Bílé hvězdy pod vedením kapitána Bittnera skolily Pardubice B!

T ř e b í č - Horácká Slavia doma opět slaví! Třebíčská parta začala zápas překlápět na svoji stranu už v jedenácté minutě, kdy za přispění hostujícího obránce skóroval Ladislav Bittner. Kapitán domácích se činil i v následující periodě, kdy po převzetí přihrávky od Psoty vystřelil jako raketa a svůj únik zakončil parádní ranou do horní poloviny klece. Hostům nebylo nic platné ani snížení po křížné kombinaci Hrušky se střílejícím Tomášem Svobodou. Konečné slovo měl totiž Matěj Psota, který upravil na 3:1. Všechny body tedy zůstaly v KHNP aréně.

45.kolo, sobota 4.2.2023
3:11:0, 1:0, 1:1
PAB PAB
Branky a nahrávky: 11. Bittner (Klímek, Bořuta), 28. Bittner (Psota, Tureček), 53. Psota (Dočekal)– 49. T. Svoboda (J. Hruška). Rozhodčí: Skopal, Cabák – Roischel, Blažek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1086. Střely na branku: 26:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Vodička, Fajmon – Dočekal, Bittner, Psota – Klímek, Malý, Ferda – Pšenička, D. Michálek, I. Sedláček – Michalčuk.
Pardubice B: Klouček – Drtina, Bukač, Kubíček, Hanousek, Hrádek, Nedbal, Oliva – T. Urban, Rákos, O. Rohlík – T. Svoboda, Hruška, Kaplan – Lichtag, Kaut, Pochobradský – P. Machač, M. Rohlík, Rouha.

První větší příležitost měli v páté minutě hosté, když nahazoval kotouč na branku Hrádek. Pokus se těsně pře Jekelem podařilo tečovat Tomáši Kautovi, ale třebíčský strážce svatyně dokázal na rychlou změnu letu kotouče včas zareagovat. Na druhé straně uvolnil Ladislav Bittner připraveného Radima Ferdu, ale ani on skóre utkání neotevřel.

Slovo si nakonec jako první vzala Horácká Slavia, a to konkrétně Ladislav Bittner v početní výhodě. Třebíčský kapitán hledal na druhé straně kluziště svého parťáka z formace, ale jeho přihrávku si pardubičtí sami srazili do vlastní sítě.

Dvě velké příležitosti měl také kanonýr Marin Dočekal, kterého nejprve vychytal klouček ramenem a následně po pobídce o Daniela Klímka odchovanec Horácké Slavie těsně přestřelil.

V prostřední části bylo Dynamo blízko vyrovnání, ale přestože už byl kotouč za zády třebíčského gólmana, tak jej obránce Furch včas odklidil do bezpečí před dorážkami. A úřadovala znovu Třebíč. Matěj Psota viděl ze středního pásma rozjetého Ladislava Bittnera, který práskl do bruslí a svůj samostatný únik zakončil parádním zavěšením do Kloučkovy svatyně.

Dynamo se střelecky probudilo až v devětačtyřicáté minutě, kdy Jan Hruška po nevydařené akci vybojoval kotouč u mantinelu a oslovil nehlídaného Tomáše Svobodu, který se z levého kruhu nemýlil. Přesouvající se Jekel neměl žádnou šanci tuto skvěle do růžku umístěnou ránu chytit.

Drama se ovšem nakonec nekonalo, jelikož při útočném výpadu Dynama myšlenku soupeře skvěle přečetl Martin Dočekal, jež se zmocnil černé pryže a rozjel protiakci. Ve vhodnou chvíli pak uvolnil Matěje Psotu, který upravil na konečných 3:1 pro Horáckou Slavii.

Autor: Viktor Pavlovec

Václav Baďouček - HC Dynamo Pardubice B

Kamil Pokorný - SK Horácká Slavia Třebíč

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Museli jsme řešit problémy se složením kádru, protože nám onemocněli tři útočníci a čtvrtý Michal Vodný je zraněný. Bez čtyř útočníků základní sestavy jsme vsadili všechno na jednu kartu, hráli jsme na tři pětky. Připravený byl ještě David Michalčuk a prostě jsme věřili, že poslední zápas před reprezentační pauzou se kluci vydají a před domácími diváky se popereme o výsledek. Od prvního střídání jsme cítili z mužstva energii, že chce ten zápas zvládnout. První třetina byla jasně v naší režii, dali jsme sice jen jeden gól, ale myslím si, že jsme tam měli víc možností. Tempo a způsob hry se nám ale líbilo. Hosté trochu zazlobili v prvních sedmi – osmi minutách druhé třetiny, ale hru jsme pak srovnali a druhý gól nám hrozně pomohl. Ve třetí třetině jsme zvládli přesilovku tří proti čtyřem, pak ale Tomáš Svoboda, vynikající střelec, dal kontaktní branku. Potom rozhodl náš rychlý protiútok a gól na 3:1. Hráčům dnes děkujeme za obrovskou pracovitost, neskutečnou zodpovědnost a obětavost. Dali do toho srdce a potěšili krásnou sobotní návštěvu. Jsme spokojeni, do pauzy jdeme s výhrou v zádech. V tabulce jsme první, takže máme klid na další práci, ale v první řadě se musíme vyléčit a odpočinout si.

Václav Baďouček – HC Dynamo Pardubice B: Do utkání jsme špatně vstoupili, první třetina byla z naší strany špatná bez důrazu, bez pohybu. Přečkali jsme ji, ale při přesilovce jsme si bohužel dali vlastní gól. Od druhé třetiny jsme přidali, za stavu 1:0 jsme měli šance na to vyrovnat. Bohužel se nám to nepovedlo a domácí z ojedinělého protiútoku dokázali zvýšit na 2:0. Pak to od nás byla marná snaha. Při hře pět na pět teď máme problém dát gól. Dva zápasy jsme v rovnoměrném počtu hráčů na ledě neskórovali. Snížili jsme na 2:1, ale pak přišla chyba ve středním pásmu... Soupeř byl dneska mimořádně efektivní, takže i proto bere tři body. Za stavu 2:0, kdy Třebíč dovede výborně bránit střední pásmo a je v tom výborně zorganizovaná, tam se to pro nás zkomplikovalo. Ale byla to pro domácí opravdu asi první vážnější situace a dokázali ji využít. Tohle dnes zápasy rozhoduje. Každá porážka je pro nás teď komplikace, my potřebujeme body sbírat kdekoli, a dneska to nevyšlo.