Bílé hvězdy znovu úřadovaly v závěru základní hrací doby a díky dvěma úspěšným exekutorům opět zvítězily

T ř e b í č - Bílé hvězdy znovu ukázaly svou týmovou sílu a v závěru dokázaly srovnat krok se soupeřem. Horácká Slavia díky trefám Lukáše Nedvídka a Davida Michálka vedla po první periodě 2:1, ale soupeř dokázal zápas otočit na 2:3 a tento stav vydržel až do samotného závěru základní hrací doby. Vyrovnat se podařilo až devětapadesáté minutě, kdy skóroval důrazný Ladislav Bitter, který poslal zápas do prodloužení. Nakonec vše dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl Lukáš Forma. Pavel Jekel navíc vychytal všechny exekutory soupeře a o finálním rozdělení bodů bylo rozhodnuto.

23.kolo, středa 24.11.2021
4:3sn2:1, 0:1, 1:1 - 0:0
SUM SUM
Branky a nahrávky: 5. Nedvídek (Poizl), 20. D. Michálek (Vodný), 59. L. Bittner (Střondala, Dočekal), rozhodující samostatný nájezd L. Forman – 17. Vildumetz (Kratochvíl, Kindl), 37. Kohút (Spratek, A. Furch), 55. Kohút (Březák, Spratek). Rozhodčí: Bejček, Jechoutek – Polák, Štofa. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 761. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 4:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Hunkes, Mlčák, M. Furch, L. Forman, Tureček, Poizl, Zukal – Střondala, L. Bittner, Dočekal – Šťovíček, Nedvídek, Krliš – Gajarský, Vodný, D. Sklenář – Ferda, D. Michálek, Křehlík.
Draci Šumperk: Mokry – Pěnčík, Drtil, Březák, Gewiese, Hrachovský, Dajčar – Žálčík, D. Kindl, Vildumetz – P. Kratochvíl, Macuh, Vachutka – Kohút, Spratek, A. Furch – Scheuter, L. Rutar, Antoníček – J. Horký.

Chance liga letí zběsile dál jako čerstvý listopadový vítr, který dostává z korun stromů poslední zbytky listí. Tentokrát se na třebíčském ledě představil Šumperk a diváci viděli snad všechno, co má pořádná hokejová řežba mít.

Úvodní minuty se nesly ve znamení přátelského oťukávání, svou navštívenku brankáři Šumperka poslal Ferda, na druhé straně otestoval pozornost Pavla Jekela Žalčík. Oba týmy přitom předváděly kvalitní, mnohdy i oku lahodící kombinace. Inu… Dietní pokrm to opravdu nebyl. Na první gól nemuseli diváci dlouho čekat, v čase 02:55 odešel zahřát trestnou lavici šumperský Tomáš Drtil, přičemž jeho faul přišel Draky draho. Roli číšníka, který vám po bohatém menu nemilosrdně vystaví účet, na sebe tentokrát vzal Lukáš Nedvídek. Zkušený útočník si nabruslil na levý kruh, odkud vyslal nechytatelnou jedovku přímo do šibenice brány Draků. Ještě zintenzivnit nadšení třebíčských fanoušků mohl Michálek, ale člen čtvrté útočné formace se tentokrát zastřeloval. O chvíli později však udeřilo na druhé straně, početní výhodu Šumperka zužitkoval Tomáš Vildumetz, který prokázal největší důraz na brankovišti. Radost však Drakům dlouho nevydržela, objektivně řečeno měla pouze jepičí život. V řeči čísel jen dvě minuty a deset vteřin. V čase 19:10 se totiž šikovnou tečí prosadil David Michálek, který si tentokrát už gólovou radost vychutnal do sytosti a vrátil na tváře všech přítomných i nepřítomných bílých hvězd úsměvy.

Do druhého dějství tedy nastupovaly oba celky za stavu 2:1 Ještě více naklonit misky vah na stranu Třebíče mohl Tureček, ale čahoun v defenzivních řadách Horácké Slavie na brankáře Mokryho nevyzrál. O pár minut později nevyklíčila pověstná pšenka ani Střondalovi. Hbitý útočník rozkmital své rychlé nohy, dostal se do samostatného úniku, ale v něm přestřelil. Poté vyslal pumelici od modré čáry rutinér Hunkes, nicméně síť za brankářem hostí zůstala i v tento okamžik němá. A tak Draci znovu zvedli hlavu. Slovenský legionář v jejich službách Dávid Kohút dostal milimetrově přesný pas na kruh pro vhazování, z něhož vyslal nechytatelný projektil. 2:2. To byl také stav, kterým druhá dvacetiminutovka skončila.

