V Prostějově Třebíčští neuspěli, domácí rozhodli ve třetí třetině

T ř e b í č - Prostějov hraje poslední zápasy ve výborné formě, naproti tomu Třebíčským se na ledech soupeřů nedaří. Tato základní fakta potvrdil i zápas na Hané, kde hokejisté Horácké Slavie prohráli 1:4. Ještě na začátku třetí třetiny byl ale stav nadějný, domácí vedli jen o jedinou branku 2:1. Jenže v závěru poslední dvacetiminutovky se Jestřábi dvakrát prosadili a o vítězi zápasu pak už nebylo pochyb. Na výhře domácího celku se výrazně podepsali zkušení Nouza s Divíškem, jediný třebíčský úspěch zaznamenal Lukáš Paták. V boji o další ligové body zabojují Třebíčští v sobotu na svém ledě, kde vyzvou Kadaň. Ta podlehla na svém ledě třebíčskému soupeři v boji o play-off Vsetínu 2:5.

49.kolo, středa 14.2.2018
PRO PRO
4:11:0, 1:1, 2:0
Branky a nahrávky: 14. Divíšek (Nouza, M. Drtina), 24. Havlík (Ščotka, Nouza), 48. Starý (Divíšek, Žovinec), 53. Fiala (Prokeš, Ščotka) – 22. Paták (T. Havránek, Jan Wasserbauer). Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Měkýš. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1461. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Neužil – M. Drtina, Mikliš, Ščotka, Havlík, Rašner, Žovinec – Starý, Divíšek, Nouza – L. Luňák, Venkrbec, Cetkovský – Dvořáček, Z. Král, Rudovský – Fiala, V. Meidl, Prokeš – Zabloudil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – L. Vágner, Furch, Čejka, Kaláb, Půža, Hort, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, L. Horký – Vodný, Kusko, Kristl – T. Havránek, Jan Wasserbauer, Paták – Malec, Süss, Ferda.

První třetina nám nabídla řadu zajímavých momentů. Domácí se od začátku utkání snažili diktovat hru a postarali se i o jedinou branku první části. Ve dvanácté minutě dostali Prostějovští příležitost přesilové hry a touto nabídkou první letka nepohrdla. Tomáš Nouza chytrou střelou našel hůl Tomáše Divíška a ten šikovnou tečí dopravil touš za Vejmelkova záda.

Ve druhé třetině z hezké akce hosté vyrovnali z hole Patáka, jenž si šikovně najel do brankového prostoru, kde vzápětí po přihrávce Havránka bekhendovou koncovkou zavěsil k pravé tyči. O dvě minuty později měl ale na pravé straně modré čáry napřaženo k tvrdé střele Havlík, jehož projektil proletěl skrumáží těl a našel mezeru ve Vejmelkově výstroji. Závěr třetiny divákům okořenil pěstní souboj domácího Ščotky a hostujícího Malce. Vítězně z vyrovnané bitky vyšel hráč Třebíče, ale na výsledku druhé třetiny to nic nezměnilo.

V poslední části dnešního utkání Jestřábi nedovolili týmu z Vysočiny prakticky žádnou šanci a sami dokázali gólově zakončit hned dvě povedené kombinace. Nejprve se trefil po krásné nahrávce Tomáše Divíška tvrdou střelou Jan Starý, který vymetl pavučiny z pravého horního rohu hostující brány a po něm se i Ondřej Fiala střelou zápěstím ujistil, že tam opravdu žádná nezůstala. Náskok tří branek pak dovolil domácím v poklidu dohrát utkání. V pohodě chytající Jakub Neužil si připsal svou 29.výhru v probíhajícím ročníku a upevnil si první místo v této statistice .

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Věděli jsme, že Prostějov má doma vynikající formu a soupeřům tady dává pět, šest a víc branek. Navíc má nejlepší přesilovky v lize, takže jsme chtěli hrát bez zbytečných faulů. Chtěli jsme hrát pozorně z obrany, což se dařilo. První gól jsme dostali z přísné přesilovky, ale stav 1:0 po první třetině byl pro nás dobrým základem do dalšího průběhu utkání. Hned na začátku druhé třetiny jsme vyrovnali, jenže tenhle stav jsme neudrželi dlouho a po propadnutí jsme prohrávali 2:1. V této fázi hry jsme si vytvořili několik dobrých šancí, které jsme ale neproměnili. To byla škoda, protože jsme věděli, že v Prostějově si nebudeme vytvářet desítky šancí, ale že se jich naskytne jen několik a ty musíme využívat. Pět, šest gólových šancí jsme měli, ale využili jsme bohužel jen jednu. Ve třetí třetině se zápas zlomil třetím gólem. Pak jsme začali víc riskovat, otevřeli jsme hru s tím, že buď zápas otočíme, ale může se taky stát, že další branku dostaneme. Potvrdila se bohužel druhá varianta. Teď se musíme rychle soustředit na důležitý sobotní zápas s Kadaní a pořádně se na něj namotivovat.

Jiří Vykoukal - LHK Jestřábi Prostějov: Dnes jsme odvedli prakticky bezchybný výkon. Až na jedno zaváhání ve druhé třetině, kdy soupeř dokázal skórovat, jsme ho do ničeho nepustili. po sobotním zápase, kdy byla naše obrana jako řešeto, to dnes byl úplně jiný šálek kávy. Opravdu jsme dnes s výkonem celého mužstva maximálně spokojeni.