„Bez nich bych nuly neměl,“ chválí spoluhráče Filip Novotný

T ř e b í č – První liga nabrala s blížícím se koncem základní části velice rychlé tempo. I když je známá osmička týmů, které postoupily do play-off, na ledě hráči nic nevypustí a připravují se na vrchol sezony, který nabídne strhující bitvy hrané z obrany a důrazně do těla. Bílé hvězdy po výhře nad Benátkami a vzhledem k ostatním výsledkům 49. kola drží před nejblížšími pronásledovateli čtyřbodový náskok na pátém místě tabulky.

V Třebíči se utkali dva jistí účastníci vyřazovacích bojů, protože na led Bílých hvězd zavítal tým Benátek nad Jizerou. Benátecké hřála před zápasem sedmizápasová vítězná šňůra a také díky této skutečnosti se představí v play-off. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 0:0 a čekalo se, komu se podaří otevřít skóre a vykročit lépe k vítězství. Branky zaznamenali pouze domácí hokejisté, takže si připsali důležitou výrhu. Hodnocení po zápase se ujal brankář Filip Novotný.

„Nebylo to jednoduché. My jsme první třetinu nic moc neodehráli, ale udrželi jsme stav 0:0. Byli jsme hodně vylučovaní,“ zahájil hodnocení kmenový gólman Sparty Praha. „Ustáli jsme to, na konci pak přišlo štěstí, dali jsme jeden gól, a pak už to tam nějak napadalo a vyhráli jsme,“ oddechnul si dvaadvacetiletý hokejista.

Filip Novotný hledá puk kolem hráčů stojících před ním

Zápas s Benátkami měl pro Filipa Novotného číslo devět v dresu Horácké Slavie v probíhající sezoně. Z devíti startů dokázal vychytat čtyřikrát čisté konto a v současnosti natahuje sérii neprůstřelnosti, která čítá úctyhodných 155 minut. Pohled na jeho statistiky budí respekt. V barvách Třebíče má průměr 0,77 inkasované branky na zápas a úspěšnost zásahů činí po zápase s Benátkami 97,11%!

„Je to krásné, ale musím říct, že fakt kluci brání dobře. Bez nich bych nuly neměl,“ pochválil Novotný své spoluhráče. V předchozím kole, kdy se představila Třebíč na ledě Dukly Jihlava, pociťoval mladý brankář nervozitu před zápasem, protože se měl představit jako soupeř klubu, který ho pro hokej vychoval. Situace byla o to těžší, že přijel hájit barvy velkého rivala. „Musím přiznat, že jsem ze začátku byl z toho trochu nervózní a bál jsem se toho. Ale pak říkám – přišla první druhá minuta, já jsem se uklidnil, a pak to šlo,“ přiznal syn Marka Novotného, dlouholetého brankáře týmu z krajského města Vysočiny.

Oslava výhry s fanoušky po zápase

Filip Novotný pomáhá Třebíči se umístit co nejvýš po základní části první ligy. Sám nečekal, že když přijde a bude strážit třebíčskou svatyni, bude tým velice dobře fungovat. „Prostě jsem přišel, pan trenér mi říkal, že musíme udělat 12 bodů a to jsme udělali hned na začátku, takže jsme splnili,“ ulevil si 182 cm vysoký brankář. „Teď se koukám na tabulku a musíme být pátí. Nebo nevím jak trenéři, ale určitě bych šel radši na Brod jak Jihlavu,“ svěřila se upřímně současná gólmanská jednička Horácké Slavie.

Novotný se údajně po zápase v Jihlavě prezentoval v kabině zajímavou svačinkou, což pro redakční mikrofon s úsměvem odmítnul komentovat. „Říkám, že bych nechtěl Jihlavu z důvodu, že jsem Jihlavák. Prostě Jihlavu nechci už z důvodu toho, co se stalo. Může se stát něco znovu, může být nějaké zranění kluků. Myslím si, že by to třeba nedopadlo dobře, tak bude lepší, když budeme hrát s Brodem a bude to klidnější,“ vyslovil Filip Novotný své přání na soupeře pro čtvrtfinále play-off sezony 2013/2014.