Čtvrťáci zahájili rok 2015 na turnaji v Kolíně 2. místem, Jakub Hájek nejlepším útočníkem

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Mladé naděje ročníku 2005 se dne 2. ledna 2015 zúčastnily turnaje v Kolíně. Na turnaji se představilo celkem pět týmů, kromě domácích a našich Bílých hvězd týmy Slavie Praha, Mladé Boleslavi a Chotěboře. Hrálo se na celé hřiště systémem každý s každým 3 x 15 minut hrubého času. Při prohřešku proti pravidlům byl příslušný tým potrestán samostatným nájezdem. Netradiční byl systém bodování, který domácí zvolili: za vyhranou třetinu 1 bod, za výhru v zápase 2 body, za remízu 1 bod, za prohru 0 bodů. Hráči HST v turnaji porazili Chotěboř, remizovali se Slavií Praha a Mladou Boleslaví a podlehli jen domácímu týmu. Výsledkem bylo výborné druhé místo. Jakub Hájek byl pořadateli vyhlášen nejlepším útočníkem turnaje.

NĚKOLIK FOTOGRAFIÍ Z TURNAJE NAJDETE ZDE

Turnaje se zúčastnili následující hráči:

Jan Trvaj, Filip Mašek - Adam Topol, Vojtěch Březka, František Bláha, Jakub Hájek, Denis Zamazal, Erik Zamazal, Jakub Šoltés, Pavel Čermák, David Křivan, Lukáš Svoboda, Jan Strnad, David Dvořák, Tadeáš Bláha, Daniel Dočekal, Samuel Budín. Trenéři: Miloslav Topol, Libor Mašek. Vedoucí družstva: Pavel Trvaj.

Průběh zápasů:

HST "2005" - HC Chotěboř 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Branky:
Zamazal D., Bláha, Budín.

Komentář: V prvních dvou třetinách jsme si vytvořili tříbrankový náskok, soupeř snížil v úvodní pasáži poslední části ze samostatného nájezdu. V závěru snížil na rozdíl jedné branky, ale naši hráči výsledek pohlídali a získaly čtyři body.

HST "2005" - HC Slavia Praha 4:4 (0:2, 2:2, 2:0)
Branky:
Hájek 2, Dočekal, Budín.

Komentář: Do zápasu vstoupil lépe soupeř z hlavního města. Postupně vedl 2:0, 3:1 a 4:2. Do poslední části vstoupily naše Bílé hvězdy s cílem zápas vyrovnat a dvěma slepenými góly Hájka se jim to také podařilo a získaly dva body.

HST "2005" - SC Kolín 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Branky:
Dočekal (sam. nájezd), Hájek.

Komentář: V prvních dvou třetinách se hrál vyrovnaný zápas. V poslední části se soupeř prosadil a zaslouženě zvítězil. Naše naděje zůstali v tomto zápase bez bodu.

HST "2005" - BK Mladá Boleslav 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)
Branka:
Topol.

Komentář: Poslední zápas byl velmi vyrovnaný. Po bezbrankové první třetině se ve druhé prosadili hráči z města automobilů, když proměnili samostatný nájezd. V poslední části vyrovnal šest minut před koncem Topol a výsledkem byly dva body, které v konečné tabulce stačily na druhé místo.

Svými výkony pořadatele zaujal Jakub Hájek, kterého pořadatelé zvolili nejlepším útočníkem turnaje.