Bojovný výkon nestačil, Třebíči po porážce 2:4 končí sezona

Do rozhodujícího zápasu předkola play off vstoupila lépe hostující Slavia, když se v první periodě prosadil Michal Poletín. Také ve druhém dějství byli efektivnější sešívání, kteří se trefili hned třikrát, jiskřičku naděje vykřesal na straně bílých hvězd svou trefou kapitán Lukáš Nedvídek. Nestačilo to. Slávisté si svůj náskok už totiž dokázali pohlídat. Branka Petra Beránka na 2:4 ze 60. minuty už měla jen korigující charakter. Horákům tedy končí letošní turbulentní sezona, nutno říct, že se z svoje výkony stydět nemusí. Právě naopak.

, středa 17.3.2021
2:40:1, 1:3, 1:0
SLA SLA
Branky a nahrávky: 35. Nedvídek (Nedbal, Michálek), 60. Beránek (Krliš, Křehlík) – 9. Poletín (Kuťák), 32. Šteiner (D. Krejčí, J. Doležal), 34. Vampola (Sedlák), 37. J. Novák (Vampola, Kružík). Rozhodčí: Wagner, Barek – Maštalíř, Bohuněk. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: Hráno bez diváků. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 2:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Chalupa, Nedbal, Tejnor, Zukal, Vodička, Furch – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Nedvídek, P. Beránek – Křehlík, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Malý, Oščádal – Vedral.
HC Slavia Praha: Michajlov – T. Duda, Sedlák, Jeřábek, J. Říha, D. Krejčí, J. Novák, Veber – Kafka, Vampola, Kuťák – Pšenička, Bednář, Šmerha – Vlček, Poletín, Kružík – M. Ondráček, Šteiner, J. Doležal.

Vinou zranění nemohla do rozhodujícího zápasu naskočit třebíčská pětadevadesátka Martin Šťovíček, který se tak přidal na tribunu ke svým zraněným parťákům.

Utkání mělo spád, hrálo se tvrdě, více ze hry měla do poloviny třetiny pražská Slavia, která mírnou převahu přetavila ve vedoucí branku. V 9. minutě dostal až příliš prostoru mezi kruhy Michal Poletín a rychlou střelou překonal poprvé Pavla Jekela.

Zdálo se že právě obdržená branka shodila z domácích borců nervozitu, neboť jsme až za polovinou třetiny registrovali první vážnější šance také před brankou sešívaných. V dobrých střeleckých pozicích se ocitli Psota, Bittner i Ferda, ale vyrovnání z toho nebylo.

Necelé tři minuty před první sirénou ještě kapitán Nedvídek využil Vampolovo zaváhání a snažil se kotouč procpat přes beton brankáře Michajlova u levé tyčky, to se domácí devítce nepovedlo.

Ve druhé třetině měla Třebíč opticky navrch. Chybělo tomu snad častější zakončení. Zhruba v polovině zápasu po Krejčího střele pomohla Jekelovi tyčka. Ve 32. minutě už se však Slávisté rafovali ze druhé branky. Pražané svého soupeře zamkli, ke kotouči se dostal David Šteiner a střelou z levého kruhu zvýšil vedení svého týmu.

A s Horáckou Slavii to vypadalo ještě hůř, pár chvil od inkasované branky přišlo ještě oslabení. V něm se, pomocí nešťastné teči, trefil Petr Vampola. Ten chtěl spíše nahrávat k druhé tyči, nicméně kotouč se odrazem od obránce objevil za brankovou čárou.

Třebíč se krátce nadechla ve 35. minutě, kdy využila přesilovou hru. Nutno říci, že až vzácný moment, neboť přesilovky dnes Horákům nešly. Chyběly střely a bylo znát, že klíčové postavy početních výhod sedí pouze na tribuně. Nicméně, k té vstřelené brance. Lukáš Nedvídek hledal křížnou přihrávkou Matěje Psotu, k tomu se ale kotouč nedostal, neboť po teči jednoho z hostujících hráčů si to namířil rovnou do branky.

Ve 36. minutě byla Třebíč opět strašně daleko vyrovnání. Sudí hodně přísně vyloučil Michálka a v následné přesilové hře se od modré, tvrdou střelou, prosadil Jan Novák.

Závěrečná třetina byla ve znamení toho, jak Třebíč hrozně chtěla, ale už to prostě hrozně nešlo. Třicet jedna vteřin před koncem, v přesilové hře, zesílené o power play, se prosadil Petr Beránek, který tak vstřelil poslední branku Horácké Slavie v prapodivné sezoně 2020/2021.

Soupeři se sluší pogratulovat. Viděli jsme velice vyrovnanou bitvu, která měla několik klíčových faktorů, které nakonec rozhodly o tom, kdo je vítěz a kdo poražený. Hokejistům Horácké Slavie se patří poděkovat za celou sezonu, která nebyla vůbec jednoduchá. Přejeme všem hlavně zdraví a příští ročník snad již s diváky v hledišti. Protože hokej bez diváků je jako pivo bez pěny.

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Dnešní zápas se mi hodnotí těžko. Myslím, že v první třetině na nás trošku dolehla ta tíha toho zápasu, byli jsme trošku nervózní a na naší hře to bylo vidět. O přestávce jsme klukům řekli, aby si věřili a nebáli se hrát. Aby hráli to, co nás zdobilo. Myslím, že prvních deset minut druhé třetiny jsme byli lepší, měli jsme tam útoky na srovnání, ale pak Slavia prakticky z prvního pobytu v našem pásmu dala na 2:0. Pak dali z přesilovky na 3:0, my jsme se do zápasu ještě dostali gólem na 1:3, ale čtvrtý gól byl zlomový. Na hokejkách nám poté chyběla lehkost, byla znát nervozita. Každopádně ze série odcházíme se vztyčenou hlavou, kluci odvedli parádní práci. Jsem pyšný, že jsem je mohl vést. Projevila se zranění, Stehla nebo Voďas jsou pro nás klíčoví hráči. Vyrovnanost a šířka kádru prostě byla na druhé straně.

Miloš Říha mladší - HC Slavia Praha: Byla to samozřejmě extrémně těžká série. Domácí Třebíč hrála na krev a hodně nás potrápila. Pro celý průběh série byl hodně důležitý první zápas, který jsme tady v Třebíči ztratili vlastní nedisciplinovaností. Dobře chytal domácí brankář, Třebíč v podstatě nemusela nic měnit, její styl hry jí fungoval. My hráli pořád do plných, bylo to nepříjemné. V domácích zápasech jsme taktiku trochu změnili, víc se tlačili do brankoviště a do odražených kotoučů. Dali jsme z toho nějaké góly, což nám hodně pomohlo. Čtvrtý a pátý zápas se nám pak podařil, myslím, že jsme postoupili zaslouženě, byť Třebíč hrála výborně.