Dělba bodů je zasloužená, pak už to byla loterie, myslí si Jakub Kania

T ř e b í č - Do Písku jeli Třebíčští s předsevzetím bodovat. To se jim nakonec povedlo, i když při pohledu do tabulky by zisk více než jednoho bodu byl lepší a hlavně by Horákům zaručoval alespoň malý odstup v tabulce. Vzhledem k průběhu utkání a obrazu hry je však zisk jednoho bodu spravedlivý. Ten zařídil v přesilové hře dorážkou do odkryté brány obránce Jakub Kania.

Písečtí využili reprezentační přestávky a napumpovali sestavu několika jmény z extraligy, v brance se pak objevil Sparťan Martin Falter, který vychytal například vítězství Pražanů proti Pardubicím (4:1), Kometě (3:0), nebo Vítkovicím (6:3).

Jakub Kania

“První dvě třetiny byly z našeho pohledu hodně špatné, nějak nám nešly nohy. Až ta třetí třetina byla vyrovnanou partií. Podařilo se nám dát gól, zase jsme měli těch vyložených šancí dost, ale nepodařilo se nám je proměnit. Prodloužení a nájezdy to už je loterie,“ říká k průběhu utkání šikovný dvacetiletý bek, který v Třebíči kroutí už svoji třetí prvoligovou sezónu.

Hráči Písku byli v prvních dvou třetinách aktivnějším a lepším mužstvem, jak už uznal i Jakub Kania, až třetí část zápasu byla po změnách v sestavě Třebíče vyrovnaná.

“Domácí hodně bruslili a napadali ve dvou, dobře zavírali mantinely a hráli aktivněji, než my. Naštěstí nás podržel Šimon Hrubec, takže jsme tu první i druhou třetinu ustáli,“ připomněl Jakub Kania opět skvělý výkon třebíčského gólmana Šimona Hrubce, který se v zápase rozhodně nenudil. Vždyť podle zápisu pochytal 53 píseckých střel, plus dva samostatné nájezdy. A to je opravdu pořádná porce.

Zápas byl důležitý vzhledem k tabulce. Třebíčští mohli svému soupeři odskočit na rozdíl čtyř bodů. Místo toho se tabulka ještě více vyrovnala a obě sobotní soupeři jsou na tom, pokud se bodů týká, naprosto stejně.

“Je to určitě škoda, ale je potřeba říct, že po jednom bodu na každé straně se dnes rozdalo zaslouženě, pak už to byla loterie,“ myslí si autor jediné a vyrovnávací třebíčské trefy ze hry, kterou zařídil dorážkou Havlovy střely.

“Puk se dostal na modrou, David Rangl už mohl střílet, nahrával na Lukáše Havla, který to nahodil na bránu a puk se odrazil ke mně. Já už jsem to dával do odkryté brány,“ popisuje Jakub Kania vyrovnávací branku, která rozradostnila necelou dvacítku hostujících fanoušků, kteří vážili cestu do Písku a po celé utkání o sobě dávali hlasitě vědět.

Dalším soupeřem Horáků budou ve středu od 16. listopadu od 17:30 hokejisté Benátek nad Jizerou. První měření vyznělo jasně pro Středočechy v poměru 4:0, i když obraz hry až tak jasný nebyl. Třebíčští teď mají doma před svými fanoušky možnost vysokou porážku odčinit.

Určitě bychom se měli zlepšit v pohybu a snad je porazíme. Musíme taky už začít využívat vypracované gólové šance,“ doplňuje na závěr pozápasových ohlasů dvacetiletý Jakub Kania, jenž v Třebíči hraje s číslem 28 na dresu.