Bílé hvězdy předvedly mocný finiš a z přestřelky berou bod!

T ř e b í č - Horácká Slavia má za sebou turbulentní utkání s Kolínem, kde padlo v základní hrací době deset branek a o osudu zápasu musely rozhodnout samostatné nájezdy. Svěřenci Kamila Pokorného do zápasu nevstoupili špatně a po přetahované se soupeřem se šlo do závěrečné periody za vyrovnaného stavu. Tam se Kozlové dostaly do dvoubrankového trháku, ale parta okolo Ladislava Bittnera snížila a těsně před sirénou dokonce vyrovnala. Hosté nakonec uspěli v samostatných nájezdech.

43.kolo, pondělí 30.1.2023
5:6sn1:2, 2:1, 2:2 - 0:0
KOL KOL
Branky a nahrávky: 7. Mat. Svoboda (Mat. Novák), 34. Ferda (Forman, Holec), 36. Dočekal (Bittner), 58. Bittner (Bořuta, Dočekal), 60. Ferda (D. Michálek, Holec) – 17. J. Sklenář (Matějček, Ouřada), 18. Čáp (Z. Král), 38. Ouřada (Matějček), 45. Ouřada (Síla, Matějček), 52. Z. Král (J. Sklenář), rozhodující samostatný nájezd Ouřada. Rozhodčí: Zubzanda, Čáp – Zídek, Maňák. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 809. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:5, 5:5, 5:6.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (52. Mičán) – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Holec – I. Sedláček, Malý, Pšenička – Mat. Novák, Šilhavý, Mat. Svoboda.
HC Kolínští Kozlové: Soukup – Piegl, Čáp, Aubrecht, Naar, Cibák, Zajíc, T. Jelínek – J. Sklenář, Morong, Z. Král – D. Šedivý, Korkiakoski, Kadlec – Síla, Matějček, Ouřada – Hora, Lang.

Vše začalo už v sedmé minutě, kdy se k dorážce střely Matěje Nováka dostal Matyáš Svoboda který kotouč z předbrankového prostoru uklidil za Soukupova záda. Na druhé straně ovšem obdržel od Štěpána Matějčeka svižný pas přes šířku kluziště Jakub Sklenář, který trefil poloodkrytou branku. Následně Kozlové otočili vývoj zápasu. Druhou branku Kolína měl totiž na svědomí Zdeněk Čáp, jehož trefa určovala stav po první periodě.

Bílé hvězdy se na svého soka dotáhly ve druhé třetině, kdy Lukáš Forman parádně uvolnil Radima Ferdu, který napoprvé neuspěl, ale následně si opět našel černý nesmysl a srovnal krok zápasu. A zanedlouho domácí opět úřadovali. Kolínská obrana nechala pootevřená vrátka, čehož využil kapitán Ladislav Bittner. Ten našel rozjetého Martina Dočekala, který pláchl do útočného pásma a laserově přesnou ranou otočil ráz zápasu. Kozlové však přispěchali s odpovědí. Po vyhraném vhazování Jekel vyrazil střelu hostů jen před sebe a po následném objetí branky vznikla velká skrumáž, z čehož těžil Kryštof Ouřada. Bylo tedy znovu vyrovnáno.

Kryštof Ouřada se prosadil i v závěrečné periodě, kdy po neúspěšné střele z kruhu pokus opětoval a našel mezírku mezi Jekelovými betony. Kolín byl na tom ještě lépe o pár chvil později, když Zdeněk Král přebral na hranici kruhu přihrávku a upravil na 3:5. V tuto chvíli Třebíč sáhla ke změně v brankovišti. Pak však přišlo vyloučení hostů a přesilovou hru trenérský štáb ještě více vylepšil odvoláním strážce svatyně. Vše se vyplatilo. Ránu Antonína Bořuty tečoval Ladislav Bittner a domácí byli v kontaktu. Devět sekund před sirénou pak David Michálek vybídl nehlídaného Radima Ferdu, který byl na spodní hranici kruhu a k obrovské radosti fanoušků svou příležitostí nepohrdl.

Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde se podařilo zkompletovat hattrick Kryštofu Ouřadovi.

Autor: Viktor Pavlovec

Petr Martínek po utkání TRE - KOL 5:6sn

Kamil Pokorný po utkání TRE - KOL 5:6sn

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme dneska byli špatně nastavení. Se soupeřem jsme hráli už po čtvrté v této sezóně, sledovali jsme ho, máme videa, víme, v čem je Kolín silný. Že nemá problém vstřelit branku, že hraje rychle dopředu... Hráčům jsme to ukazovali, ale soupeř měl dneska v první třetině lepší pohyb. O půlce druhé třetiny se ani nemá cenu bavit, tam jsme mohli prohrávat daleko víc. Pak přišel moment, kdy to vypadalo, po těch dvou rychlých gólech, že jsme zpátky v zápase. Otočka ve skóre, pak zbytečná chyba po standardní situaci na 3:3. Ve třetí třetině už to od nás nebylo tak pomalé, ale soupeř šel do dvoubrankového vedení. Umí ty situace proměnit a dneska to trefil. Z naší strany tam byla touha o body zabojovat, vrátit se do zápasu. V závěru přišla přesilovka a power-play, dali jsme gól jak v přesilovce, tak v power–play, což se moc často nestává. V prodloužení jsme hráli čtyři na tři a měli jsme tam dvě úplně vyložené šance, Láďa Bittner dokonce trefil tyčku. Ale to už bychom asi dnes chtěli opravdu moc. Nájezdy se nám vůbec nepovedly, soupeř na ně má kvalitní a zkušené kluky. Ale bereme bod. Když v osmapadesáté minutě prohráváte 3:5, musíte se spokojit třeba i s bodem. K výkonu nás dnes přinutil soupeř, který výborně bruslil, byl hrozně rychlý, nedal nám metr ledu a my jsme pod tlakem dělali chyby. Proto si Kolín dva body zasloužil a my mu gratulujeme.

Petr Martínek – SC Marimex Kolín: Věděli jsme, že jedeme na led lídra tabulky, a dobře jsme se na to připravili. S Třebíčí jsme hráli už tři zápasy, z toho jsme dvakrát vyhráli doma a tady jsme na podzim prohráli až v závěru. Takže jsme věděli, že s Třebíčí se dá hrát, i když doma je skoro neporazitelná. Odehráli jsme výborné utkání. Bohužel jsme v něm měli dvě hluché pasáže a to kolem poloviny druhé třetiny, kdy jsme inkasovali dvě branky, byla to dvanáctá třináctá minuta. No a samozřejmě v závěru, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku. Nahrálo jim i to, že měli přesilovku, o kterých víme, že je mají výborné a Láďa Bittner v ní puk perfektně ztečoval. Pak přišlo i vyrovnání devět vteřin před koncem. Řeknu to takhle. Jsme zklamaný, že máme jen jeden bod, ale šťastní, že máme dva. Předvedli jsme velmi dobrý výkon a hráčům musím poděkovat. Kdyby nám někdo řekl před zápasem, že odsud povezeme dva body, byli bychom vděční a jsme za to rádi. Dělali jsme si nějaké rozbory, videa a věděli jsme, jak domácí hrají. Věděli jsme, že když budeme dobře plnit defenzivní povinnosti, tak se nám naskytnou i brejky, což se potvrdilo. Nabádali jsme hráče, aby se ještě víc tlačili do koncovky. Výsledek 6:5 je pro diváky určitě zajímavý, pro nás trenéry už méně, trošku taková národní házená... Ale hokej se hraje pro diváky, tak doufám, že se bavili. Rozhodčí dnes připustili trošku volnější metr a hráči toho nezneužili. Tímto za to děkuji i domácím. Rozhodčí to pustili trošku oboustranně a myslím, že se hrál parádní hokej, a tak by to asi mělo být.