Ta třetí přinesla opatrný průběh, oběma celkům bylo totiž jasné, že každá chyba už může rozhodnout zápas. Přesto měla mírnou převahu na svých holích Třebíč, avšak brankář Mokry se v kooperaci s hráči před sebou činil. Nevyzrál na něj Dočekal ani Vodný, který po své velké šanci jen nevěřícně obrátil oči v sloup. Hosté spoléhali na rychlé kontry a jeden takový jim vyšel pět minut před koncem základní hrací doby, jeho úspěšným zakončovatelem byl opět Dávid Kohút. V závěrečných minutách proto Horáci vystupňovali svůj tlak. Výsledek? Vyloučení Petra Gewieseho, který hasil už už plápolající požár v obranném pásmu Šumperka sekáním. To se ukázalo být klíčovým momentem, protože druhou minutu této přesilové hry odehrály bílé hvězdy v početní převaze šesti proti čtyřem, neboť Pavel Jekel odjel po výzvě realizačního týmu na střídačku. Nebylo nač čekat, Horáci vsadili vše na jednu kartu. A to, jak tahle znásobená přesilovka nakonec dopadla, máme ještě všichni v živé paměti. Po vyhraném buly a ráně od modré čáry dotlačil puk za bezmocného brankáře Draků kapitán Horácké Slavie Ladislav Bittner , čímž srovnal na 3:3 a poslal svůj tým do boje o druhý bonusový bod.

Následné prodloužení rozuzlení nepřineslo, takže se o slovo přihlásily divácky atraktivní samostatné nájezdy. V nich měli přesnou mušku dva hráči a oba na sobě měli červený dres. Trefy Lukáše Formana a Ladislava Bittnera znamenaly, že druhý bod zůstal v Třebíči. A co dál? Horáci mají o víkendu volno, další zápas je čeká ve středu 1. prosince, kdy Třebíč uvidí třaskavé derby o Vysočinu.

Autor reportáže Pavel Mandát

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Hráči se snažili plnit to, co jsme si řekli, ale bohužel to bylo bez pohybu. Přesto jsme paradoxně první třetinu vyhráli 2:1. O přestávce jsme hráčům říkali, že tohle není náš výkon, že pohybově na tom jsme špatně, že jsme pozdě v soubojích. Upozorňovali jsme na velkou kvalitu soupeře v útoku. Dobře jsme začali druhou třetinu, kde jsme měli gólově odskočit, byly tam šance na gól na 3:1. Soupeř srovnal po našem nedůrazu v útočném pásmu na 2:2. Nejlepší z naší strany byla třetí třetina, Šumperk se trošku víc zatáhl a už nebyl tak aktivní, jako v prvních dvou třetinách. Bohužel se nám nepodařilo dát gól, pak jsme hráče upozorňovali, že soupeř čeká na nějakou brejkovou situaci. Jednou nám pak rychle otočil hru a šel do vedení. Jsem rád, že mužstvo ukázalo takový charakter a dokázalo zápas v posledních vteřinách urvat na bod. V prodloužení jsme byli lepší, měli jsme už tam možnosti zápas rozhodnout. Tam jsme to ještě nezvládli, ale povedlo se to v nájezdech, kdy Pavel Jekel vychytal všechny zkušené hráče Šumperka. Máme dva body a na rovinu říkám, že dneska z toho asi víc vymáčknout nešlo díky tomu, jakým způsobem jsme se dnes pohybovali a nebyli jsme úplně v top formě.

Martin Janeček – Draci Pars Šumperk: Musím říct, že jsme dnes hráli velice dobře a na hráče jsme pyšní, šli jsme si dnes za ziskem bodů. Že z toho byl jen jeden, nás strašně mrzí, protože si myslím, že jsme si zasloužili vedení udržet. Podíváme se na video, mě už to štve... Vím, že rozhodčí to mají těžké, že nemůžou vidět záznamy, nicméně jasně bylo vidět, že puk vůbec nebyl v brance... My už jsme letos dostali potřetí gól, který byl po čase nebo nebyl v bráně. O to víc nás mrzí, že to byl ten rozhodující, který poslal zápas do prodloužení. Ale domácí si šli za svým, šli do tlaku... Takový je hokej, někdy nespravedlivý. I když v naší hře byly chyby, hráli jsme dobrý hokej, ukázněný a disciplinovaný. Inspirovali jsme se Havířovem, který tady získal body, to máme samozřejmě zmapované. Hlavně jsme ale chtěli hrát naši hru, držet se našeho konceptu, někdy to vychází, někdy ne... Je to spíš o tom, jak se hráčům podaří v zápase ten koncept držet. Dnes se to povedlo a hráli jsme velice dobře.