TRE – SUM 5:0 – Horácká Slavia rozstřílela Šumperk, ligovou sestavu stále hledá

T ř e b í č - V šestém přípravném zápase před nadcházející prvoligovou sezónou přivítala Horácká Slavia Třebíč Šumperk. A ten postupně rozstřílela. V první dvacetiminutovce se prosadili Novák a Kristl. Na 3:0 zvyšoval v osmadvacáté minutě Kusko. Ve třetí třetině přidal dvě branky po střelách pod břevno Jakub Kadlec.

, úterý 22.8.2017
5:02:0, 1:0, 2:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 8. Novák (Erat, Vágner), 15. Kristl, 28. Kusko (Kristl, Vodný), 56. Kadlec (Malec, Sedláček), 59. Kadlec (Malec, Mlynář). Rozhodčí: Pokorný, Marek - Horký, Kotrba. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 260. Střely na branku: -:-. Průběh utkání: 5:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel - Vágner, Nedbal, Čejka, Spurný, Brančík, Hort, Wasserbauer Jiří, Sedláček - Erat, Dolníček, Novák - Vodný, Veselý, Kristl - Malec, Kusko, Mlynář - Kadlec, Heinrich, Ferda - Kratochvíl.
Draci Šumperk: Vrba (30. Svoboda) - Sedlák, Gewiese, Mösler, Šťáva, Ďurkáč, Řezáč, Procházka - Vachutka, Vymazal, Matějka - Půhoný, Králík, Novosad - Fischer, Lehečka, Cink - Ostřanský, Hroch, Müller - Skopal.

Po úvodních nepřesnostech byl vyloučen ve druhé minutě Vodný, Jekela prověřili od modré Ďurkáč a dvakrát Sedlák. Po ideálních přihrávkách už při hře v pěti do předbrankového prostoru zakončovali postupně Mlynář a Nedbal, v obou případech ale zakročil bezchybně Vrba. Pak už Třebíčští skórovali – Vágner našel dlouhou přihrávkou rozjetého Erata a ten poslal puk přímo do hokejky Matěje Nováka v brankovišti. Po přihrávce Mlynáře zpoza branky střílel Malec. Při vyloučení domácích se snažil zakončovat Matějka, pak už byli i přes oslabení na puku v útočném pásmu hráči Horácké Slavie. I oni si zahráli přesilovou hru – Kristlovi se sice střela vůbec nepovedla, od hostujícího obránce se ale odrazila do branky – 0:2. Jekela ohrozil ještě do přestávky Fischer.

V úvodu druhé třetiny zakončoval Veselý. Po ideální dvojvýměně puku mezi Půhoným a Králíkem střílel z první druhý jmenovaný. O chvíli později byl vyloučen Gewiese a Silvester Kusko přidal po dvanácti vteřinách nabídnuté výhody třetí branku Bílých hvězd. Z předbrankového prostoru zakončoval nahoru už na nového brankáře hostí – Svobodu – Novák. Půhoný v brejku po chybě Spurného na útočné modré netrefil branku. Ve třicáté šesté minutě střílel nebezpečně Králík. Kristl neuspěl tváří v tvář Svobodovi. Po ráně Cinka zůstal Jekel chvíli otřesen.

Při vyloučení Sedláka přihrával v brejku dva na jednoho Malec Brančíkovi, s jeho střelou si Svoboda poradil. Naopak při vyloučení Čejky hosté nevystřelili ani jedinkrát. Pohlednou souhrou se prezentovali Mlynář a Kadlec. Zaváhání při střídání Třebíče a většího prostoru využil Novosad a ujel do brejku, na Jekela si ale nepřišel. Domácí kontrolovali hru a Jakub Kadlec přesnou střelou otřenou o horní tyčku zvýšil na 4:0. Na Svobodu střílel ještě Spurný. Jekelovu pozornost prověřili Půhoný a Řezáč. Na třebíčského brankáře si nepřišel ani Sedlák, který si sjel mezi kruhy. Po svižné přihrávce Malce vystřelil do šibenice z kruhu znovu Kadlec. Bezchybného Jekela nepřekonali už ani Půhoný, ani Gewiese.

Pavel Hulva po utkání Třebíč - Šumperk 5:0

Martin Sobotka po utkání Třebíč - Šumperk 5:0

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Jednoznačný výsledek to určitě nebyl, dva góly jsme dali v závěru. Zápas nás dobře prověřil. V sestavě máme ještě několik otazníků. Už se snažíme hrát tu hru, kterou bychom chtěli hrát v sezóně, ale složení pětek se ještě může trošku měnit.

Pavel Hulva - Draci Šumperk: Myslím si, že jsme neodehráli až tak špatné utkání. Herně to bylo vyrovnané, ale byl velký rozdíl mezi zarputilostí a důrazem před brankou.