ZDR - TRE 2:3 sn - Třebíčští porazili Žďár i podruhé, zdolali jej po nájezdech

T ř e b í č - Pátý přípravný zápas měli na programu hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Zajížděli k němu na led druholigového Žďáru nad Sázavou. Jak trenéři avizovali, nechali odpočívat zkušené hráče první formace, chybělo také několik marodů. Naopak do kádru byli zařazeni na zkoušku příchozí obránce Lukáš Spurný a útočník slovinského původu Rok Macuch, oba z Olomouce. Třebíčští vedli 2:0 a do půli zápasu byli lepším celkem. Pak ale museli až příliš často, dohromady jedenáctkrát, na trestnou, z toho dvakrát čelili přesilovkám pěti proti třem. Ty dokázali domácí využít a po šedesáti minutách byl tak stav utkání 2:2. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech pak uspěli pouze třebíčští Silvester Kusko a Jan Wasserbauer.

, pátek 18.8.2017
ZDR ZDR
2:3sn0:2, 1:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 33. Kovářů (Lojek, Gregar), 47. Juráň (Kolda) – 6. Kratochvíl (Kusko, Ferda), 14. Wasserbauer Jan (Čejka), rozhodující samostatný nájezd Kusko. Rozhodčí: Kopeček, Homola - Kouda, Zídek. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř – Pleva, Lojek, Staněk, Marek, Kolda, Jícha M., Smejkal, Poizl – Kunstmüller, Nagy, Beneš, Kovářů, Krupka, Střecha, Juráň, Gregar, Nečas, Bureš, Jícha L., Pytlík.
SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda – Spurný, Kaláb, Čejka, Hort, Wasserbauer Jiří, Sedláček – Kadlec, Wasserbauer Jan, Horký, Vodný, Heinrich, Kristl, Macuch, Kusko, Paták, Kratochvíl, Mlynář, Ferda, Král.

Třebíč vstoupila do utkání aktivně a vytvořila si tlak, který v 6. minutě zužitkoval Petr Kratochvíl zakončením mezi Řehořovy betony – 0:1. Žďárským hokejistům se postupem času podařilo vyrovnat hru, z několika málo nadějných situací však nedokázali skórovat a soupeř opět trestal. Po střele Václava Čejky od modré zavěsil z dorážky pod horní tyč nikým nehlídaný Jan Wassebauer - 0:2. Poslední minuty první třetiny se pak nesly v poněkud nervózním duchu a na obou stranách bylo vyloučeno hned několik hráčů.

Druhá třetina se odehrávala ve vysokém tempu. Aktivnějším týmem byli domácí, kteří si vypracovali několik nadějných šancí. V 29. minutě ještě Kunstmüller a krátce po něm ani Lukáš Jícha neuspěli, ale ve 33. minutě již při přesilovce 5 na 3 uspěl Ondřej Kovářů, který po nahrávce Lojka zakončil z pravého kruhu nad lapačku hostujícího golmana - 1:2. Plameny ani po snížení neustávaly v aktivní hře a vypracovaly si několik dalších příležitostí ke skórování. Hrozili však i hosté, kteří v 36. minutě mohli skórovat po závaru před Řehořovou brankou. V 37. minutě zahrozil ještě Kunstmüller, ale skóre se ani v tomto případě neměnilo.

Třetí třetinu začali domácí v oslabení, které se jim však podařilo ubránit, přesto si hosté na začátku třetí třetiny vytvořili tlak, které ukončilo až vyloučení jednoho z hostujících hráčů v 44. minutě. První přesilovku se ještě Plamenům využít nepodařilo, v 46. minutě však na trestnou lavici putoval hostující Kusko a domácí Marcel Juráň jeho vyloučení tečí střely do modré potrestal - 2:2. Utkání mělo i nadále vysoké tempo. V 52. minutě putovali v rozmezí 5 sekund na trestnou lavici hned dva hostující hráči, domácím se ale skórovat nepodařilo. Ke konci utkání se šance střídaly na obou stranách, jak se oba týmy snažily přiklonit vítězství na svoji stranu. Žádná z příležitostí však gólem neskončila, a tak následovalo prodloužení.

Přes několik nadějných šancí domácích se diváci branky nedočkali ani v prodloužení a rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich byli nakonec úspěšnější hosté z Třebíče, když ve druhé sérii překonal Řehoře střelou mezi betony Silvester Kusko a ve čtvrté sérii jen napodobil přehozením domácího golmana Jan Wasserbauer. Z domácích exekutorů se v nájezdech žádných neprosadil. Konečné skóre tak znělo 2:3 po samostatných nájezdech pro hosty z Třebíče.

Radovan Biegl - SKLH Žďár nad Sázavou: Viděli jsme velmi dobré přátelské utkání. V první třetině byla Třebíč lepší, my jsme se s nimi snažili hrát nahoru - dolů a hodně jsme ve hře propadali a hosté toho dokázali využít. Od druhé třetiny jsme zvýšili důraz v osobních soubojích a tím jsme eliminovali jejich kombinační hru a ke konci zápasu jsme byli ani ne vyrovnaným, ale spíš lepším týmem a myslím si, že jsme zcela zaslouženě dokázali zápas zremizovat. Paradoxně v prodloužení, kdy Třebíč měla ukázat hokejovost, my jsme měli tři nebo čtyři vyložené šance, které jsme bohužel nedokázali proměnit. V nájezdech jsme se bohužel už nedokázali prosadit. Z naší strany ale šlo o velmi dobré přípravné utkání a všichni hráči si zaslouží pochvalu.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině jsme byli lepší, měli jsme dobrý pohyb a dali jsme i dva góly. Pak se ale soupeř zvedl a přehrával nás. Ale můžeme si za to sami, udělali jsme znovu až příliš mnoho zbytečných a někdy až hloupých faulů. Tohle se opakuje a my to musíme z naší hry rychle odstranit. Zápas nám také ukázal to, co jsme od něj čekali, kteří hráči na ligu mají a kteří budou muset ještě přidat, jinak se s nimi budeme muset rozloučit. Něco se dá natrénovat, ale něco je pak na ledě na samotných hráčích, jak se rozhodnou situace řešit a jak je provedou. Někdy puk zbytečně držíme, jindy ho zbrkle odhazujeme. Od pondělí nám končí vícefázové tréninky, takže hráči se dostanou z únavy a budeme už více pracovat na souhře a také přesilovkách. Ty nám také nejdou, částečně i proto, že nemáme stálé formace, které by přesilovky mohly natrénovat. Nové hráče Spurného a Macucha zatím nechci hodnotit, ještě čekáme příští týden na dva hráče, které budeme zkoušet.