Z Ústí se Třebíčští vrací s prázdnou, venkovní trip ale přinesl šest bodů. Ve středu přijedou Karlovy Vary

T ř e b í č - Tři utkání na ledech soupeřů přiřkl los WSM Ligy hokejistům Horácké Slavie Třebíč. Zatímco ve Vsetíně a Benátkách se Červenobílým zadařilo a získali v nich plný počet šesti bodů, ze severu Čech se vrací bez bodového zisku. Přesto že Bílé hvězdy byly v první třetině herně aktivnější, branky padly jen do jejich sítě, a do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Žlutomodré. Ve druhé periodě navýšili domácí v polovině utkání skóre na 3:0. Třebíčští snížili v přesilovce v závěru druhé dvacetiminutovky. Ve třetí části se hosté snažili o vstřelení kontaktní branky a šancí k ní měli hned několik. Prostřelit Volkeho podruhé se jim však nepovedlo. Hokejisté Slovanu si pohlídali i závěr zápasu a Třebíčští se tak nemohli pokusit o závěrečnou power-play. Ve středu 24. ledna se však vrací na vlastní led a před své fanoušky, aby vyzvali k atraktivnímu souboji tým ze špičky soutěže, Karlovy Vary.

41.kolo, sobota 20.1.2018
UNL UNL
3:12:0, 1:1, 0:0
Branky a nahrávky: 5. Kružík (M. Zdvořáček, Merta), 19. Gengel (Vl. Brož), 31. Najman (T. Jandus) – 40. P. Kratochvíl (Dolníček, Erat). Rozhodčí: Grech, Luczków – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 683. Střely na branku: 28:36. Průběh utkání: 3:0, 3:1.
HC Slovan Ústí nad Labem: Volke – M. Zdvořáček, Weinhold, Vaněk, Bernad, Vl. Brož, Kurka – L. Volf, Gengel, Navarra – Macek, T. Jandus, M. Chalupa – Melka, Davídek, Najman – Severa, D. Merta, Kružík
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Půža, Čejka, Nedbal, Kaláb, D. Mikyska, Hort – P. Kratochvíl, Dolníček, Erat – Mlynář, Kusko, T. Havránek – Jan Wasserbauer, Ferda, Süss - Kristl, Gajarský, Paták.

V prvních minutách zápasu se týmy oťukávaly. Hra se přelévala ze strany na stranu a vyznačovala se množstvím nepřesností. Jako blesk z čistého nebe přišla první branka domácích. Na začátku 4. minuty se po Zdvořáčkově nahrávce prosadil Daniel Kružík - 1:0. Vzápětí měli šanci hosté, ale domácí brankář byl bezchybný. V 9. minutě se domácí usadili v útočné třetině a svým pohybem donutili hosty faulovat. Ti se ale bez větších problémů ubránili. Ve 14. minutě se v útočné třetině domácích hokejisté obou týmů přetahovali u mantinelu o puk tak dlouho, až to rozhodčí vyhodnotili jako zdržování hry. Hra pokračovala ve čtyřech na obou stranách. Minutu před koncem třetiny vyhráli domácí vhazování v útočné třetině a Ladislav Gengel tečoval Brožovo nahození do pravého horního rohu Vejmelkovy svatyně - 2:0.

Na začátku druhé třetiny dohrávali domácí hokejisté přesilovku, ale nejnebezpečnější akci při ní představil hostující Dolníček. Ve 23. minutě byla po šanci hostí k vidění hromadná strkanice před Volkem. Tempo hry se znatelně zrychlilo a po další šanci hostí ve 25. minutě si zahráli přesilovku také hosté. Ve 28. minutě vyrazil Volke střelu Kratochvíla a při dorážce do prázdné branky trefil hostující hráč pouze tyčku. V polovině utkání napřáhl z velkého úhlu Ondřej Najman a Vejmelka pouze promáchnul - 3:0. Vzápětí stříleli od modré hosté, ale Volke s přehledem kryl. Ve 33. minutě hráli hosté v početní výhodě, při které dokázali hokejisty Slovanu dostat pod tlak, ale branku z toho nevytěžili. Snížení se Horáci dočkali na začátku poslední minuty druhé třetiny. V přesilovce se dobře umístěnou střelou trefil Petr Kratochvíl - 3:1.

Třetí třetinu zahájilo zakázané uvolnění domácích hokejistů. Vzápětí se navíc provinili podražením, ale soupeř se v přesilovce prosadit nedokázal. Ve 45. minutě se do velké šance dostal Kristl, domácí brankář však změnu stavu nepřipustil. Vzápětí dokázal Volke zlikvidovat i nájezd hostujícího hráče. Ve 48. minutě se málem zblízka prosadil Kusko. O 2 minuty později měl velkou šanci při střele z otočky Gengel, Vejmelka svůj tým zachránil hbitým rozklekem. Vzápětí na druhé straně domácí obrana zametla puk téměř z prázdné brány. Od 52. minuty hosté zrychlili tempo a donutili domácí hráče faulovat. Přesilovka se jim ale nedařila, navíc jim do brejku ujel agilní Gengel. Necelé 3 minuty před koncem měli hosté velkou šanci a vzápětí se na druhé straně neprosadili ani domácí. Minutu před koncem třetí třetiny ještě obětavě zabránil Volf přihrávce hostí do brejku.

Tomáš Mareš - HC Slovan Ústí nad Labem: Já jsem narozdíl od kolegy maximálně spokojený. Z našeho mužstva včera onemocněli dva obránci, takže jsme naší sestavu opět látali, ale přijel k nám Kurka z Boleslavi. Věděli jsme o síle soupeře, o jeho výsledcích v poslední době, i o jeho postavení v tabulce. Kluci to dneska vyhráli opět svou bojovností. My nemáme takovou hokejovou kvalitu, takže jí musíme nahrazovat tímto způsobem. Kluci to teď plní a my si toho vážíme. Doufáme, že nám to vydrží co nejdéle. Budeme bojovat do konce a když budeme hrát takový hokej, tak tady budou spokojení lidé a i když se do play-off nedostaneme, budeme vědět, že jsme pro to udělali všechno.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Mně se dnešní utkání nehodnotí dobře, protože po tom, co jsme odehráli poslední zápas v Benátkách, jsme vstoupili do tohoto utkání a i přesto, že jsme kluky upozorňovali, že musíme hodně věcí změnit, jsme už první třetinu prospali. Měli jsme horší pohyb a nevyhrávali jsme osobní souboje. Soupeř byl v tomhle lepší a zaslouženě vedl 2:0. Ve druhé třetině jsme se teprve po třetí inkasované brance začali dostávat do zápasu a tím bylo snížení na 3:1 v přesilovce, kterou jsme sehráli velice dobře. Potom se střídaly hluché pasáže s těmi lepšími. Třetí třetinu jsme hráli to, co jsme si představovali, a to v dobrém pohybu i v soubojích. Nevím proč, ale najednou to šlo. Nebyli jsme ale efektivní v koncovce, domácí gólman všechno viděl a všechno pochytal. Jakákoliv akce byla zakončená, on ji viděl a my jsme neměli předbrankový prostor. Takže domácí zaslouženě vyhráli.