TRE - SLA 5:2 - Zasloužené vítězství Horácké Slavie, skvělý Jekel a dva tisíce diváků

T ř e b í č - Před zápasem Horácké Slavie Třebíč s její pražskou jmenovkyní byli jasným favoritem zápasu Sešívaní, tedy hosté. Třebíčským byl připomínán loňský výsledek 1:7, ten se dnes málem konal znovu, ovšem v opačném gardu. Zápas nabídl skvělý hokej plný bruslení, kombinačních akcí a hlavně gólů. Pro vývoj zápasu bylo důležité, že první branku vstřelily Bílé hvězdy Romanem Eratem, a také druhý gól domácích sedm sekund před první sirénou z hole Matěje Psoty. Ačkoli hosté dokázali dvakrát vyrovnat, Třebíčští našli odpovědi v brankách znovu Romana Erata a veledůležitého rozdílového gólu, který zaznamenal Jan Milfait hned v první minutě třetí periody. V power-play pak uzavřel skóre na konečných 5:2 kapitán David Dolníček. Skvělým výkonem opět podržel svůj tým brankář Pavel Jekel (na fotografii).

7.kolo, sobota 24.9.2016
5:22:1, 1:1, 2:0
SLA SLA
Branky a nahrávky: 18. Erat (Kristl), 20. Psota (Huňa), 37. Erat (Dolníček, Zdráhal), 41. Milfait (Huňa, Psota), 60. Dolníček (Erat) – 18. Dušek (Jiránek, Andrlík), 25. Šafránek (Mikulík). Rozhodčí: Wurtherle – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1920. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Lojek, Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska, Přibyl – Kristl, Dolníček, Erat – Psota, Milfait, Huňa – Dymáček, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Kusko.
HC Slavia Praha: Hylák – Pohl, M. Drtina, Andrlík, Štebih, A. Růžička, Hraško, Valík – Mikulík, Šafránek, Dragoun – Jiránek, Chlouba, Dušek – Markovič, Tuominen, Kern – Rys, Kubica, M. Kadlec.

Utkání dvou Slavii se začalo ve velice svižném tempu, úvod zápasu byl naprosto vyrovnaný. Nic na tom nezměnila ani první přesilovka pro hosty ve 2. minutě. Třebíč hrála skvěle a soupeře prakticky k ničemu nepustila., a poté začala i útočit. Třebíč se díky výbornému napadání soupeřovy rozehrávky dostávala do dobrých střeleckých pozic, brankář Hylák byl však proti. I jeho domácí soupeř v brance musel dávat pozor a likvidovat svižné pražské pokusy.

Na začátku 18. minutě se, bezmála 2000 diváků dočkalo první branky, nutno říci, že zaslouženě ji vstřelili domácí hráči. Richard Kristl našel skvělou přihrávkou Romana Erata, a ten jel sám na Hyláka, kterého překonal střelou mezi betony.

Vedení však Bílým hvězdám vydrželo jen půl minuty. Z mezikruží překonal Jekela Antonín Dušek. Horácká Slavia ale nechtěla jít do šaten za nerozhodného stavu a pokračovala v aktivní, důrazné hře, což ještě sedm vteřin před první sirénou přineslo gólové ovoce. Po střele Huni dorazil do odkryté klece Matěj Psota.

Druhá část se nesla ve stejném duchu, jako skončila ta první. Rychlý hokej nahoru dolu, spousta střel na obou stranách. Ve 25. minutě se z dorážky prosadil Antonín Dušek a podruhé vyrovnal skóre.

Do poloviny třetiny byli pak domácí aktivnějším mužstvem, tlačili se do branky a brankář Hylák měl plné ruce práce. Pak se ale hra srovnala a na pozoru se musel mít i skvěle chytající Pavel Jakel, který po vychytaných nájezdech na Kladně dostal příležitost i v domácím utkání proti pražské Slavii.

Ve 37. minutě první pětka domácích znovu zaúřadovala. Dolníček našel skvělým pasem na levé straně útočného pásma Romana Erata, který vrátil střelou do odkryté klece domácím barvám vedení.

Hned úvodní minuta poslední části mohla přinést trochu více klidu na domácí hokejky, neboť se střelou z blízkosti před brankářem hostí prosadil Jan Milfajt, jenž zařídil Třebíči dvougólové vedení.

Horácká Slavia hrála skvěle takticky, soupeře k ničemu nepouštěla a utkání měla pevně ve svých rukou, a když už se Pražané do nějaké šance dostali, proti byl skvěle chytající Jekel.

Slávisté to ke konci zkoušeli docela dlouhou dobu bez brankáře, ale nedokázali vstřelit ani jednu branku, naopak dvě vteřiny před koncem se z vlastního obranného pásma trefil do prázdné branky kapitán David Dolníček.

Třebíč si tak po skvělém výkonu připsala zasloužené vítězství. Ovace, které se po utkání nesly stadionem, si hráči s fanoušky užili, obzvláště pak brankář Jekel, který nastoupil na domácím ledě poprvé v mistrovském zápase a podal skvělý výkon.

Tiskovka po utkání Třebíč - Slavia 5:2

Jan Pohl po utkání Třebíč - Slavia 5:2

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Podali jsme výborný výkon. První třetina byla vyrovnaná, my jsme tam byli o gól šťastnější. Ve druhé části jsme tahali trošku za kratší konec, ale podržel nás Pavel Jekel. Ve třetí třetině jsme odolávali náporu soupeře, který výborně nahazoval kotouče a zavíral třetinu. Na to, že chceme hrát ofenzivní hokej, jsme dnes hráli dobře v obraně, šli jsme si za tím dneska víc a i díky skvělým divákům jsme dnes vyhráli.

Jan Srdínko - HC Slavia Praha: Domácí tým si šel dnes za vítězstvím a zaslouženě vyhrál. My jsme udělali poměrně hodně chyb. Když hrajeme na venkovním hřišti, musíme hrát zodpovědněji. Je to poučení do dalších zápasů, ale byly tam chyby, jak při kontrole puku, tak když jsme sedm vteřin před koncem první třetiny po špatné rozehrávce dostali branku. Chyb se musíme pro příště vyvarovat.