Horáci v Litoměřicích bojovali statečně, odměnou jim je první bodový zisk v sezoně

Bílé hvězdy mají za sebou první ostrý zápas letošní sezony. Soubor Romana Mejzlíka a Jaroslava Barvíře se na ledě silných Litoměřic prezentoval dobrým výkonem. Třebaže po konci první periody svítilo na světelné tabuli skóre 3:1 ve prospěch domácích, Třebíčští se nevzdali a stav zápasu dokázali dostat do rovnovážného stavu 3:3. Tak také skončila základní hrací doba. V prodloužení se sice radovaly Litoměřice, ale nic to nemění na tom, že Třebíč si domů veze první bod letošního ročníku.

30.kolo, sobota 12.9.2020
LTM LTM
4:3p3:1, 0:2, 0:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 11. Beran (Kubíček, Jebavý), 13. Vitouch (Jánský), 14. Miškář (Beran, Koffer), 62. Miškář (Holý, Procházka) - 4. Bittner (Szathmáry, Vodný), 27. Krliš (Šťovíček, Furch), 39. Szathmáry (Šťovíček). Rozhodčí: Petružálek Jaroš - Bosák, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 650. Střely na branku: 36:22. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.
HC Stadion Litoměřice: Tomáš Král – J. Holý, Marcel, Poizl, Výtisk, Kubíček, Jebavý, Baláž – Procházka, Miškář, M. Beran – P. Novák, Válek, Koffer – Jánský, Jícha, Vitouch – Toman, Hašek, Jindra.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Furch, Szathmáry, L. Chalupa, Vodička, V. Čejka, Kowalczyk, Valík – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Křehlík, Kořenek, Ferda – Michálek, Čížek, Vedral.

Utkání začalo lépe pro hostující celek. Po vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě následovalo sekání, jehož se dopustil Matěj Beran. Třebíč měla minutovou převahu 5 na 3. Po Tomanově návratu z trestné lavice se ale Horácké Slavii podařilo výhodu využít. První střelecký pokus byl Tomášem Králem zneškodněn, avšak na dorážku Ladislava Bittnera v čase 3:39 byl domácí gólman krátký.

Nepříznivého stavu se hráči Stadionu nezalekli a v 11. minutě odpověděli. Kubíček přihrál rozjetému Matěji Beranovi, jenž nabral rychlost, najel před brankáře hostí a překonal ho střelou pod horní tyč.

Kališnická kanonáda pokračovala v čase 12:15. David Vitouch přebruslil útočné pásmo a z pravé strany vypálil do Jekelových betonů. Třebíčský maskovaný muž sice dokázal kotouč vyrazit, avšak následně ho hokejkou přemístil za brankovou čáru a domácí se dostali do vedení.

O minutu později se skóre měnilo znovu, tentokrát na stav 3:1. Matěj Beran vyslal z pravého kruhu puk na bránu. S tímto počinem si gólman Třebíče dokázal poradit, ale vyrazil kotouč pouze na hůl Patrika Miškáře, a ten byl neomylný. Dokázal tak využít první početní výhodu Litoměřic.

Druhou periodu ovládli hosté. Ve 27. minutě našel Šťovíček rozjetého Václava Krliše, kterému se podařilo projet až na levý kruh a vyslat dělovku nad Královu vyrážečku.

V čase 38:50 opět hosté využili přesilovou hru. Martin Šťovíček přihrával na modrou čáru Šimonu Szathmárymu, který svou dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě.

Ve 45. minutě vsítili kališníci branku, jež neplatila kvůli hře vysokou holí. Na druhé straně měl velkou příležitost Matěj Kořenek, který se dostal do samostatného úniku. Z bezprostřední blízkosi branku pouze přestřelil.

V základní hrací době nebyl stav rozhodnutý a pokračovalo se v prodloužení. Vítězství Stadionu vystřelil v čase 61:36 Patrik Miškář, který propálil Jekela mezi betony. Domácí celek zvítězil 4:3 po prodloužení.

David Bruk - HC Stadion Litoměřice: Nejsem spokojený s výkonem mužstva a ani se dvěma body, protože i když jsme v první třetině prohrávali, tak jsme byli lepším týmem a soupeře přehrávali. Náš výkon ve druhé třetině byl katastrofální a nedokázali jsme se z něj ve třetí třetině zvednout. Výsledek je zasloužený, vzhledem k tomu, co jsme předvedli ve druhé třetině. Doufám, že se tento diametrální výkon již nebude opakovat.

Roman Mejzlík - SK Horácká Slavia Třebíč: My jsme do utkání vstoupili dobře, protože jsme se gólem z přesilové hry dostali do vedení. Po zbytek třetiny jsme ale měli výpadek, který domácí využili a vstřelili tři góly. Po první třetině jsme museli změnit pár věcí, což se povedlo, a během druhé třetiny srovnali. Třetí třetina již byla opatrnější z obou stran a remíza byla spravedlivá. Prodloužení již domácí sehráli skvěle, takže bodu si vážíme, protože jsme si vědomi jakou sílu domácí mají.