UNL – TRE 0:3 – Čtvrtá výhra u soupeřů v řadě, Martin Falter se vrátil vychytanou nulou

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie dokázali počtvrté v řadě zvítězit na stadionu soupeře. Po výhrách v Kadani, Berounu a Benátkách nestačili na Třebíč tentokráte Ústečtí Lvi. V první třetině se brankově prosadili Bilčík z mezikruží a Čuřík z brejku. Na konečných 3:0 zvýšil v čase 24:59 Kaut, notně mu ovšem pomohl ústecký brankář. Martin Falter udržel čtvrté čisté konto v sezóně.

38.kolo, středa 8.1.2014
UNL UNL
0:30:2, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 18. Bilčík (Wasserbauer, Kaut), 20. Čuřík (Wasserbauer), 25. Kaut. Rozhodčí: Schmejkal, Talpa – Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 1:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 732. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:3. Zakázaná uvolnění: 4:3. Ofsajdy: 4:1. Vyhraná vhazování: 27:41 (9:9, 13:23, 5:9). Nejlepší hráči: Jan Alinč – Martin Falter.
HC Slovan Ústí nad Labem: J. Dlouhý – Grin, Z. Sklenička, do 40. Vobořil, Vl. Brož, K. Černý, Smetana, Holomek, do 40. Vaněk – P. Přeučil, Alinč, Pořický – Loskot, Rod, D. Tůma – Baránek, M. Hanzl, Vávra – do 40. Dostálek, do 40. Videlka, do 40. Kuchynka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Falter – Bilčík, Malena, Dujsík, Dietz, Peroutka, Dlapa, do 40. Čejka – Čuřík, Nahodil, Laš – T. Vondráček, Mikeska, T. Fořt – Wasserbauer, Kaut, E. Kadela – do 40. M. Čech, do 40. Juráň, do 40. M. Přibyl.

Na úvodním vhazování uspěl Jan Alinč, další minuty nabídly opatrný hokej z obou stran. Oba brankáři neměli téměř žádnou práci. Vše podstatné z prvního dějství se událo až v závěrečných čtyřech minutách, když nejprve v sedmnácté minutě orazítkoval dvakrát tyč svatyně Martina Faltera pravý křídelní útočník Martin Baránek. Za necelou minutu potrestali neprosazení se severočeského bruslaře z ofenzivy hosté. Jan Wasserbauer nalezl zpoza branky v mezikruží nikým neobsazeného Vlastimila Bilčíka, který z první prostřelil Jana Dlouhého - 0:1. Jedenáct sekund před první přestávkou navýšil vedení z brejku po nahrávce Jana Wasserbauera Jakub Čuřík, do šaten se tak odcházelo za stavu 0:2 z pohledu domácích.

Ve druhé části navázali svěřenci Kamila Pokorného a Radka Nováka na závěr úvodní dvacetiminutovky. V závěru pětadvacáté minuty uspěl na buly v útočné třetině Tomáš Kaut, touš se následně dostal do brankoviště Jana Dlouhého. Kotouč si gólman Severočechů nešťastně srazil do sítě - 0:3. Za necelé čtyři minuty mohl další zaváhání domácí defenzivy potrestat Tomáš Fořt, betony ústeckého brankáře ale inkasování zabránily. Ve dvaatřicáté minutě následoval další propad ústecké obrany, Tomáš Vondráček ale na severočeského hájce svatyně recept nenalezl. V závěru druhé třetiny měli Lvi k dispozici dvě přesilové hry, při početní převaze ale Martin Falter nijak výrazně zasahovat nemusel. Naopak to byl opět Jan Dlouhý, jenž při početní výhodě hasil únik Marka Laše.

Do třetího dějství šel Slovan s tříbrankovým mankem. Třetí část doprovázel doslova až nudný hokej, zápas ztratil nasazení i tempo. Když měli Lvi puk na svých holích, musel by Martin Falter odejít na párek, aby se 732 diváci dočkali nějakého střeleckého pokusu od domácích. V polovině třetiny nedokázal tým pod vedením Milana Skrbka a Tomáše Mareše využít přesilovku, zkrácenou, třicet sedm sekund dlouhou, početní převahu nezužitkovala v závěru naopak Třebíč. Lvi si budou muset na stý gól sezóny počkat minimálně do dalšího střetnutí.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústečtí Lvi: "Do osmnácté minuty jsme hráli dobrý zápas, vytvořili jsme si tři až čtyři tutové šance. Nastřelili jsme během jednoho střídání dvakrát tyč, branku jsme nedali. Naopak jsme se dopustili dvou stupidních individuálních chyb, které soupeř nekompromisně trestal. O přestávce jsme hráče nabádali k větší aktivitě, důrazu a k zakončení. Poté jsme ale prvních pět minut druhé části nevyjeli z obranného pásma a následovala opět chyba ze žákovských kategorií. Soupeř odskočil na rozdíl tří branek. Od této chvíle až do konce utkání chyběla hráčům větší vůle a touha ještě něco se zápasem udělat."

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč: "Celý zápas je potřeba hrát dobře. My jsme si po pondělním průšvihu, i když Most hrál dobře, něco řekli. Doma jsme nepodali dobrý výkon. Měl jsem trochu strach, ale hráči dokázali, že nebyl na místě, a ukázali, že hokej hrát umí. Jsem rád, že hráči vzali vše za své a výkon byl oproti pondělí diametrálně odlišný. Prvních deset minut zápasu jsme hráli dobře, poté přišla pasáž, kdy soupeř nastřelil dvě tyčky. V této části hry jsme ujeli do přečíslení a vstřelili gól. Před přestávkou jsme se štěstím, které nám v minulých utkáních chybělo, skóre navýšili. Od dvoubrankového náskoku jsme se ve druhém dějství odrazili, měli dva sólové nájezdy. Ve třetí dvacetiminutovce jsme náskok perfektně odbránili. Zaslouženě jsme vyhráli, Ústí nad Labem jsme k ničemu výraznějšímu nepustili a jsme rádi, že si vezeme tři body. Naším cílem od začátku sezóny je play-off, musíme ale udělat ještě hodně práce, aby se nám to povedlo."