale soupeř neustále hrozil a my jsme nebyli schopni v závěru získat puk, přerušit hru. Puk se vykutálel k obránci, který ho nahodil na bránu a šťastnou tečí bylo srovnáno na 4:4. Chtěli jsme získat i ten druhý bod a díky kvalitnímu zakončení Lukáše Nahodila se to povedlo. Byl to specifický zápas, ve kterém jsme nasekali v obranné fázi víc chyb, jak v předchozích šest a třiceti kolech dohromady. Nakonec bych chtěl popřát všem zaměstnancům stadionu a vůbec všem, kdo se v Třebíči podílí na fungování klubu hodně zdraví v roce 2013 a věřím, že v něm bude opět parádní atmosféra. Fanoušci si připravili parádní představení pro hráče. Na tuhle slabou chvilku snad zapomeneme a zvládneme i další část soutěže.

Václav Baďouček – HC Most: Myslím, že diváci viděli kvalitní utkání se šťastnějším koncem pro domácí. V první třetině měli domácí několik šancí, které nevyužili. Zlomové bylo, že domácí za stavu 3:1 neproměnili dvouminutovou přesilovku pět na tři a následně nedali trestné střílení. Nám se v závěru podařilo vyrovnat a v úvodu třetí třetiny jsme v přesilovce pět na tři srovnali. Paradoxně před tím, než jsme dostali čtvrtý gól, jsme měli asi tři velké šance, ale do vedení šel soupeř. V té chvíli asi už jen málokdo na stadionu věřil, že by domácí mohli o body přijít. Nám se ale podařilo šťastně dvě vteřiny před koncem vyrovnat. S bodem jsme spokojeni. Nájezdy jsou taková hra vabank a my nemáme nikoho, kdo by byl stoprocentní střelec, na kterého bychom se mohli spolehnout. Po vývoji tohoto utkání jsme s bodem spokojeni.