Brož versus Brož, syn proti otci, i to byl příběh zápasu Třebíč – Ústí

Ohlasy po utkání
T ř e b í č - Hned několik hráčů na obou stranách sobotního duelu má zkušenost s dresem soupeře. Jen jeden se ale zapsal do tabulky střelců, navíc to byl jeho vůbec první první gól sezóny a ještě k tomu vítězný. Řeč je o Vladimíru Brožovi, jenž před sezónou přišel do Třebíče sbírat zkušenosti s mužským hokejem. Souboj prvního s posledním byl pro něj o to pikantnější, že jako masér působí u týmu Slovanu jeho táta.

Utkání Horácké Slavie se Ústeckými Lvy nabídlo hned několik zajímavých příběhů. V třebíčské brance se loni objevoval a miláčkem publika byl Pavel Francouz, v útočných řadách Horáků zase loni řádil Lukáš Nahodil. Oba teď oblékají dres Slovanu.
A teď ke hráčům, kteří oblékají dres Třebíče. Na severu Čech se v letní přípravě a přípravných zápasech objevoval třebíčský odchovanec, ale kmenový hráč Ústí Marek Laš a první ligu za Třebíč hraje Vladimír Brož, jednadvacetiletý mladík, který sice loni odehrál 29 zápasů za Litoměřice, teď ale pravidelně nastupuje v Třebíči, kde nevynechal zatím jediné utkání.

A právě jeho příběh je z jmenovaných hráčů nejsilnější. Na střídačce Lvů totiž jako masér pracuje jeho otec. Toho si hokejoví fanoušci mohou pamatovat ze strkanice mezi Ústím a Mladou Boleslaví, kde sehrál docela výraznou roli a která se strhla v barážovém utkání o extraligu mezi střídačkami boleslavského stadionu.

“Zápas s Chomutovem byl trošku jiný v tom, že jsme hráli venku, byli jsme takoví vyplašení, ale první třetinu jsme tam zvládli a zatlačili jsme je. Bohužel jsme pak přestali hrát a Chomutov srovnal. Kdybychom pokračovali jako v první třetině, asi bychom ten zápas dotáhli do vítězného konce,“ vrací se mladý obránce ještě k utkání na ledě Chomutova, v němž třebíčští bojovníci urvali cenný bod.

Vladimír Brož přijímá po utkání gratulaci od svého otce, maséra Slovanu

“Co se týče dnešního zápasu, bylo to zase dost vyhrocené a vypadá to, že na ty papírově silnější soupeře umíme. Nevím čím to je, ale víc se nám na ně daří a dnešek to potvrdil,“ raduje se ze dvou bodů 190 centimetrů vysoký bek.

Jak už je uvedeno v titulku, zápasem se jako červená nit vinul pomyslný souboj syna proti otci. Spokojenější a šťastnější mohl být po konci utkání syn Vladimír, který v 64. minutě rozhodl o vítězství Třebíče po skvělé přihrávce od Viléma Buriana.

On je taky spokojený, ale nemůže to dát tolik znát,“ spokojeně se usmívá Brož mladší. “Já jsem určitě spokojený moc, pro mě to bylo výborné. Na zápas jsem se těšil a ten gól, to už byla taková třešinka na dortu,“ pochvaluje si střelec rozhodující branky, který si vítězný puk po utkání schoval.

“Jo, doma mám takový puky, co pro mě něco znamenají, takže tenhle k nim přidám. Slíbil jsem ho i pár známým, ale asi zůstane u mě,“ nemíní se Vladimír s vítězným pukem ze zápasu Třebíč Ústí jen tak rozloučit.

Je nad slunce jasnější, že před takovýmto utkáním muselo proběhnout nějaké hecování, nějaké smsky, telefonáty… A určitě proběhnou i po něm.
“Jo, tak určitě, volali jsme si den i dva dny před zápasem. Já jsem se ptal, jaká tam je nálada, táta se ptal, jak na tom jsme tady. On to nemůže dát tolik znát, ale říkal, že mi fandí a abych dal góla a nakonec se i tohle splnilo,“ lišácky se usmívá šťastný střelec ze 64. minuty zápasu.

Ačkoli po zápase panovala v domácím táboře radost, před třetí částí nikomu do smíchu moc nebylo. Domácí sice vedli o dvě branky, ale ta druhá hosty před třetí periodou hodně motivovala. Padla totiž pravděpodobně už po uplynutí řádné hrací doby druhé třetiny. Nicméně rozhodčí ji uznal a hosty tím hodně naštval. Tolik, že to nevydržely dveře od kabiny hostů.

“Pro nás byl těžký celý zápas, nejen ta třetí třetina. Dali jsme dva góly, oni začali být nervózní, kór po tom gólu, který padnul na konci druhé třetiny. Pak byli nervóznější ještě víc. Nevím, co proběhlo v jejich kabině, ale asi si tam něco řekli a začali hrát úplně jiný hokej. Dokázali srovnat, ale my jsme hráli pořád naši hru a to se nám vyplatilo, dotáhli jsme to do vítězného konce. Měli jsme dnes i štěstí a výborně zachytal Šimon Hrubec. Myslím, že super výkon dnes předvedli všichni kluci. Se dvěma body můžeme být opravdu spokojeni. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, brali bychom to všemi deseti,“ oddechl si hráč, který v Třebíči nosí na dresu číslo 22 a od začátku sezóny působí v obranné dvojici se Stanislavem Dietzem.

Ve středu 19. října začíná druhá čtvrtina soutěže. Třebíčští ji zahájí na domácím ledě utkání s Mostem, na jehož ledě v prvním kole prohráli v prodloužení 1:0. Bude určitě zajímavé sledovat, jak si Horáci povedou teď, kdy už všechny soupeře poznali a ví, kdo jakým způsobem hraje. Mladý tým trenérů Kamila Pokorného a Radka Nováka by rád navázal na poslední úspěšná vystoupení a odpoutal se ze dna prvoligové tabulky, které mu vůbec nesluší.

“Těžko říct, teď už ty soupeře trošku známe, ale každý zápas je jiný a my se na ně musíme připravit stejně, jako jsme se připravili na dnešní utkání. Musíme do toho zase jít s maximálním nasazením. Jedinou výhodou bude, že ty týmy už známe, musíme využívat jejich chyb. Snad jsme se už taky poučili z minulých zápasů. Musíme jich teď co nejvíc vyhrát doma, využít domácí prostředí - dopředu nás určitě poženou taky fanoušci. Je důležité, abychom využívali všechny šance, které si vytvoříme,“ přeje si Vladimír Brož lepší průběh druhé čtvrtiny soutěže, v níž se Horácká Slavia představí na domácím ledě sedmkrát, včetně ostře sledovaného derby s Jihlavou 29. října.

Klíčový byl třetí zápas, říká Štebih o čtvrtfinále. Co mistrovství světa nebo dovolená?

20.03.2024

Věděli jsme, že nám soupeř nedá vydechnout. Hráli jsme trpělivě, říká Ondřej Baláž