Bílé hvězdy na domácím ledě těžily z přesilových her, díky kterým porazily Draky

T ř e b í č - Bílé hvězdy na svém ledě znovu uhájily domácí neporazitelnost. A znovu byl klíčový faktor v efektivitě využití přesilových her. Zatímco Horácká Slavia zužitkovala tři ze čtyř nabídnutých, tak hosté nedokázali využít ani jednu z pěti. Nejprve se při odstřelování branky soupeře dokázal nejlépe zorientovat David Michálek, který pohotově dorazil kotouč do sítě. Ještě do sirény oznamující konec úvodní periody ale bylo srovnáno. Zásluhu nesla pohotová teč Patrika Čermáka. Na konci druhé dvacetiminutovky skóroval po pobídce od Vodného Ladislav Bittner, který si pohrál s kotoučem a přesně zakončil. Tečku za zápasem pak udělal ranou od modré Antonín Bořuta.

5.kolo, pondělí 26.9.2022
3:11:1, 1:0, 1:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 13. D. Michálek (Holec, Poizl), 40. Bittner (Vodný), 45. Bořuta (Vodný, Dočekal) – 18. Čermák (Eliáš, Hrachovský). Rozhodčí: Skopal, Bejček – Zídek, Kleprlík. Vyloučení: 5:4, navíc Žálčík (ŠUM) 10 minut OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 749. Střely na branku: 32:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Hunkes, Doudera, Poizl, Forman, Kovář – Meluzín, Bittner, Dočekal – Holec, Šilhavý, Vodný – Ferda, D. Michálek, Krliš – Mat. Novák, Mat. Svoboda.
Draci Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kadeřávek, Kunst, Hrachovský, Rutar, Dudycha – Žálčík, Bartoš, Jelínek – Vachutka, Kohút, Průžek – Bernat, Šuhaj, Svoboda – Jouza, Čermák, Křemen.

Václav Krliš se jako jeden z prvních snažil ohrozit branku, ale Hamalčík neměl s jeho střelou výraznější potíže. Hosté poté ustáli první vyloučení zápasu. To bylo však jejich poslední ubráněné oslabení. Trest Patrika Kadeřávka už totiž byl potrestán. Ránu Miroslava Holce dokázal brankář Draků pouze vyrazit a kotouč si nejdříve našel David Michálek, který jej obratem poslal do sítě.

Vylučovalo se i z domácích řad, ale Šumperk svou početní výhodu v branku nepřetavil. Krátkou chvíli po jejím skončení už však Draci zvedali ruce nad hlavu, když Patrik Čermák tečoval střelu Filipa Eliáše mimo dosah Pavla Jekela.

Draci měli na začátku druhé dvacetiminutovky několik šancí na zvrat ve skóre, ale Pavel Jekel dnes chytal ve vynikající formě. Stěžejním okamžikem bylo další ubráněné oslabení bílých hvězd. Ty totiž znovu odrazily útok soupeře a následně si samy došly pro faul. Ten potrestal třebíčský kapitán Ladislav Bittner, který byl po přihrávce od Michala Vodného před brankou hostů úplně nehlídaný a měl dost času na to, aby provedl své zakončení.

Pokud bylo cílem Draků rychle v závěrečné třetině základní hrací doby odpovědět na gól do šatny, tak se jim to vůbec nepovedlo. Provinili se totiž proti pravidlům a třebíčská parta dnes již potřetí trestala. Rána Antonína Bořuty si našla od modré čáry cestu až do sítě a Šumperk už na toto navýšení skóre marně hledal odpověď. Draci si totiž vylámali zuby na úchvatném Jekelovi a na efektivitě v přesilových hrách. Všechny body tak zůstaly v zatím nedobyté třebíčské tvrzi.

Autor: Viktor Pavlovec

Lukáš Majer po utkání TRE - SUM 3:1

Kamil Pokorný po utkání TRE - SUM 3:1

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Bylo to pro nás strašně složité utkání. První třetinu jsme měli špatný pohyb, ale díky dvěma přesilovkám jsme měli jakoby víc ze hry. Dali jsme z jedné přesilovky gól, ale už závěr první třetiny ukázal, že nejsme v optimální pohodě, nemáme drajv a následující minuty budou strašně těžké. To se potvrdilo ve druhé třetině, kdy nám dal Pavel Jekel druhou šanci. Pochytal v ní tři stoprocentní šance soupeře, tam, kdyby šel Šumperk do vedení, tak nevím, jestli bychom v dnešním rozpoložení byli schopni zápas otáčet. Naše šance pak vzrostly, když jsme sehráli výborně přesilovku a Láďa Bittner individuálně krásně trefil gól na 2:1. Ve třetí třetině jsme chtěli dobře bránit, věděli jsme, že soupeř po nás půjde. Hrozně jsme si pomohli přesilovkami a dali jsme v jedné z nich i velice důležitý třetí gól z hole Tondy Bořuty. Zápas jsme ale neměli pod kontrolou tak, jak já bych si představoval. V závěru nakonec přišly zbytečné fauly, celý závěr byl zbytečně nervózní. O to víc jsem rád, že jsme zápas zvládli za tři body. Je to pro nás poučení, že musíme hrát ve větším pohybu, být agresivnější, dneska to bylo z naší strany moc profesorské a moc hodné. Hráče bych pochválil za bojovnost v závěru, kdy lehali do střel a umlátili to. Je třeba se podívat pravdě do očí, výsledek hraje v náš prospěch, ale stále je na čem pracovat.

Lukáš Majer – Draci Pars Šumperk: Věděli jsme, že to bude urputný zápas, že to nebude o transion hokeji, což se potvrdilo. Mrzí nás první třetina, protože v tempu jsme byli, ale nebylo tam nasazení, které jsme měli mít. Nicméně po první třetině to bylo 1:1. Myslím, že ve druhé třetině jsme byli o kapičku lepší, měli jsme tutové šance, které jsme neproměnili, neproměnili jsme přesilovou hru. Zápas pak rozhodl gól Bittnera v závěru druhé třetiny, všechno to byly od domácích sehrané věci, o kterých jsme věděli, ale nezkušeností jsme to nepokryli. Domácí pak hráli velmi zkušeně, jsou velmi silní na obou zadních mantinelech... Je na nich vidět, že jsou dlouho pospolu, že si jdou svým konceptem, naopak my zase dáváme tým znovu dohromady. Výsledek je pro nás dobrý, bojovali jsme až do konce, dělali jsme, co jsme mohli. Ale jsme zde od toho, abychom něco vyprodukovali, a to se dnes nepovedlo.