Z Frýdku-Místku bez bodu. O play-off rozhodne sobotní duel se Vsetínem

T ř e b í č - Ve Frýdku-Místku chtěli Třebíčští získat alespoň dva body, které by jim daly jistotu play-off. Jenže první třetina byla z jejich strany doslova hororová. Prohráli ji totiž 0:4. V dalším průběhu utkání dokázali velkou vnitřní sílu a domácím nasázeli hned čtyři góly. Jenže Slezané jeden také zaznamenali a k vyrovnání už nevedla ani téměř dvouminutová power-play hostů. I když k vyrovnání byli vteřinu před třetí sirénou velmi blízko. Výsledek 5:4 tak znamená, že o poslední postupové místo do play-off si to rozdá Třebíč už v sobotu v domácím utkání se Vsetínem. WSM Ligu tak čeká nejdramatičtější možné rozuzlení základní části.

51.kolo, středa 21.2.2018
FRM FRM
5:44:0, 0:1, 1:3
Branky a nahrávky:8. Franek (Štumpf, Pechanec), 11. Kuťák (Kofroň, Zahradníček), 13. Štumpf (Piegl), 20. Martynek (Bajtek), 53. Peterek (Bajtek, Martynek) – 39. Kusko (L. Vágner, P. Kratochvíl), 41. T. Havránek (Kaláb, Kusko), 43. Dolníček (Erat, P. Kratochvíl), 58. Nedbal (Malec). Rozhodčí: Šutara, Dědek – Měkýš, Gančarčík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 753. Střely na branku: 34:36. Průběh utkání: 4:0, 4:3, 5:3, 5:4.
HC Frýdek-Místek: Strmeň (43. L. Daneček) – Bartko, Zahradníček, Hrachovský, Pastor, Matyáš, Piegl – Klimša, Pechanec, Štumpf – Martynek, Bajtek, Peterek – Kvasnica, Kuťák, Kofroň – Franek, Przybyla, J. Kalus – Poruba.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka (20. Do. Svoboda) – Nedbal, L. Vágner, Kaláb, Čejka, D. Mikyska, Půža, Hort – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – L. Horký, Kusko, Vodný – Kristl, Jan Wasserbauer, T. Havránek – Paták, Süss, Malec.

• AUKCE ORIGINÁLNÍCH HRANÝCH RETRO DRESŮ ZDE

• Slezané mohli do zápasu s Třebíčí nastoupit uvolněně, protože věděli, že do play-off už postoupit nemohou. Naopak Horácké Slavii šlo o hodně. Ta si vítězstvím mohla zajistit postup do vyřazovacích bojů a nenechávat tak vše na poslední kolo a přímý souboj o postup se Vsetínem.

V první třetině se ukázalo, že Frýdek-Místek rozhodně nedá Třebíči zadarmo. Slezané měli více ze hry a svou převahu potvrdili hned čtyřmi brankami. Jako první rozjásal domácí fanoušky v sedmé minutě Tomáš Frannek, který překonal Karla Vejmelku v brance Třebíče přesnou střelou pod břevno.

O čtyři minuty později musel Vejmelka lovit puk ze své sítě podruhé, tentokrát po pohotové dorážce Filipa Kuťáka. Ani třetí gól Frýdku-Místku na sebe nenechal dlouho čekat. Vydařenou střelou přesně do horního růžku se prosadil Daniel Štumpf.

V poslední minutě první dvacetiminutovky pak další gól Frýdku-Místku nabídli hosté skoro zadarmo. Brankář vyjel při přesilovce svého týmu daleko ze své branky, aby vypomohl s rozehrávkou. Místo toho ale jen namazal puk na hokejku Rostislavu Martynkovi, a ten ho bez váhání poslal do prázdné branky. Po tomto gólu v brance Třebíče vystřídal Vejmelku Dominik Svoboda.

Ve druhé třetině se hrál docela otevřený hokej s šancemi na obou stranách. Jan Strmeň pokračoval v dobrém výkonu a chytal jeden puk za druhým. Nejvíce se zapotil při dvou nájezdech hráčů Třebíče. Poprvé, když domácí obraně unikl Silvester Kusko, ten však brankáře Slezanů ani nadvakrát nepřekonal. Podruhé, když bylo proti domácím nařízené trestné střílení, ovšem ani David Dolníček na Strmeně recept nenašel.

Až v samotném závěru druhé třetiny hosté kouzlo Jana Strmeně odčarovali. Vyloučený David Kofroň už sice naskočil zpátky do hry, ale ještě se nestihl vrátit do obrany. Na konci třebíčské kombinace byl Silvestr Kusko, který vymetl horní růžek domácí svatyně.

Do třetí třetiny nastoupila Třebíč s velkým úsilím ještě něco s utkáním udělat, viditelně jí pomohl gól vstřelený do šatny v předchozí třetině. Do třetí části zápasu měli totiž skvělý vstup, už po 57 sekundách se prosadil Tomáš Kaláb. Strmeňovi přepadl kotouč nešťastně přes lapačku za jeho záda.

Za další minutu už to bylo z pohledu Třebíče 2:4. David Dolníček dokázal nenápadnou střelou propálit nejistého Strmeně, kterého tím vyhnal z branky. Do té se postavil Lukáš Daneček. Třebíč se dál hnala za vyrovnáním, ale Daneček odváděl v brance velmi dobrou práci a likvidoval jednu šanci hostů za druhou. A v 53. minutě udeřili domácí, kteří si vzali zpět alespoň dvoubrankový náskok, na nabídku Filipa Bajtka před prázdnou bránu nemohl zareagovat Jonáš Peterek jinak, než gólem.

Drama však v Polárce pokračovalo. Tři minuty před koncem znovu vykřesal naději pro Třebíč Karel Nedbala, který v oslabení tvrdou ranou z pravého kruhu propálil Danečka. Dvě minuty před koncem Horácká Slavia sáhla ke hře bez brankáře, ale z velkého tlaku už vyrovnat nedokázala.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Na dnešní zápas jsme asi nebyli nachystáni v hlavách. První třetina byla z naší strany tragická. Zlepšený výkon ve zbytku utkání už na body nestačil, a tak se o play-off musíme poprat v sobotu v domácím utkání se Vsetínem.

Jiří Juřík - HC Frýdek-Místek: V dnešním utkání byla první třetina aktivní a povedlo se nám velmi efektivně zakončovat. S výkonem jsme byli do druhé třetiny spokojení. Pak si kluci asi mysleli, že zápas už je hotový a soupeř se pomocí gólů lehce dostal do zápasu. Nakonec jsme byli rádi, že jsme zápas horkotěžko udolali za tři body. Jsme rádi, že jsme se s domácími fanoušky rozloučili vítězným zápasem.